Radni się budzą....

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Radni się budzą....

Post autor: Dorota1975 »

na portalu intarnet.pl pojawiło się ogłoszenie płatne o następującej treści:


Radny chce z nami rozmawiać o Tarnowie
-„Porozmawiajmy o Tarnowie” to akcja społeczna, którą w najbliższy piątek (5 marca) i sobotę (6 marca) przeprowadzę w Centrum Handlowym Echo i Centrum Handlowym Max. Podczas trwającego kilka godzin dyżuru będę do dyspozycji mieszkańców wsłuchując się w ich opinie na temat problemów miasta - informuje radny Miasta Tarnowa Robert Wardzała. Chcąc lepiej poznać poglądy tarnowian radny będzie ich zachęcał do wypełnienia specjalnie przygotowanej ankiety, w której mieszkańcy Tarnowa będą mogli podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość miasta i wyrazić swoje uwagi dotyczące bieżącej pracy samorządu lokalnego.
Mam nadzieję, że taka forma bezpośredniego spotkania zostanie przez mieszkańców dobrze przyjęta. Sam pomysł akcji zrodził się w związku z licznymi uwagami dotyczącymi dyżurów radnych. Wiele osób jest zdania, że dyżury radnych powinny odbywać się w dni wolne od pracy, bo dla większości mieszkańców zainteresowanych kontaktem z radnymi jest to jedyny możliwy termin.
-Jako radny w pełni popieram takie sugestie i zamiast oczekiwać na tarnowian w pokoju w Urzędzie Miasta w godzinach pracy większości mieszkańców, będę czekać na nich służąc im swoją osobą tam, gdzie oni są. Nie mam wątpliwości, że chcąc wypełniać dobrze mandat radnego trzeba mieć możliwie często bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Dopiero znając ich poglądy na temat pracy samorządu można w sposób pełny i efektywny reprezentować wyborców w Radzie Miejskiej - mówi Robert Wardzała.
Poprzez akcję „Porozmawiajmy o Tarnowie” Wardzała chciałby zachęcić tarnowian do aktywnego udziału w życiu publicznym i korzystania z przywilejów demokracji, dającej każdemu możliwość wpływania na decyzje władz. - Jeśli akcja spotka się z przychylnością mieszkańców, w przyszłości będę ją powtarzał - deklaruje radny Wardzała.

Radnego będzie można spotkać i porozmawiać z nim o bolączkach miasta w piątek od godziny 14:00 do godz. 18:00 w Centrum Handlowym ECHO (ul. Błonie 2) a w sobotę od godziny 10:00 do 14:00 w C.H. MAX (ul. Szkotnik).


****

Idzie wiosna (wybory też coraz bliżej), radni się budzą... Kto będzie następny i przypomni sobie o wyborcach, o mieszkańcach Tarnowa?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975 pisze:zamiast oczekiwać na tarnowian w pokoju w Urzędzie Miasta w godzinach pracy większości mieszkańców
Nie pomyślał biedaczek, żeby wynająć pokoik poza UM i otworzyć tam biuro czynne popołudniami :)
W ciągu miesiąca, dwóch okaże się, że wszyscy nas kochają, chcą rozmawiać o problemach (tylko dlaczego nie rozmawiali w czasie kadencji?).
Dla mnie takie akcje skreślają radnego z mojej listy - mógłby wprost powiedzieć "miałem was głęboko przez ostatnie lata, ale wybory idą i trzeba poudawać, że coś od was zależy".


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

no i wychodzi na to, że radny Wardzała nie wie, iż dyżur można pełnić także w innych godzinach, np. 17-18, a taką porę przyjmowania mieszkańców ma wpisaną jeden z radnych. Albo, jak inni radni, w siedzibach rad osiedli - w godzinach wieczornych, np. 18-20...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Albo - jak Kuba, poprzez Internet.
"Stary niedźwiedź mocno śpi..." Jak się zbudzi będą wybory...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Szczerze mowiac to oprócz Kuby to własnie Wardzała jest dla mnie jedynym aktywnym radnym.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Beaver pisze:Szczerze mowiac to oprócz Kuby to własnie Wardzała jest dla mnie jedynym aktywnym radnym.
Zgadzam sie. Jeszcze Marek Ciesielczyk tworzy trio znanych mi nazwisk. Rozumiem , że reszta chce pozostać anonimowa. O! Przepraszam! Znam jeszcze Jacka Łabno. To ten , który chce żeby Żydzi dokładali sie na miasto. :mrgreen: Czyli mamy kwartet.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:To ten , który chce żeby Żydzi dokładali sie na miasto
A możesz w skrócie napisać o co tym razem walczył Radny Łabno? Bo zaczyna się ciekawie ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Kwestia przywracania wartości użytkowych i estetycznych terenu okolic Bimy. Radny Łabno zapytał Prezydenta czy wzorem wcześniej prowadzonych inwestycji przez miasto (10-15 lat temu) Izraelczycy będą partycypować w kosztach tychze inwestycji, chocby wymiarze symbolicznym. Wszak jest to miejsce odwiedzin tysiecy potomków Żydów, którzy byli kiedys mieszkancami miasta Tarnowa. Warto przypomniec, ze Tarnów to jedno z nielicznych miast w którym odsetek ludnosci pochodzenia zydowskiego zrównywał sie a nawet w pewnych momentach przekraczał liczbe mieszkancow polskiego pochodzenia. J. łabno zmierzał do tego, ażeby jak naszym wzorem i wspieraniem miejsc pamieci Polaków na Litwie czy Ukrainie, także i oni w jakims stopniu uczestniczyli w odnowieniu wspolnych miejsc pamieci, laczacych nasze nacje.

PS Radny Ciesielczyk? To stare dzieje:)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Weredyk, czy Rady Łabno mają rację. Warto na pewno spróbować. Bez względu na to, jaki będzie skutek, ale warto.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

No tak, sprawa warta chociażby zapytania wystosowanego przez Prezydenta Miasta. A czy odpowiedzą i jak, to już inna sprawa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Z aktywnością Roberta Wardzały to bym nie przesadzał. Jest takie powiedzenie "Krowa która dużo beczy mało mleka daje." Ja uważam że to jest właśnie ten przypadek. Dużo gadania mało działania.


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

żeby było ciekawie, to informacja o spotkaniach radnego Wardzały trafiła na główną stronę, oficjalną stronę UMT :

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... o-Tarnowie


nie przypominam sobie, by w taki właśnie sposób informowano o aktywności pozostałych radnych.


Monia
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 06-02-2010, 09:17

Post autor: Monia »

Jakby nie komentować pomysłu Wardzały, to mimo wszystko trzeba przyznać, że inni powinni sie od niego uczyć.


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Monia, żartujesz? to chyba nie masz pojęcia co i jak robią inni radni.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Miałem się w tym wątku nie wypowiadać, ale skierowałem podobną informację na stronę główną miasta Tarnowa. Następującej treści:


„Rozmawiam od czterech lat, czyli R@dny-onLine”

Od czterech już lat, nieprzerwalnie, codziennie o różnych porach dnia i nocy – jestem do dyspozycji mieszkańców miasta Tarnowa. Tych korzystających z Internetu jak również tych, którzy preferują kontakt bezpośredni. Za pomocą tarnowskiego forum internetowego – www.agora.tarnow.pl – można CODZIENNIE podyskutować ze mną oraz innymi mieszkańcami regionu o sprawach ważnych dla Tarnowa i jego mieszkańców.

Natomiast „R@dny-OnLine” to inicjatywa, która jest jedną z niewielu tego typu w całym kraju. Za pośrednictwem specjalnego numeru popularnego komunikatora Gadu-Gadu (#11481232) można włączyć się aktywnie w pracę Rady Miejskiej transmitowane każdorazowo przez Telewizję Małopolską oraz w Internecie, zadając pytanie lub wyrażając swoją opinie o aktualnie dyskutowanym temacie. W czasie międzysesyjnym numer pełni funkcję internetowej skrzynki radnego.

Dodatkowo został uruchomiony smsowy Newsletter – za pomocą którego odwiedzający moją stronę internetową (www.jakubkwasny.pl) mogą być za darmo, smsem, informowani o wszelkich nowościach na stronie: zdjęciach, aktualnościach, wpisie na blogu, jak również sprawdzić stan realizacji zgłoszonej interwencji.

Dla tych, którzy preferują jednak kontakt bezpośredni istnieje możliwość umówienia się na miejscu interwencji, telefonicznie, jak również poprzez cotygodniowe dyżury w Kancelarii Rady Miejskiej (każdy czwartek od 14.00 – 15.00, oraz w biurze SLD ul. Drużbackiej 1-3) w dogodnym dla mieszkańców miejscu i czasie.

Jakub Kwaśny
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ