Mycie samochodów przed blokiem

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Mycie samochodów przed blokiem

Post autor: Goscinny »

Może ktoś mnie oświecić, czy wolno myć samochód na podwórku przed blokiem? Szukam po necie i są różne opinie, ale są też uchwały rad miasta. Jak to jest u nas w Tarnowie?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Nie wiem czy oficjalnie można ale też nie wiem czy oficjalnie jest zakazane :mrgreen:
Moim zdaniem nie powinno się :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Dlaczego? Powiedziałeś A, to powiedz i B.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

gushman pisze:Dlaczego? Powiedziałeś A, to powiedz i B.
Ponieważ jest to teren publiczny i należy do wszystkich i pewnych rzeczy nie powinno sie robić np myć samochodu ja uważam tak a ty jak drogi Gushmanie ?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A ja nie wiem, nigdy tego nie robiłem. Tylko mogę sobie wyobrazić, że gdybym miał taką potrzebę, tobym to raczej zrobił i nie widziałbym w tym nic zdrożnego. Oczywiście wolę sobie pojechać na Grosar, "oblecieć" samochód pod ciśnieniem i z pianą a później poodkurzać odkurzaczem za 2 zł.

W bloku mieszkałem krótko a przed moimi oknami był zakaz zatrzymywania, więc nie znam również tematu z punktu widzenia mieszkańca. Mogę sobie tylko wyobrazić, że jedynym powodem estetycznym przeciwko takiemu procederowi jest wypięte dupsko sąsiada Zdzisia gdy odkurza podłogę przed tylnymi fotelami. :)

Teraz mieszkam na takim niby osiedlu, sąsiedzi myją samochody przed domem i nigdy mi to nie przeszkadzało. Ale to moja rodzina. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Nie można!

Jest też problem z myciem samochodów na swoich posesjach (na terenie swojej posesji). Z tego co pamietam, to w takich przypadkach wymagana jest kratka ściekowa.

Generalnie z tym zakazem, z tego co pamiętam, chodzi o ochronę środowiska.

Choć przyznam, że w czasach, gdzie umycie samochodu na myjni ręcznej z woskowaniem kosztuje mnie maksymalnie 4 zł, to nie ma sensu noszenie wody w wiaderkach, itd ;)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Zakaz ustala Gmina na podstawie jakieś tam ustawy. Czy w Tarnowie taki zakaz istnieje to nie wiem na 100 % ale chyba tak.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Deto pisze:Nie można!

Jest też problem z myciem samochodów na swoich posesjach (na terenie swojej posesji). Z tego co pamietam, to w takich przypadkach wymagana jest kratka ściekowa.

Generalnie z tym zakazem, z tego co pamiętam, chodzi o ochronę środowiska.

Choć przyznam, że w czasach, gdzie umycie samochodu na myjni ręcznej z woskowaniem kosztuje mnie maksymalnie 4 zł, to nie ma sensu noszenie wody w wiaderkach, itd ;)
Wymiana oleju tez jest zakazana? Bo akurat to powinno być ścigane. Chcesz wymienić olej- jedz do mechanika, chcesz umyc auto-jedź na myjnie. U nas zaś pan Bronek sam myje, wymienia olej, kładzie płytki, a jakby mógł to gówno gromadziłby w piwnicy, zeby tylk za scieki nie płacić. A pónziej sie zastanawia dlaczego w Anglii czy w Niemczech jego kuzyn może znaleśc pracę, a u nas nie. Po prostu za duzo ludzi ma za duzo wolnego czasu. :mrgreen:
Co do zakazu- nie chodzi o jego uchwalenie. Chodzi o jego egzekwowanie. Tak samo jak zamontowali ludziom pojemniki z workami na psie gówna, a ludzie dalej wolą jak pies sie wypróżni na trawnik przed blokiem. Choć widzialem jak straż miejska zaczyna dawać mandaty. Bo do tej pory bylo tak , że czlowiekowi dali mandat za oddanie moczu, a pies sie wykakał na środku chodnika i kary nie było. Może mi się uda dożyć czasów czystości w tym kraju.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wydaje mi się, że nie wolno myć samochodu przed blokim gdyż te miejsca nie są przystosowane do tego. Chodzi o te chemikalia, których używa się do mycia auta, spływające do kratek ściekowych. Jak ktoś wyżej pisał "ochrona środowiska". To kiedyś usłyszałem ale nie pamiętam od kogo :P

Pzdr

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jak znam życie, to większość osiedlowych pucusiów leje do wiadra z wodą poczciwego ludwika. :) Tego samego, którego używa do mycia naczyń.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Wyciąg z Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie miasta Tarnowa:

§ 5.

1.Mycie pojazdów samochodowych poza myjniami może odbywać się pod warunkiem, że powstające ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej sanitarnej lub gromadzone w sposób umożliwiający ich usunięcie zgodnie z przepisami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; w szczególności ścieki takie nie mogą być bezpośrednio odprowadzane do zbiorników wodnych lub do ziemi.

2.Drobne naprawy pojazdów samochodowych mogą być prowadzone poza warsztatami naprawczymi pod warunkiem, że nie są uciążliwe dla sąsiednich nieruchomości, a powstające odpady są gromadzone w sposób umożliwiający ich usunięcie zgodnie z przepisami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Jakub Kwaśny pisze:Wyciąg z Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie miasta Tarnowa:

§ 5.

1.Mycie pojazdów samochodowych poza myjniami może odbywać się pod warunkiem, że powstające ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej sanitarnej lub gromadzone w sposób umożliwiający ich usunięcie zgodnie z przepisami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; w szczególności ścieki takie nie mogą być bezpośrednio odprowadzane do zbiorników wodnych lub do ziemi.

2.Drobne naprawy pojazdów samochodowych mogą być prowadzone poza warsztatami naprawczymi pod warunkiem, że nie są uciążliwe dla sąsiednich nieruchomości, a powstające odpady są gromadzone w sposób umożliwiający ich usunięcie zgodnie z przepisami o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
No to można podkablowywać sąsiada :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Witam
Znalazłem jakiś temat motoryzacyjny co by nowego nie zakładać.
Mam pytanie czy zna ktoś może z szanownych kolegów i koleżanek dobrą firmę gdzie wyważę koła a co najważniejsze dobiorą mi i kupię dobre śruby do kół aluminiowych?
Gdzieś blisko i żeby był czynny co najmniej do 17 :)
Z góry dzięki

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

mbm na Jana Pawła.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Myślałem o MBM ale tam mają ceny trochę wysokie. Za śruby mi powiedzieli od 6 do 9 zł za sztukę.

ODPOWIEDZ