Nie chcą dyrektora Żentary?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Nie chcą dyrektora Żentary?

Post autor: Dorota1975 »

Nie wszyscy pracownicy (zespół aktorski, obsługa itd.) Tarnowskiego Teatru są zadowoleni z poczynań i decyzji podejmowanych przez Edwarda Żentarę, dyrektora tej instytucji kultury. O swoim stanowisku informują na specjalnie założonym blogu:

Przyjaciele Teatru

Z zespołu aktorskiego zwolniono już dwie osoby - Annę Lenczewską i Przemysława Sejmickiego.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Nie wchodzę w wewnętrzne sprawy teatru, ale z zewnątrz po raz pierwszy w swojej historii tarnowski teatr zaczął żyć i przygotowywane premiery robione są z rozmysłem, sensownie, także wiele ciekawych imprez (np. Mała Talia)...

Jak wejdą do prawdziwego teatru, pewnie będzie jeszcze lepiej, a Pałac będzie miał fajną salkę (tak mi się wydaje) na różne mniejsze imprezy...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Nie wiem od kiedy ten Żentara jest dyrektorem, ale fakt faktem od niedawna się coś w tym teatrze rzeczywiście coś dzieje na plus. Nawet się kiedyś zastanawiałem czy nie iść na sztukę jakąś, co u mnie graniczy z cudem ; P


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Edward Żentara jest dyrektorem od lipca 2008 roku, od samego początku miał pełne poparcie załogi teatru, a teraz coś się odmieniło.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Być może jest to też zasługa odpowiedniego PR, ale w końcu wiem i rozpoznaję dyrektora teatru. Wcześniej albo ja nie zwracałem na to uwagi, albo rzeczywiście byłych dyrektorów jakby mniej było w mediach czy na różnego rodzaju uroczystościach.

Czyli zaobserwowałem wyjście do widza, pokazanie się mieszkańcom i rzeczywiście jakby sie w tym teatrze zaczęło kręcić. Oczywiście nie mam tutaj na mysli remontu :)


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Zgadzam się z Deto. Obecny dyrektor na pewno jest bardziej widoczny i wydaje mi się, że też i Teatr jest teraz bardziej "rozreklamowany".


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

hmm, a przeczytaliście wpisy na blogu 'Przyjaciele Teatru'? dyskusja o tym, że dyrektor jest bardziej widoczny, a teatr rozreklamowany, to nie w tym punkcie. Co do tego to akurat nikt nie ma zastrzeżeń. Uwagi niektórych osób z zespołu teatru dotyczą zupełnie innych kwestii.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Z tego co wiem to jeżeli chodzi o Teatr Tarnowski to chyba do tej pory nie było dyrektora który pasował by wszystkim pracownikom.
Osobiście podejrzewam tam jakieś działanie związków zawodowych, które broni interesów " zasłużonych dla teatru pracowników" które to interesy niekoniecznie muszą być tożsame z interesem samego teatru. Ale to tylko moje takie gdybania , nawet nie wiem czy są tam związki zawodowe.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

z Tarnowskiego Teatru zwolniono kolejnego aktora; pracę stracił Robert Żurek. wcześniej wypowiedzenia otrzymali Anna Lenczewska i Przemysław Sejmicki.

ODPOWIEDZ