Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:Problem w tym, że bezmyślne otwarcie granic spowodowało napływ zarówno uchodźców, jak i mętów.
I zwolennicy bezwarunkowego ich przyjmowania strzelili sobie w stopę usilnie ignorując to, że są tam również męty. Dzięki temu każdy widzi wyłącznie męty a nie widzi tych, którzy na prawdę uciekli przed wojną.
Obywatele nie mają obowiązku ani narzędzi do odsiewania jednych od drugich, więc jeśli serwuje się im taką mieszankę jest naturalną sprawą, że się boją i bronią. Czy w imię pomocy komuś dopuścisz do ryzyka, że wpuścisz do domu mordercę?
Zapomniałeś dodać "mordercę, który zamorduje i zgwałci dzieci". Byłoby bardziej emocjonalnie. W takich sytuacjach jednak zamiast emocji należy oceniać jakie prawdopodobieństwo wystąpienia ma owo ryzyko i na postawie tej kalkulacji dokonać decyzji. Zaznaczam, że argumenty "na zachodzi mają muzułmanów zatem mają zamachy" z tą kalkulacją nie mają nic wspólnego. Zamiast niej mieliśmy zwyczajne sianie paniki i histerię. Co najlepsze tam gdzie na prawdę pojawiło się zagrożenie sprowadzenia do kraju rozczeniowej mniejszości muzułmańskiej prawie nikt problemu nie widzi a autorzy tego zagrożenia bezczelnie przestawiają się w mediach jako ci, którzy przed nim nas uratowali :(
To że ludzie boją się uchodźców, a nie mieszkających od lat w danym kraju terrorystów jest związane z tym, że przypadkiem mocno uaktywnili się oni akurat wtedy, gdy do brzegów dobiły pontony matek z dziećmi.
Oczywistym jest, że jeżeli zwiększy się liczba zamachów i zwiększy liczba uchodźców to przeciętny człowiek pomyśli sobie "za zamachy odpowiada zwiększona liczba uchodźców" a do głowy mu nie przyjdzie, że jedno nie musi wynikać z drugiego a mieć współną przyczynę (w tym przypadku jest to aktywność tzw ISIS) Jednak to, że ludzie nie są w stanie poprawnie zdefiniować przyczyn zagrożenia nie jest powodem aby ich błędne przekonania podsycać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze: Zapomniałeś dodać "mordercę, który zamorduje i zgwałci dzieci". Byłoby bardziej emocjonalnie. W takich sytuacjach jednak zamiast emocji należy oceniać jakie prawdopodobieństwo wystąpienia ma owo ryzyko i na postawie tej kalkulacji dokonać decyzji.
Jak chcesz emocji to idź na premierę filmu "Smoleńsk". Tutaj są to FAKTY, których mógłbym wymieniać bez liku. Wybór jest taki: czy zaryzykujesz pomoc uchodźcom, mając świadomość, że przez to stracisz życie ty, i twoja rodzina, czy dla ochrony swojej rodziny nie zaryzykujesz nie pomożesz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:
Jak chcesz emocji to idź na premierę filmu "Smoleńsk". Tutaj są to FAKTY, których mógłbym wymieniać bez liku. Wybór jest taki: czy zaryzykujesz pomoc uchodźcom, mając świadomość, że przez to stracisz życie ty, i twoja rodzina, czy dla ochrony swojej rodziny nie zaryzykujesz nie pomożesz.

To nie są fakty, niezależnie od tego jaką czcionką napiszesz to słowo. To jest zwyczajne granie na emocjach jakie dominuje w tym temacie. Nikt do tej pory nawet nie wykazał, iż przyjęcie tych kilku tysięcy osób w znaczący sposób zwiększyło by ryzyko zamachów. Po prostu jest to objawiane jako dogmat taki sam jak oczywista oczywistość, że przyjęcie ich musi, no po prostu musi spowodować, że pojawi się ich tutaj dziesiątki tysięcy (wbrew faktom, że nawet wbrew staraniom rządów dobrej zmiany Polska jest dla nich krajem nieatrakcyjnym i jeszcze przez jakiś czas takim pozostanie) Na palcach od stopy strusia mógłbym policzyć wszystkie rzetelne analizy zagrożeń oraz ich przyczyn jakie widziałem w temacie.

Aby było jasne - nie jestem zwolennikiem bezwarunkowego przyjmowania każdego jak leci. Po prostu denerwuje mnie ogólne ogłupienie jakie dominuje w dyskusji na ten temat.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Włącz YT i pooglądaj filmy, których media nie chcą puszczać, zamiast oglądać w TVN pontony z kobietami i dziećmi. To są osoby o odmiennej kulturze i światopoglądzie. Pomijając najbardziej przemawiający do wyobraźni przykład dziesiątków zamachów, można zobaczyć tych "uchodźców" na Węgrzech, czy w licznych ośrodkach, a także ich zachowanie we Francji czy w Niemczech. Roszczeniowe stado korzystające z okazji do łatwego socjalu. Przykład tarnowskiej rodziny jest dowodem, że przez rok, gdy były dopłaty, to się opłacało, ale też w ciągu roku nie znaleźli pracy, a dzieciom nie za bardzo udawało się w szkołach. Skończyły się darmowe pieniądze i się wynieśli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:Włącz YT i pooglądaj filmy, których media nie chcą puszczać, zamiast oglądać w TVN pontony z kobietami i dziećmi.
LOL. I dalej twierdzisz, że są to "fakty" a nie granie na emocjach? Fimiki na youtube jakkolwiek bardzo wymowne i zapewne autentyczne nie są najlepszym źródłem do rzetelnej analizy problemu, nawet tej najprostszej - ilościowej. I ktoś kto na nich bazuje popełnia taką samą głupotę jak ten kto bazuje na filmikach z kobietami i dziećmi jakich naoglądałeś się w TVN. (wierzę Ci, że takie były)
To są osoby o odmiennej kulturze i światopoglądzie.
Tak jak chociażby dla mnie wyborcy PISu ;) Oczywistym jest, że może powodować to problemy i spięcia z drugiej strony należy pamiętać, że taka mniejszość o odmiennej kulturze i światopoglądzie wprost idealnie nadaje się na wroga. A jak jeszcze ta mniejszość jest gdzieś tam daleko i informacje o niej pochodzą z filmików na youtube to jest to zagrożenie i wróg wprost idealny :P
Pomijając najbardziej przemawiający do wyobraźni przykład dziesiątków zamachów, można zobaczyć tych "uchodźców" na Węgrzech, czy w licznych ośrodkach, a także ich zachowanie we Francji czy w Niemczech. Roszczeniowe stado korzystające z okazji do łatwego socjalu.
Można zobaczyć. Tylko, że łączenie dziesiątków zamachów popełnionych w większości przez islamistów urodzonych w danym kraju z uchodźcami niezbyt dobrze świadczy o łączącym. A zachowanie tych ludzi na Węgrzech czy w licznych ośrodkach nie odbiega znacząco od zachowania naszych rodzimych kiboli czy też roszczeniowego stada demonstrującego na manifestacjach rolników czy górników.
Przykład tarnowskiej rodziny jest dowodem, że przez rok, gdy były dopłaty, to się opłacało, ale też w ciągu roku nie znaleźli pracy, a dzieciom nie za bardzo udawało się w szkołach. Skończyły się darmowe pieniądze i się wynieśli.
Czyli ukazuje to, że jeżeli masz co do nich rację to żadnego zagrożenia dla kraju nie stanowią, bo po prostu po wpuszczeniu zwieją tam gdzie jest lepszy socjal a zagrożenie islamizacją kraju spowodował nie rząd PO zgadzający się przyjąć kilka tysięcy tych ludzi a rząd PIS wprowadzając przepisy, które uczynić mogą z Polski atrakcyjny dla najbardziej bezwartościowej ich części.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Dzięki temu każdy widzi wyłącznie męty a nie widzi tych, którzy na prawdę uciekli przed wojną.
Jak widać po "tarnowskich" uchodźcach, którzy wracają do Syrii, a tą wojną to chyba trochę przesadzone jest - ja bym nie wracał, gdyby było niebezpiecznie.

Gdzieś wyczytałem bardzo fajne zdanie, żeby islamu nie traktować jako religię, ale jako ustrój polityczny. I jest w tym dużo racji.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:
Jan Kowalski pisze:Włącz YT i pooglądaj filmy, których media nie chcą puszczać, zamiast oglądać w TVN pontony z kobietami i dziećmi.
LOL. I dalej twierdzisz, że są to "fakty" a nie granie na emocjach? Fimiki na youtube jakkolwiek bardzo wymowne i zapewne autentyczne nie są najlepszym źródłem do rzetelnej analizy problemu, nawet tej najprostszej - ilościowej. I ktoś kto na nich bazuje popełnia taką samą głupotę jak ten kto bazuje na filmikach z kobietami i dziećmi jakich naoglądałeś się w TVN. (wierzę Ci, że takie były)
Tak. Uważam że niezmontowane filmiki wrzucane przez różne osoby są prawdziwe, bo nie są obciążone niemiecką cenzurą medialną. Takie filmiki nie sa podstawa do opierania na nich pełnej oceny, ale pomijanie ich tę ocenę zniekształca. Co do filmiku to nie musisz mi wierzyć, sprawdź sam: http://natemat.pl/155105,wpadka-tvn24-m ... -mezczyzni" onclick="window.open(this.href);return false;


To są osoby o odmiennej kulturze i światopoglądzie.
Tak jak chociażby dla mnie wyborcy PISu ;) Oczywistym jest, że może powodować to problemy i spięcia z drugiej strony należy pamiętać, że taka mniejszość o odmiennej kulturze i światopoglądzie wprost idealnie nadaje się na wroga. A jak jeszcze ta mniejszość jest gdzieś tam daleko i informacje o niej pochodzą z filmików na youtube to jest to zagrożenie i wróg wprost idealny :P
Wyborcy PiS są wychowani w tej kulturze i mimo licznych patologii, które zdarzają się wśród wszystkich grup, wciąż są oceniani wg tych samych wzorców. Ja nie rozumiem, więc może Ty mi wytłumaczysz, dlaczego - skoro zagrożenia nie ma, tzw wolne media nie pokazują tego, co pokazuje YT? Wyjaśnij krotko, bo mnie to bardzo ciekawi.
Można zobaczyć. Tylko, że łączenie dziesiątków zamachów popełnionych w większości przez islamistów urodzonych w danym kraju z uchodźcami niezbyt dobrze świadczy o łączącym. A zachowanie tych ludzi na Węgrzech czy w licznych ośrodkach nie odbiega znacząco od zachowania naszych rodzimych kiboli czy też roszczeniowego stada demonstrującego na manifestacjach rolników czy górników.
Nawet jeśli ich zachowanie jest podobne do górników czy kiboli, to nie oznacza, że należy w związku z tym na to zezwalać. Jestem tak samo zwolennikiem rozganiania wszystkich łamiących zasady, tym bardziej nie dopuszczam opcji, żeby zapraszać do siebie obcych, którzy tak się zachowują.

Czyli ukazuje to, że jeżeli masz co do nich rację to żadnego zagrożenia dla kraju nie stanowią, bo po prostu po wpuszczeniu zwieją tam gdzie jest lepszy socjal a zagrożenie islamizacją kraju spowodował nie rząd PO zgadzający się przyjąć kilka tysięcy tych ludzi a rząd PIS wprowadzając przepisy, które uczynić mogą z Polski atrakcyjny dla najbardziej bezwartościowej ich części.
Czyli okazuje się, że oni nie potrzebują pomocy, tylko chcą żerować na innych. Gdyby było inaczej, to schroniliby się przed wojną choćby na Węgrzech, a nie pchali się do Niemiec.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Tak. Uważam że niezmontowane filmiki wrzucane przez różne osoby są prawdziwe, bo nie są obciążone niemiecką cenzurą medialną. Takie filmiki nie sa podstawa do opierania na nich pełnej oceny, ale pomijanie ich tę ocenę zniekształca. Co do filmiku to nie musisz mi wierzyć, sprawdź sam: http://natemat.pl/155105,wpadka-tvn24-m ... -mezczyzni" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak samo jak pomijanie filmików na których są jednak kobiety i dzieci zniekształca ocenę. Uważam zatem, że ani jedne ani drugie filmiki nie nadają się do dokonywania takiej oceny a są wyłącznie elementem gry na emocjach jednej albo drugiej strony. Zauważ, że te wszystkie filmiki są dość skrajne w swoim przekazie. Co więcej taki skrajny przekaz zazwczaj najlepiej się sprzedaje.

Ja nie rozumiem, więc może Ty mi wytłumaczysz, dlaczego - skoro zagrożenia nie ma, tzw wolne media nie pokazują tego, co pokazuje YT? Wyjaśnij krotko, bo mnie to bardzo ciekawi.
W takiej sytuacji wytłumaczeń może być wiele. Chociażby zwyczajna polityczna poprawność i błędne przekonanie, że o wszelakich mniejszościach należy mówić dobrze albo wcale? Widziałeś tam jakiś negatywny materiał o np. gejach, którzy raczej przecież żadnego zagrożenia nie stanowią? Dla odmiany zastanów się może kto ma interes w tym aby zagrożenie migrantami u nas podsycać i wyolbrzymiać.

Nawet jeśli ich zachowanie jest podobne do górników czy kiboli, to nie oznacza, że należy w związku z tym na to zezwalać. Jestem tak samo zwolennikiem rozganiania wszystkich łamiących zasady, tym bardziej nie dopuszczam opcji, żeby zapraszać do siebie obcych, którzy tak się zachowują.
Też nie jestem zwolennikiem zezwolenia na takie zachowania. Zwracam jedynie uwagę, że tego typu zachowania niekoniecznie łączą się z zagrożeniami o których piszesz.


Czyli okazuje się, że oni nie potrzebują pomocy, tylko chcą żerować na innych. Gdyby było inaczej, to schroniliby się przed wojną choćby na Węgrzech, a nie pchali się do Niemiec.
W dużej części tak może być, powszechnie wiadomo, że spora część tych ludzi to zwyczajni migranci ekonomiczni. Ale jeżeli tak jest, to nie są dla nas żadnym zagrożeniem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: trix »

defekator pisze: W dużej części tak może być, powszechnie wiadomo, że spora część tych ludzi to zwyczajni migranci ekonomiczni. Ale jeżeli tak jest, to nie są dla nas żadnym zagrożeniem.
To zależy. Islam jako taki tak jak judaizm,nie rozważa problemów w sposobie myślenia wg. naszej cywilizacji. To co dla nas jest oczywiste, dla nich nie i odwrotnie. Imigrant ekonomiczny w naszym znaczeniu to jest ktoś wychowany w naszej cywilizacji i szukający pieniędzy do życia bez względu na powiedzmy poglądy innych, o ile Ci inni go akceptują i on sam potrafi tam sobie znaleźć miejsce. Trochę to inaczej wygląda w islamie; imigrant ekonomiczny (szuka pieniądza na życie) może stać się pomocnikiem fanatyka religijnego, bo do tego zobowiązuje go wiara. Nie musi nikogo wysadzać, ani mordować, ALE może pomóc się ukryć terroryście itp.
Widziałeś tam jakiś negatywny materiał o np. gejach, którzy raczej przecież żadnego zagrożenia nie stanowią?
Nad tym czy stanowią czy nie, to ja bym się mocno zastanowił, oczywiście nie o osobach a o ideologii, a materiał nie musi być negatywny, bo to takie brzydkie określenie, ale może być np: prawdziwy.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ