Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: trix »

Macie relaks szachisty, podwodnego. Sprawa jest JASNA i oczywista, do czego to zdąża. Mamy to czarno na białym, wystarczy trochę poczytać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

trix pisze:Macie relaks szachisty, podwodnego. Sprawa jest JASNA i oczywista, do czego to zdąża. Mamy to czarno na białym, wystarczy trochę poczytać.
Poczytałem trochę. Nie wiem czy o to ci chodziło, ale było pisać jaśniej.
Mamy niewesołą przyszłość!

"7 Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. 8 Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama3, syna Beora. 9 Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. 10 Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, 12 przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13 Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama4 spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. "
Lb 21
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)



sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: sotiv »

http://prostozmostu.net/kraj/uchodzcy-n ... i-w-polsce" onclick="window.open(this.href);return false;

No i proszę, uciekną sami czy zaczną rabować. Ta Estera, to musiała wyprać kasę i to niezła.


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Jakoś tak zacząłem słuchać (i oglądać) wiadomości serwowane przez Maxa Kolonko. Akurat mówił o przyjmowaniu uchodźców w Polsce. Zaskoczyła mnie wiadomość, że rząd zobowiązał się do zatrudnienia tych ludzi w ciągu 9 miesięcy od ich 'zaistnienia' w PL.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Zastanawiałem się nad kwotami, które rzekomo uchodźcy płacą przemytnikom i coś mi nie pasuje. Gdybym miał te cztery do ośmiu tysięcy dolarów/euro na głowę to po co się tak męczyć? Lecę w celach turystycznych do Berlina, albo wykupuję wycieczkę rodzinną do Londynu. Nie muszę tego robić w Damaszku - mogę np. z Turcji.
I nie bardzo wierzę, że 102% tych ludzi nie ma paszportów (za to ma kasę)!
"Ładunek" ciężarówki, którą znaleziono w Austrii byłby wart około dwa miliony dolarów!!! To przecież absurd! Ci ludzie mogli wynająć taksówki!
Sadzę, że medialne wiadomości o kolosalnych pieniądzach, które ci biedacy płacą są wyssane z palca.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: green123 »

Teraz prawdopodobnie liczba 2200 nie jest aktualna. Najbardziej prawdopodobna wydaję się liczba 10 tysięcy. Tak to nie żarty. Niemcy chcą nam wcisnąć 70000 jednak niedługo Ewa Kopacz ogłosi sukces i tylko 10 tysięcy do nas sprowadzi. Jeżeli tak się okaże to każdy kto głosował na Po będzie temu winny.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Trishelle »

Tutaj nie chodzi o Kopacz. Kraje w unii muszą być solidarne. Państwa biedniejsze uzyskują dotacje kosztem bogatszych. Teraz jednak te bogatsze mają problem, a kraje, które bez oporów biorą miliardowe dotacje się wypinają. Unia to nie tylko przywileje, ale i obowiązki. Jeśli solidarność okaże się jednostronna, może się okazać, a jest to bardzo realne, że kraje, które teraz fikają, będą mieć cięte dotacje. 10 000 uchodźców rozpłynie się po Polsce i raczej nie zwrócą większej uwagi, a brak 10 mld może być już zauważalny. Niemcy zmagają się już z około milionem niepożądanych gości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

10.000 to za rok 50.000. I nie rozpłyną się, ale zgrupują.
A dotacje nie są za darmo - my też płacimy i to sporo. I to nie są dotacje na uchodźców, ale na rozwój. Uchodźcy są przeciwnością rozwoju.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Ale kraje takie jak Hiszpania czy Włochy zmagające się z zalewem imigrantów mogą np olać solidarność EU w sprawach Rosji (dla nas istotną) bo Rosja jest dla nich problemem równie abstrakcyjnym jak dla nas uchodźcy z Syrii. Jak się uprzemy to pewnie imigrantów nie będzie - ale nie ma co liczyć, że nie spowoduje to konsekwencji na innej płaszczyźnie. Wziąć uchodźców źle - nie wziąć też nie dobrze.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

http://www4.rp.pl/Rozmowy-czwartkowe/30 ... iekac.html" onclick="window.open(this.href);return false; Szefowa Estery mówi jak to wygląda. Widać, że weryfikują kogo sprowadzają.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Obrazek


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Abp. Hoser powiedzial ze trzeba przyjmowac tak ze nie marudzic i pokoje szykowac owieczki :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Obrazek

I o tym trzeba pamiętać.
Ale: To głównie Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar, Iran, powinni przyjmować uchodźców i imigrantów ze swojej części świata. To są bogate kraje bliskie kulturowo i geograficznie.

Obrazek

ODPOWIEDZ