Radni się budzą....

Wiadomości "z miasta".

toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Goscinny pisze:
toomas pisze:Przecież taka inwestycja spowodowała by łatwiejsze pozyskanie inwestorów - wiadomo jest infrastruktura, dobry dojazd to łatwiej prowadzić interesy.
No i to jest problem.
Z jednej strony - budujemy nowy pałacyk dla prezydenta i jego świty. Zrobi się, przetnie wstęgę, pokropi i wszyscy urzędnicy są szczęśliwi.
A teraz wyobraź sobie, że budujesz drogę do terenów inwestycyjnych. Przyjdzie potem taki inwestor - trzeba się nim zająć, porobić plany, obliczenia, budżety. Jeszcze może mu pomóc w uzgodnieniach! Same problemy z takim inwestorem, prawda?
Słuszna uwaga...
Ja to nawet niektóre tereny dałbym takiemu Inwestorowi praktycznie za free ważne aby postawił fabrykę i zatrudnił ludzi..

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Beaver pisze:
Dorota1975 pisze:żeby było ciekawie, to informacja o spotkaniach radnego Wardzały trafiła na główną stronę, oficjalną stronę UMT :

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... o-Tarnowie
nie przypominam sobie, by w taki właśnie sposób informowano o aktywności pozostałych radnych.
Bo tej aktywnosci po prostu jest mało, Nie wazne czy Wardzała trąbi i bardzo mało robi. Ale wiem ze cos robi, a nie jak inni radni których nawet nie pamiętam aby wymienić.
Znam jeszcze Radnego Klimka ktory działa dużo na osiedlu i parafii :P
Bardziej na rzecz osiedla czy parafii? :mrgreen:

Spiesze poinformowac Doroto , że Muzeum Okręgowe będzie straszyło nadal. Nie będzie pięniędzy na remont w tym roku. A nawet w przyszłym się nie pojawią. Remonty elewacji na Rynku także zostały wstrzymane. Wiadomośc od znajomego, zainteresowanego żywotnie tematyką budowolaną, zwłaszcza w naszym mieście. Mowiać wprost--musi szukac innego klienta dla ekipy tynkarzy. Miała być nowa elewacja na Kamienicy przy Wałowej , gdzie znajduje się Sala Lustrzana, póki co nie mam przecieków czy coś sie będzie z tym działo.
Czyli jednak pkt.2 jaki opisałem w swoim krytycznym poście także nabiera realnych kształtów. Zamiast Palacu Prezydenckiego, niech miasto umyje fasady istniejących budynków!
Dla suplementu do pkt 2. dodam także, że firma trudniąca się usuwaniem graffiti o jakiej wspomnial kolega Kwaśny, nie jest pierwszą. Otóż 2-3 lata temu proponowano miastu podobne usługi i i tamci ludzie do dzisiaj nie dostali odpowiedzi. Nie życze źle www.pomalujswiat.com , ale jeżeli rozmawiali z tymi samymi ludźmi co zawsze to mogą spokojnie uderzać na inne miasta, bo w Tarnowie szybciej tynk spadnie niż cokolwiek sie w tej dziedzinie zmieni. 8)

Pisałem wczoraj o trudnej sytuacji Unii. Nie dysponowałem jeszcze infomacjami jakie uzyskałem dzisiaj z forum...Cóż. Wypada współczuć Jaskółkom. Ale piłka nożna nie jest przecież najważniejsza. Taka samo zresztą jak pływanie, lekkoatletyka, i piłka ręczna :P

Do Toomasa: nie trzeba nic dawać. Wystarczy umowa użytkowania( taka sama jak w przypadku Dworku w Parku Strzeleckim. Czyli warunki super-giga-hiper promocyjne), ewentualnie użytkowanie wieczyste zawarte na lat 40-99 w zależności od rodzaju planowanej działalności.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ja w ogóle odnoszę wrażenie, że osoby odpowiedzialne za rozwój miasta nie nadają się na zajmowane stanowiska...

Mr Greenback wiadomo, że nie trzeba dawać tylko podpisać dobre warunki dzierżawy ale sądzę, że miasto jakby miało stracić na terenie (przekazany poniżej ceny rynkowej) to pomimo, że była by szansa na zakład produkcyjny zatrudniający ludzi to by na to nie poszli..Druga sprawa to czas podejmowania decyzji w magistracie..niedługo chyba będziemy go liczyć w latach świetlnych..

PS no ale koło Świtu wiszą już wizje Tarnowa Przyszłości..

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

toomas pisze:Ja w ogóle odnoszę wrażenie, że osoby odpowiedzialne za rozwój miasta nie nadają się na zajmowane stanowiska...

Mr Greenback wiadomo, że nie trzeba dawać tylko podpisać dobre warunki dzierżawy ale sądzę, że miasto jakby miało stracić na terenie (przekazany poniżej ceny rynkowej) to pomimo, że była by szansa na zakład produkcyjny zatrudniający ludzi to by na to nie poszli..Druga sprawa to czas podejmowania decyzji w magistracie..niedługo chyba będziemy go liczyć w latach świetlnych..

PS no ale koło Świtu wiszą już wizje Tarnowa Przyszłości..
Cena rynkowa dla uzytkowania wieczystego( dzierżawa tyczy sie w zasadzie gruntów rolnych) to taka cena która chce ktoś zapłacić, a właściciel, nie mając innej oferty winien z takiej oferty skorzystac , aby grunt nie stał bezczynnie.Bo z takiego gruntu pozytku nie ma. Niestey u nas wyceni cos rzeczoznawca a pozniej trudno się nadziwic jak cos moze stac bezuzytecznie i nie przynosić pożytków.

Zaczepię jeszcze o Unie Tarnów i jej fatalną sytuację. Otóż jak napisał użytkownik Deto klub zalega z ZUSem za kilkanaście lat. Jak to możliwe, że stowarzyszenie którego głownym udziałowcem byly Azoty( a ich prezesem byl pan Ścigała) uchylało się od płacenia danin publicznych? Skoro prezes zarządu Azotów-głowny udziałowiec stworzyszenia Unia TArnów, dleguje w sklad zarzadu Unii 3ech członków, to wyjscia dla racjonalnego wytłumaczenia sytuacji sa dwa:
1) nie wie co się dzieje bo go to nie interesuje a powinno
2) jest okłamywany tudzież zatajana jest przed nim prawda na temat bieżącej sytuacji w podmiocie zależnym od społki Azoty SA, na co wpływ ma zły dobór kadry wspólzarządzającej
Jest tez trzecia opcja: jest mu z tym dobrze, nie chce nic zmieniać, nie liczy się z przepisem prawa. Warte rozważenia przed kolejnymi wyborami, dlaczego w mieście nic sie nie zmienia, a króluje kolesiostwo i koteria.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ