Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

"A odsiew chrześcijan od nie chrześcijan można zrobić prosto - dać im na granicy hamburgera do zjedzenia, albo bardziej po naszemu: jajecznicę na boczku."

Islam pozwala na pewne poświęcenia dla dobra wiary, więc ktoś mocno zdeterminowany spokojnie zda ten test i może mu to jeszcze smakować.
Test z wiedzy tez nie pomoże. Nie może być zbyt szczegółowy, bo padną i prawdziwi chrześcijanie, a potencjalny terrorysta będzie obkuty na cztery nogi.
Nie ma dobrej metody.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

Wielki problem z 3ema rodzinami, podaczasy gdy Polska to kraj eksporterów takich wybitnych krzewicieli kultury, ze do dzisiaj w USA opowiadajá polish jokes, ze na pPolaków w UK mowi sie bald head, ze w Irlandii Pln. obrzucja polskie domy kamieniami za bycie katolicka zaraza. Zdajcie sobie sprawe z tego, ze jak my wyjezdzamy to maja nas za dzikusow. A chyba tak nie jest....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: ozi26 »

kato pisze:"A odsiew chrześcijan od nie chrześcijan można zrobić prosto - dać im na granicy hamburgera do zjedzenia, albo bardziej po naszemu: jajecznicę na boczku."

Islam pozwala na pewne poświęcenia dla dobra wiary, więc ktoś mocno zdeterminowany spokojnie zda ten test i może mu to jeszcze smakować.
Test z wiedzy tez nie pomoże. Nie może być zbyt szczegółowy, bo padną i prawdziwi chrześcijanie, a potencjalny terrorysta będzie obkuty na cztery nogi.
Nie ma dobrej metody.
Najlepsza metoda na odroznienie jest ich nie wpuszczac. Zero jezyka, zero wiedzy na temat naszych pogladow itp itd. Ja nigdy zdania o islamie nie zmienie. Islam to zlo ktore nie powinno miec prawa bytu w europie bo nie potrafi sie dostosowac do zycia w cywilizacji. Jak ktos nie jest ich wyznania nie ma prawa zyc. Michal napisal jak jest i to jest prawda. Zatrzyna sie od krzyzyka a konczy na meczec i darciu mordy srallach srallach. Sami sobie zasluzyli na takie traktowanie.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

ozi, nie żebym ich bronił, ale deczko przesadzasz z tym życiem w cywilizacji, bo choćby szpitale działające wg obecnych zasad to jest właśnie ich wymysł.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: ozi26 »

LordRuthwen pisze:ozi, nie żebym ich bronił, ale deczko przesadzasz z tym życiem w cywilizacji, bo choćby szpitale działające wg obecnych zasad to jest właśnie ich wymysł.
Nie chodzilo mi o ten sposob cywilizacji a o ich przekonania religijne. To nie jest cywilzacja zabijac ludzi bo nie wyznaja allaha

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Tu masz rację.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: ozi26 »

http://40ton.net/wysoki-na-274-centymet ... -w-calais/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Dziwnym trafem bogate w dolary państwa jak Arabia Saudyjska , Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Kuwejt nie przyjmują swych braci w wierze ale odsyłają ich z powrotem. Dziwnym trafem wolą udać się do Europy niż do Arabii gdzie panuje szariat.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Czesio
Obywatel
Posty: 73
Rejestracja: 04-01-2015, 21:41

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Czesio »

Mr Greenback pisze:Wielki problem z 3ema rodzinami,.
Od 3ech się zaczyna...i nie chodzi tutaj o katolików-syryjczyków, lecz o ewentualnych islamistów.

Francja i W Brytania mają problem z islamistami, a chętnie ich wpuszczali... Europa robi się dobra dla uchodźców (których jest mi bardzo żal, bo wojna to nic dobrego) Europa chyba zapomniała o Janie III Sobieskim...


green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: green123 »

http://www.hermes.net.pl/wiadomosci/tar ... y-rodziny/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeszcze w ten weekend do Małopolski trafią pierwsi syryjscy uchodźcy. Rodziny z Syrii w piątek wieczorem wylądują na lotnisku w Warszawie, po nadaniu statusu uchodźców, rozwiezieni zostaną do miejscowości, w których zadeklarowano się ich przyjąć. Trzy rodziny zamieszkają w Tarnowie.
posłuchaj rozmowy Agnieszki Wrońskiej z Bartłomiejem Kapuścińskim
chodźców sprowadzi do naszego regionu Fundacja Estera. To 11 osób - będą mieli nadany status uchodźcy i zamieszkają w mieszkaniach wynajętych przez fundacje i rodziny, które zdecydowały się objąć ich opieką - mówi,Bartłomiej Kapuściński z fundacji Estera.

Syryjczycy w Tarnowie będa mieli zapewniony nie tylko dach nad glową, ale także roczną opiekę finansową oraz lekcje języka polskiego. Przyjeżdżający do Polscy uchodźcy to syryjscy chrześcijanie, prześladowani w swoim kraju.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... =undefined" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

A ja się boję. Boję się, bo widzę, że to co mówiła miła pani z "fundacji" to nieprawda.
Ponoć ci uchodźcy byli sprawdzani przed wyjazdem, a wczoraj w reportażu TVN słyszę "tutaj będzie mieszkać rodzina dwuosobowa. W sumie to niewiele o nich wiadomo - nie wiemy czy to małżeństwo czy rodzeństwo".
To tak są sprawdzani, że nawet nie wiadomo kto przyjeżdża? Skąd zatem wiadomo, że ci, którzy już tutaj są to faktycznie chrześcijanie, czy może terroryści z państwa islamskiego?
Słysząc taką wypowiedź wychodzi na to, że każdy kto się zgłosi i powie, że jest chrześcijaninem może przyjechać do Polski!

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Goscinny pisze: Ponoć ci uchodźcy byli sprawdzani przed wyjazdem, a wczoraj w reportażu TVN słyszę "tutaj będzie mieszkać rodzina dwuosobowa. W sumie to niewiele o nich wiadomo - nie wiemy czy to małżeństwo czy rodzeństwo".
TVN jak i inne media mają za zadanie zrobić reportaż, który trafi do ludzi i zagra na ich emocjach a nie drążyć sprawę i dociekać jak jest na prawdę. Za dwa tygodnie w TVN czy w innej telewizji zobaczysz reportaż, który zagra na emocjach w drugą stronę i pokaże doskonale prześwietlone, przyzwoite syryjskie rodziny stykające się z "typową polską ksenofobią" ;)

W Tarnowie, mieszka więcej "arabów" niż ta dwuosobowa rodzina budząca takie kontrowersje - więc nie przewiduję w najbliższym czasie jakichś zamachów terrorystycznych na burku (swoją drogą już widzę minę zakamuflowanego terrorysty z państwa islamskiego, który dowiedział się, że wylądował w Tarnowie - normalnie spełnienie marzeń każdego jihadysty :D )
Zacznę się martwić jak zaczną tu pojawiać się w setkach.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ale ten reportaż miał być laurką dla tych uchodźców - widocznie ktoś nie dopilnował, żeby wyciąć to zdanie.
Do Francji też na początku nie przyjeżdżali masowo - ale od czegoś zawsze trzeba zacząć, a beztroska naszej "władzy" jest zatrważająca.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:Ale ten reportaż miał być laurką dla tych uchodźców - widocznie ktoś nie dopilnował, żeby wyciąć to zdanie.
Zatem nie ma się co przejmować co byle jak zrobiony reportaż głosił. Inne reportaże głoszą, że to skandal, że tym ludziom ktoś sprawdza akty chrztu. Idą wybory i ogłupiania za pomocą TV w tą lub w drugą stronę będzie coraz więcej a rozsądku coraz mniej.
Do Francji też na początku nie przyjeżdżali masowo - ale od czegoś zawsze trzeba zacząć, a beztroska naszej "władzy" jest zatrważająca.

Francja zaczynała w XVIII wieku więc nieco czasu jeszcze mamy, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do niej czy UK nie mieliśmy koloni. Jeżeli już coś, to gdy staniemy się bardziej zamożni grozi nam raczej napływ według wzorca niemieckiego (który aż tak bardzo zły nie jest) niż francuskiego. A bardziej niż beztroska władzy uderza mnie histeria "ludu" w związku z tą sprawą. Owszem od czegoś zawsze się zaczyna, ale inwazja muzułmanów na Polskę chociaż w części taka jak we Francji, jest na ten moment równie prawdopodobna jak próba budowy imperium finansowego w oparciu o 20 złotych znalezione na ulicy ;)

Jak na prawdę nie przepadam za "kulturą islamu" (sam ten zwrot brzmi dla mnie jak oksymoron) to na ten moment nie widzę dla nas w związku z kwestią tych 2000 ludzi żadnego zagrożenia. Bardziej martwi mnie przedwyborczy wyścig między PIS i PO pod tytułem kto więcej rozdać obieca. A w kwestii ewentualnego terroryzmu itp na tą chwilę bardziej obawiam się obywateli Francji czy UK, którzy w każdym momencie bez żadnych ograniczeń mogą sobie tu przyjechać, zupełnie po cichu bez żadnego zainteresowania mediów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ