Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Jeśli dasz im pracę, a nie dasz zasiłków, zaraz rusza z odsieczą wszelcy tęczowi euro-liberałowie, którym będzie przeszkadzało nierówne traktowanie i że należy ludziom pomóc i dać zasiłki. Poza tym, oni zaczną sami sobie organizować "zasiłki" pobierając je od niewiernych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Dominik_PCH »

@ kato. Ok, temat do przemyślenia. Żeby im dać pracę i rozwiązać problem (po Twojemu) to lud pustyni musi być już na naszym terenie. Co zrobisz jak odmówią i powiedzą, że nie będą pracować bo nie. Jaką decyzję wtedy podejmiesz?

Boska Angela, nie może ich wciągnąć (dużej części) do niemieckiej gospodarki. Okazało się, że Ci przybyli nie potrafią czytać ani pisać. Znowu spłycony przekaz, ale Niemcy już przebrały w worze i teraz potrzebują się pozbyć zbędnego balastu po przesortowaniu.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Dominik_PCH pisze:Co zrobisz jak odmówią i powiedzą, że nie będą pracować bo nie. Jaką decyzję wtedy podejmiesz?
Nic nie zrobię. W końcu to ich decyzja.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

kato pisze: Nic nie zrobię. W końcu to ich decyzja.
Ale wpływająca znacząco na nasze życie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Dominik_PCH »

Spoko, zauważyłeś, że Twój argument się nie broni (dawanie pracy). Ten sam problem ma Angela. Aktualnie próbuje coś tam na ślepo, może się uda i może jakoś to będzie. Moim zdaniem problem będzie narastał ponieważ niemiecka gospodarka nie zaspokoiła swoich potrzeb (ręce do pracy). Z drugiej strony mogę się mylić. Zobaczymy co wiosna przyniesie.
http://www.mail.com/int/news/europe/418 ... ge-hero1-1" onclick="window.open(this.href);return false;


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Nie chodziło mi o odgórne dawanie pracy. Przepraszam za nieścisłość.
Chodziło mi o to, że goście przyjadą np. do Polski i jak znajdą pracę to pracują, utrzymują się.
Nie dostaną żadnego socjalu, pomocy. NIC!
Nie liczę naturalnie prywatnych inicjatyw. Jak moi znajomi w USA.
Nikt się nimi nie przejmował.

I tyle.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: murks »

Nie muszą pracować. Oni sobie po prostu wezmą co potrzebują z Twojego domu albo ogrodu, a jak będziesz oponował to dostaniesz w tryby. Wieczorem wymacają sobie Twoją żoną dla rozrywki. Tego chcecie w Tarnowie?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Dominik_PCH »

@Kato jeśli tu ich zaprosimy to za XX lat będziemy mieć poważny problem. Lud pustyni mnoży się na potęgę współczynnik dzietności na poziomie ok 5 (ktoś tu już wrzucał ten dane). W Polsce po wprowadzeniu programu 500+ szacuje się poziom dzietności na poziomie +- 1.4. Można to szybko przeliczyć w jakim czasie „miecz proroka zetnie głowy niewiernych (mnie, ciebie, Twoją żonę, dzieci etc)”

edit
We wcześniejszych wypowiedziach nie miałem / nie mam na myśli Turków, Tatarów, części społeczności romskiej i innych mniejszości czy grup etnicznych, które naturalnie zżyły się z naszą kulturą, a my z nimi. Znowu w dużym skrócie.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Dominik_PCH pisze:@Kato jeśli tu ich zaprosimy to za XX lat będziemy mieć poważny problem.
Może tak, może nie. To zależy tylko od naszej stanowczości w egzekwowaniu prawa.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Powiedz to tym w Kolonii albo w Szwecji.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:Powiedz to tym w Kolonii albo w Szwecji.

To, że gdzieś tam ktoś, kierując się poprawnością polityczną narobił głupot nie oznacza, że my musimy powtarzać owe błędy. Nie widzę żadnych powodów ani przeszkód natury prawnej i organizacyjnej dlaczego w Polsce ewentualny imigrant miałby mieć jakąkolwiek formę immunitetu na łamanie prawa. Wręcz jestem dziwnie spokojny, że obecnie gdy wreszcie w kraju zapanowało prawo i sprawiedliwość imigrantom będzie się uważnie patrzeć na ręce. W końcu strach przed nimi to idealny motor do zbijania sobie kapitału politycznego tanim kosztem. A nawet jeżeli władza zawali to znajdą się bohaterowie którzy po popełnieniu jakiegoś przestępstwa w którym specjalizują się imigranci powieszą kilku przypadkowych "ciapatych" na najbliższym drzewie ku ogólnej uciesze gawiedzi dając jasny sygnał: "u nas na takie rzeczy nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia, nasze kobiety możemy macać tylko my". ;)


A tak na serio - głównym problemem państw zachodu nie jest to, że mają tam imigrantów islamskich ale to, że od samego początku kierując się źle rozumianą tolerancją nie postawili im wyraźnej granicy co wolno a czego nie, przez co ci pierwsi rozpuścili się niczym dziadowski bicz. Stworzyli im tam cieplarniane warunki, nie oczekując niczego w zamian. No i teraz mają problem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Dominik_PCH »

@ defekator: pytanie czy potrafimy uczyć się na cudzych błędach. Czas pokaże, wiosna się zbliża, Turcja wystawiła fakturę.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Dominik_PCH pisze:@ defekator: pytanie czy potrafimy uczyć się na cudzych błędach. Czas pokaże, wiosna się zbliża, Turcja wystawiła fakturę.

Sądzę, ze tak i większych problemów z imigrantami łamiącymi prawo nie będzie, nawet jeżeli nowy szlak będzie szedł przez Polskę. Oczywiście media z ochotą wykorzystają i wzmocnią każdy negatywny przypadek ich dotyczący, ale sądzę, że statystyczna analiza przestępczości nie wykaże żadnego istotnego jej wzrostu. Mogą być natomiast problemy natury humanitarnej - ale to nieco inna kwestia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: robertoas »

Na razie może nie będzie, ale jeśli rzesza imigrantów pozostanie, to co będzie za 10, 15 czy 20 lat??? Zwłaszcza jeśli większość z nich pozostanie bezrobotna...? Czy ktoś z Was chciałby mieć na swoim osiedlu lub miejscowości "ośrodek imigracyjny" z np. 200 muzułmanami?? Może wyolbrzymiam, ale zagrożenie istnieje...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Skoro Niemcy nie spełniają ich oczekiwań to i u nas nie zostaną i nawet 500 złotych na dziecko tu nie pomoże ;) Pewne zagrożenie oczywiście, że istnieje ale nie ma co panikować. Jeżeli przyjadą to zero politycznej poprawności, mają się dostosować do naszych zasad i tyle. Sądzę, że państwo jest w stanie to skutecznie wyegzekwować o ile nie popadnie w źle rozumianą ideologię tolerancji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ