ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: ad2222 »

bor-bac: ok, to zawrzyjmy umowę - ja pozwalam Ci pisać na forum, a Ty podzielisz się z nami, laikami, swoją tajną ekonomiczną wiedzą. Przecież utrzymanie forum też kosztuje, a Ty nie zapłaciłeś jeszcze ani złotówki. Zróbmy wymianę barterową (wiesz co to barter, przecież masz rozległą wiedzę ekonomiczną).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

Ale ja nie chcę się uczyć o ekonomii, chcę, żebyś mi wytłumaczył.
Postawy znam i więcej mi nie trzeba, jak chcesz rozszerzać horyzonty to może ja też Ci zaproponuję temat do poczytania, nich będzie coś z mojej dziedziny: algorytmy uczące się na podstawie Bayesa.
Miłej lektury :P


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: bor-bac »

LordRuthwen pisze:może ja też Ci zaproponuję temat do poczytania, nich będzie coś z mojej dziedziny: algorytmy uczące się na podstawie Bayesa.
Miłej lektury :P
THX :)
SI, uczenie maszynowe, prawdopodobieństwa warunkowe zdarzeń. Bardzo ciekawe!
Naprawdę super sprawa. Jak czytam właśnie twierdzenia Bayesa używane jest też w samosterujących samochodach testowanych przez Google.
Tak myślę tylko że ten kierunek samorozwoju maszyn może być w konsekwencji niebezpieczne dla ludzi?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Mr Greenback »

bor-bac pisze:
LordRuthwen pisze:może ja też Ci zaproponuję temat do poczytania, nich będzie coś z mojej dziedziny: algorytmy uczące się na podstawie Bayesa.
Miłej lektury :P
Tak myślę tylko że ten kierunek samorozwoju maszyn może być w konsekwencji niebezpieczne dla ludzi?
Może być. Pozwoliłeś pisac komputerowi z twojego nicka i patrz jakie farmazony nawrzucał na forum....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Beata Maro
TW
Posty: 24
Rejestracja: 20-06-2015, 07:49

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Beata Maro »

.
Witam!

Czytam od jakiegoś czasu forum i postanowiłam się zarejestrować, by zagłosować w tej ankiecie. Nie będę się tu jednak udzielać, dlatego wybaczcie mi proszę ten jeden, jedyny - przydługi post. :)

Jestem po stronie zwolenników referendum i odwołania. Dlaczego? Bo razi mnie bizantyjski dwór, jaki buduje Pan Prezydent tą całą grupę doradców i pełnomocników. Postrzegam to, jako etaty dla kolesi służące zabezpieczeniu Jego obecnych, oraz przyszłych interesów. W skali całej kadencji tylko pensje dla tych ludzi pochłonąć mają blisko dwa miliony złotych! Dodajmy do tego 440 osób pracujących w UM. Wydaje mi się, że Prezydent powinien być czymś znacznie więcej - niż nadzorcą koordynatorów pilnujących żeby się urzędnicy nie zderzali na korytarzach. Dla mnie wzorcem prezydenta miasta jest Marek Materek - 25-letni Prezydent Starachowic. Poszukajcie w necie. Jest sporo o nim.

Minęło już wiele miesięcy od jego wyboru, czyli w sumie sporo czasu i jak widzę niestety Pan Ciepiela jest kontynuacją starego układu. Dlatego uważam, że Tarnów potrzebuje zmiany. I nie wolno nam czekać na nią 3 lata. Musi być zrobiona tu i teraz. Dla naszego wspólnego dobra. Też mam przeczucie, że teraz pojawi się właściwy, odpowiedzialny, ale zarazem twórczy i co ważne młody kandydat. Że może nareszcie teraz - Tarnów dostanie szansę. Wiele się zmieniło w Polsce, w nas wszystkich, przez ostatnie miesiące. Oby nam się udało! :)

Kończę studia w Krakowie i wiem, że do Tarnowa już nie wrócę. Będę kolejnym krakowskim słoikiem. Kolejną słoiczką? ;) Ale jako niepoprawna - sercem i duchem zawsze będę z Tarnowem. Tak już mam. Tu także są moi bliscy.

Dlaczego nie wrócę? Z przyczyn zawodowych - to najważniejsze i oczywiste. Ale także, dlatego bo widzę, że tu się nic nie zmienia w mentalności wielu ludzi. Jest taka zaściankowa w większości niestety. A ja nie chcę żyć wśród osób o kołtuńskich poglądach. A tutaj niestety tak dalej jest. Widzę to najdobitniej po dyskusjach na tym forum i po tym jak napastliwie i złośliwie traktuje się osoby o innym postrzeganiu rzeczywistości. Fakt, że często kontrowersyjnym lub specyficznie wyrażanym. Ale co w tym złego? To jest forum. Czyli z założenia miejsce wymiany i ścierania się myśli. Wszelkich myśli i opinii. Ja, np. także uważam, że Prezydent może mieć wpływ na sytuację w Sokołowie. I to zarówno pośredni poprzez różne lokalne działania około-rynkowe, jak i bezpośredni. Dlaczego Sokołów w Jarosławiu przyjmuje do pracy stu kolejnych pracowników, a w Tarnowie zwalnia? Wiadomo, że najważniejsze dla Zarządu jest obniżanie i ścisła kontrola kosztów. Może, zatem trzeba im coś zaproponować? Np. 2 letnie zwolnienie podatkowe od nieruchomości w zamian za niezwalnianie pracowników przez ten czas? Może to będzie tańsze i bardziej efektywne dla utrzymania miejsc pracy rozwiązanie, niż "osławiona" już adaptacja Kochanowskiego? A utrzymanie tych miejsc pracy jest może ważniejsze niż te nowe "śmieciowe" miejsca? Nie wiem. Nie znam się specjalnie na tym. Ekonomię znam w stopniu podstawowym. Ale wiem, że trzeba być aktywnym i działać. I na pewno Prezydent Miasta winien to robić. Próbować. Podejmować wszelką aktywność. Np. po prostu przyjść tam i zapytać: - co mogę zrobić, abyście ich nie zwalniali? Pytać także mieszkańców Miasta aktywnie o to, co i czego potrzebują, co jest dla nich ważne. Organizować spotkania. Spotkania z ludźmi. Czynne, częste, interaktywne spotkania z Nami - Obywatelami Naszego Miasta. Inicjować badania w tym zakresie oraz ankiety. Być po prostu czynnym Prezydentem i być blisko ludzi.

A Pan Prezydent Ciepiela niestety w mojej ocenie tak nie działa. Czy za oczekiwaną przez wyborców aktywność można poczytywać np. zaproszenie mocno kontrowersyjnego Pana Kamińskiego do SAGu - po to, by zrobić sobie wspólnie jeszcze z Panem Babuśką kilka fotek? Kolejna sprawa to nowe miejsca pracy. Czy naprawdę uważacie, że te zapowiadane od roku "śmieciówki" to sukces? I to osiągnięty jakim kosztem? Za praktycznie równowartość rocznego budżetu obywatelskiego? Dlaczego Pan Prezydent nie chce przekazywać terenów do TKP? Bo przecież tak się ostatnio wypowiadał wobec Radnych , że nie ma potrzeby go nadmiernie wyposażać w tereny. Kompletny odlot jak dla mnie! Przecież bez terenów i do tego z nieodzowną dobrą infrastrukturą - nie będzie inwestorów. Osobną kwestią jest sam Klaster i właściwe, sprawne zarządzanie nim. Nie jestem pewna, czy takiemu zarządzaniu służy ciągłe, nachalne lansowanie się Prezesa Działowskiego we wszelakich mediach i składanie kolejnych pustych obietnic. I jak na razie, przez ponad rok - tylko obietnic. Takie wręcz już bufonowanie. A także w mojej ocenie nieadekwatne do spodziewanych rezultatów, wydawanie środków. Czemu służy zatrudnienie tam Pana Światłowskiego czy Pani Kunc? Ktoś wie? Do tego te ciągłe konfy z udziałem wiadomego Pana Posła. Moim zdaniem dostatecznie już skompromitowanego w oczach lokalnego społeczeństwa. Pytanie oczywiście także o TARR i wiecznego już chyba (od 7 lat) Prezesa Nowickiego. Czy nadal sztandarowym działaniem tej instytucji będzie „Święto Gulaszu”? A co z obiecywanym przez Pana Prezydenta Ciepielę połączeniem tych instytucji? TARR i TKP?

Patrząc szerzej. Wczoraj odbyło się w Tarnowie kolejne forum gospodarcze. Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Odbyło się u Nas już po raz 15-ty! Mój znajomy tam był. Czy widzieliście lub słyszeliście jak to wyglądało? Gdzie była dyskusja z ludźmi? Z ludźmi z sali? Przecież tam przyszli rodzimi przedsiębiorcy ze swoimi bolączkami i kłopotami. Czy zostali właściwie wysłuchani? Czy ich głos miał szansę wybrzmieć? :roll:
Otóż NIE. Były za to jak zawsze przemówienia i dyskusje panelistów. I kto przemawiał? Litościwie nie wymienię nazwiska gołębiej „gwiazdy” tego forum. To też świadczy o tym jak traktowany jest Tarnów i Prezydent. A tzw paneliści? Czy to byli specjaliści? Autorytety gospodarcze? Nie. Uważam, że to byli przebierańcy jak śpiewa Rosiewicz. I tak to widzę właśnie. W Tarnowie jest coraz więcej przebierańców, a coraz trudniej o oryginał.

Idąc dalej. Czy Prezydent nie powinien być mediatorem w sporach? Dlaczego jak słychać są napięcia między Miastem a Mechanicznymi? Kiedy nareszcie zostanie rozwiązany problem Owintaru? Pogodzenie lub uwzględnienie interesów ludzi skupionych wokół Świtu i Frąca z Kauflandem. Przecież to miejsce to powinna być wizytówka Tarnowa! Tu mogłoby być prawdziwe nowoczesne CENTRUM! Nowy Tarnów! Wspólne konsultacje nad przygotowaniem koncepcji opracowywanej przez Miasto i propozycji właścicieli miały ruszyć już na przełomie marca i kwietnia. Prezydent Ciepiela jeszcze w lutym obiecywał takie działania w tej sprawie. No właśnie. Obiecywał. :evil:

W Tarnowie brakuje, oprócz (co jest kluczowe) pracodawców-inwestorówi i miejsc pracy, oraz co także ważne godziwych zarobków, - rzeczy nawet tak podstawowych, jak sprawnej, zaplanowanej od podstaw komunikacji autobusowej, oraz profesjonalnych dróg dla rowerów, a także atrakcyjnych i dostępnych terenów rekreacyjnych w mieście. Potrzeba pilnego zarządzania systemowego w tym zakresie.

I tak mogłabym wymieniać wiele. Chcę być dobrze zrozumiana. Ja nie narzekam. Pokazuję tylko, dlaczego głosuję za referendum w sprawie odwołania.

Pisze tu na forum wiele ciekawych osób. Piszą, bo jak rozumiem zależy im na Tarnowie i chcą wyrazić swoje poglądy. I należy im się za to szacunek. Wszystkim. Mają wiele ważkich i interesujących spostrzeżeń. Ujawniają także wiele nieprawidłowości. Stawiają często bardzo ważne pytania. Niejednokrotnie dają także cenne wskazówki. Dylemat mam tylko taki - czy ktoś z decydentów się tym inspiruje? Obawiam się, że niestety nie. Są zajęci sobą. Obsadzaniem kolejnych stołków czy miejsc w radach. Ta ekipa jest taka właśnie. I dlatego potrzebna jest zmiana. Teraz !!!

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :) - Beata.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Beata Maro pisze: Minęło już wiele miesięcy od jego wyboru, czyli w sumie sporo czasu i jak widzę niestety Pan Ciepiela jest kontynuacją starego układu. Dlatego uważam, że Tarnów potrzebuje zmiany. I nie wolno nam czekać na nią 3 lata. Musi być zrobiona tu i teraz. Dla naszego wspólnego dobra. Też mam przeczucie, że teraz pojawi się właściwy, odpowiedzialny, ale zarazem twórczy i co ważne młody kandydat. Że może nareszcie teraz - Tarnów dostanie szansę. Wiele się zmieniło w Polsce, w nas wszystkich, przez ostatnie miesiące. Oby nam się udało! :).

Jak taki się pojawi to zacznę się zastanawiać czy nie poprzeć referendum. Bo niestety do tej pory nikogo takiego nie było i się nie zanosi, że będzie. A szkoda kasy i czasu na kolejne głosowanie w którym wybór będzie ograniczony do kolesi ze starego układu lub kolesi z nowego układu. Gdyby Ciepiela przegrał te wybory ze swoim głównym kontrkandydatem , to jak sądzę (i byłym tu w stanie postawić orzechy przeciw diamentom), mielibyśmy tutaj teraz identyczny temat - tylko nazwisko na początku byłoby inne.

Na tą chwilę, jednak jestem przeciwnikiem referendum - nie dlatego, że uważam, iż słowa krytyki odnośnie Ciepieli nie są słuszne (mimo, że na niego głosowałem zbyt wiele po nim nie oczekiwałem a i tak mnie zawiódł) ale dlatego, że sądzę, że na chwilę obecną odwołanie go nic by nie zmieniło. Co najwyżej na kilku stołkach siedziały by inne tyłki.
Ostatnio zmieniony 20-06-2015, 12:58 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

Jeżeli uważasz, że miasto, prezydent, rada miejska, powinni się wtrącać w działania prywatnych inwestorów(Sokołów), to nie mam więcej słów. Czysty komunizm. I chyba właśnie dlatego nie ma tutaj inwestorów. Bo im miasto przeszkadza na każdym kroku, a urzednicy rzucają kłody pod nogi.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

wejss pisze:Jeżeli uważasz, że miasto, prezydent, rada miejska, powinni się wtrącać w działania prywatnych inwestorów(Sokołów), to nie mam więcej słów. Czysty komunizm. I chyba właśnie dlatego nie ma tutaj inwestorów. Bo im miasto przeszkadza na każdym kroku, a urzednicy rzucają kłody pod nogi.

Powinni zrobić wielkiego grilla na rynku i kiełbaski ludziom postawić, najlepiej aby jeszcze jakaś Budka Suflera do tego grała :D Takie działania pozwoliłyby na zwiększenie produkcji i utrzymanie miejsc pracy :P

Mimo słusznej krytyki władz miasta obwinianie ich o sytuację w Sokołowie to jest jakieś nieporozumienie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: robertoas »

defekator pisze:Mimo słusznej krytyki władz miasta obwinianie ich o sytuację w Sokołowie to jest jakieś nieporozumienie.
nikt władz miasta nie obwinia za zwolnienia, lecz za obiecanki wyborcze oraz brak zainteresowania ludźmi - którzy nie zarabiają zbyt wiele i teraz jeśli na szybko coś nie znajdą - będą w naprawdę trudnej sytuacji.
Władza nie jest po to żeby dyktować - lecz pomagać.

PS. Ponoć są pieniądze w Polsce żeby zajmować się uchodźcami z Syrii, to dlaczego nie ma pieniędzy na ratowanie miejsc pracy własnych rodaków pracujących we własnym kraju, a co za tym idzie płacącym też w nim podatki???????


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: mandruchow »

Ze strony miasta wali po oczach.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... 24-CZERWCA" onclick="window.open(this.href);return false;

czy uważacie że 900 to już połowa z 2000 obiecanych? UMT podepnie się pod tą liczbę czy nie?


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: MST wónraT »

mandruchow pisze:
czy uważacie że 900 to już połowa z 2000 obiecanych? UMT podepnie się pod tą liczbę czy nie?
Mój Tarnów.

Już nie 900 tylko 1650 :shock:


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Mr Greenback »

Tak apropos tego , ze Ciepiela powinien pomóc Sokołowowi. Wchodzi obniżka podatków od nieruchomosci dla tworzących miejsca pracy. Sokołów nie zwolni? Watpie...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Mr Greenback »

http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/ ... w-tarnowie" onclick="window.open(this.href);return false; Szczególy pod linkiem.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Czesio
Obywatel
Posty: 73
Rejestracja: 04-01-2015, 21:41

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Czesio »

ad2222 pisze:bor-bac" to może daj jakiś przykład, co mógłby zrobić p. Ciepiela, żeby Sokołów nie zwolnił pracowników. Bo takie puste gadki o "generowaniu popytu przez administrację publiczną" możesz wciskać studentom ekonomii, i to na pierwszym roku. Przykład - co mógł zrobić a nie zrobił, i Sokołów zwalnia.
bor-bac, jako wybitny znawca "ekonomii" za darmo nie wyjasni :) bor-bac może to wyjaśnić, gdy mu ktoś da zlecenie i zapłaci :)

A ja zrobię to za darmo.

Ciepiela z Rajskim, Augustynem no i oczywiście z cała resztą doradców i rzeszą urzedników miejskich dekretem Kopacz winni otrzymać 30 %owe podwyżki wynagrodzeń.

Jeśli to nastąpi, wówczas ww. będą zobowiązaniu z tych 30 % wydać 25 % na zakup parówek, kiełbas, szynek, pasztetów, kaszanki i salcesonów od "Sokołowa". Tym samym nastąpi wzrost popytu a w konsekwencji Sokołów będzie mógł lub musiał zwiększyć produkcję, a to oczywiście będzie mieć bezpośredni wpływ na zwiększenie zatrudnienia w Sokolowie, to zaś pociągnie za sobą dalszy rozwój w pozostałych sektorach. Popyt-podaż-produkcja - to takie naczynia połączone.

Nie jestem zwolennikiem Ciepieli, nie jestem też zwolennikiem jego odwołania. Dlaczego tak ?

Żaden z dotychczasowych prezydentów Tarnowa po roku 1990 nie wywołał u mnie jakiegoś zachwytu. Może ktoś wymieni zasługi prezydentów ? Cóż on zrobili dobrego dla miasta ? Można też wymieniać wiceprezydentów.

Pomijam oczywiście Ryszarda Ś i jego ekipę łącznie z Grzegorzem z Szyrzyn :)

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

W ostatnim Kurierze Tarnowskim (23 czerwca) Michał Gniadek pisze:
(...)
Postanowiliśmy zatem przepytać prezydenta Tarnowa na temat znajomości z ex wójtem Wierzchosławic.
- Moje relacje z Wiesławem Rajskim miały charakter służbowy. Nasza znajomość rozpoczęła się na gruncie samorządowym i nie wykraczała poza ten obszar - wyjaśnia prezydent Roman Ciepiela, ale dopytywany o szczegóły jednak przyznał:
- Wiesław Rajski jako sympatyk Platformy Obywatelskiej wpłacił na Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej kwotę w wysokości 25 tysięcy złotych. Wpłata dedykowana była na rzecz mojej kampanii prezydenckiej oraz do samorządu województwa małopolskiego.
(...)
Etyczne standardy w polityce są po prostu szokujące...

ODPOWIEDZ