Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: dzik »

defekator pisze:

Nie wiem jak z produkcją, ale w Sączu w żadnej chyba firmie nie znajdziesz biura projektowego które zajmowałoby się projektowaniem konstrukcji na podobnym poziomie zaawansowania technologicznego jak na Mechanicznych.
Jak dobrze ,że jest różnica między montowaniem a własną linią produkcyjną ;)
Polak Szkot dwa bratanki*


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Exyou »

Myśle że Tarnów i Nowy Sącz to podobne miasta do siebie, pomimo różnicy liczby mieszkańców.Nie wiem jak w Nowym Sączu z inwestycjami,ale z tego co wiem to ostatnio ruszyła tam budowa sądu za prawie 100 mln zł.Super, w Tarnowie nie wiem kiedy taką kwote na cokolwiek wydano, no ale niby nowa hala i stadion miejski razem będą kosztować pewnie więcej.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: defekator »

Ale co to za inwestycja? Budowa sądu za 100 mln? Przecież to się nigdy miastu w żaden sposób nie zwróci, zostanie jedynie kredyt do spłaty. Równie dobrze możesz nazwać inwestycją przepicie całej wypłaty w knajpie ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: wejss »

defekator pisze:Ale co to za inwestycja? Budowa sądu za 100 mln? Przecież to się nigdy miastu w żaden sposób nie zwróci, zostanie jedynie kredyt do spłaty. Równie dobrze możesz nazwać inwestycją przepicie całej wypłaty w knajpie ;)
U nas można podciągnąć pod to rozbudowę obu szpitali czy np przychodni na MBF.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: defekator »

No ale co innego rozbudowa szpitali i przychodni a co innego budowa nowych budynków dla urzędników.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: ad2222 »

defekator pisze:Równie dobrze możesz nazwać inwestycją przepicie całej wypłaty w knajpie ;)
Wtedy to inwestycja na wysoki procent... z możliwością zwrotu...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: pysi »

wejss pisze:
pysi pisze:Byłem teraz w Zamościu. W weekend majowy pomimo średniej pogody sporo turystów. W niedziele przed zamojskim zoo kolejka na pół godziny czekania. Wieczorem koncert Brzozowskiego i pełny rynek. W ciągu dnia też pełno ludzi pod parasolami. A we wtorek koło południa byłem na naszym tarnowskim rynku i w okolicach. I co? I pusto.... kilkanaście osób może było. To miasto zaczyna się robić zapyziałą dziurą gdzie już nawet sami mieszkańcy nie mają ochoty odwiedzać centrum. Porażka...

Dobrze, że bezrobocie mamy niskie (chociaż to chyba głównie zasługa tych którzy wyjechali) bo Tarnów były obrazem nędzy i rozpaczy. Nic się tu nie robi, nic się tu nie dzieje. A centrum miasta niedługo całkiem się wyludni. A w magistracie się zastawiają co by tu zmodernizować.... pewnie kminią czy kolejne super przejście podziemne jest potrzebne.

Swoją drogą polecam wizytę w Zamościu tym co jeszcze nie byli. Jest co oglądać zarówno w mieście jak i poza nim.
Ja też byłem we wtorek około 13 na rynku i Krakowskiej i było tyle ludzi, że aż miło. Nie wiem gdzie Ty byłeś ale chyba nie w tym samym mieście. To, że ostatnio codziennie na rynku były koncerty związane z Tarnowską Nagroda Filmową, to że np we wtorek były imprezy w Parku Strzeleckim i Karpacki Wyścig Kurierów to pewnie nie wiedziałeś. Lepiej ponarzekać i napisać, że w Zamościu jest super bo jakiś Brzozowski miał koncert. Wszędzie jest super tylko nie tu.

Ja byłem między godziną 10:30 a 12. Może za wcześnie ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Cubaza »

Więcej cytatów!!! Błagam więcej cytatów. W szczególności, że nie wiadomo do czego się odnosisz... Więcej cytatów!!!


marcinos
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 16-05-2016, 20:29

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: marcinos »

Witam,

owszem w Sączu było parę lat marazmu, jednak trzeba przyznać że praktycznie miasto cały czas rośnie- buduje i budowało się sporo na przestrzeni ostatnich lat i obecnie. Chociażby obecnie Sąd Rejonowy (inwestycja centralna, więc pieniądze przyjdą z zewnątrz) nowy duży hotel sieci Ibis, praktycznie cały czas rozbudowują się firmy- Wiśniowski kolejne hale, podobnie Fakro, Dako Konspol, Carbon- te firmy w najbliższym czasie potwierdziły znaczne inwestycje w bazę produkcyjną, Newag też cały czas inwestuje - o czym się przekonamy już niedługo na torach min Małopolski - wyjedzie impuls.
O inwestycjach świadczy chociażby dział na skyscrapercity.

Pozytywną wiadomością jest dzisiejszy powrót Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Pozdrawiam z Nowego Sącza :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: krzychu »

tylko nie zabierajcie nam urzedow ...
LA ARTE


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Exyou »

Tak, rozbudowy firm to niestety smutny temat w Tarnowie bo tutaj nigdy w tym zakresie się nie dało. Inwestorzy omijają z daleka! Powiem szczerze to widać już nawet przy wjeździe do miasta. Gdzie indziej nowoczesne hale firm, siedziby, ciągnące się przez kilometry, a u nas? Sami dilerzy samochodowi ,ewentualnie centrum lidla. SAG od jakiegoś czasu świeci pustkami. Tarnów to czarna dziura na mapie biznesu, jakby nie Azoty i Mechaniczne to już wgl byłby dramat, nikt tutaj nie inwestuje z zewnątrz.

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: robas »

Exyou pisze:Tak, rozbudowy firm to niestety smutny temat w Tarnowie bo tutaj nigdy w tym zakresie się nie dało. Inwestorzy omijają z daleka! Powiem szczerze to widać już nawet przy wjeździe do miasta. Gdzie indziej nowoczesne hale firm, siedziby, ciągnące się przez kilometry, a u nas? Sami dilerzy samochodowi ,ewentualnie centrum lidla. SAG od jakiegoś czasu świeci pustkami. Tarnów to czarna dziura na mapie biznesu, jakby nie Azoty i Mechaniczne to już wgl byłby dramat, nikt tutaj nie inwestuje z zewnątrz.
co ma z tego Tarnów? 20% zatrudnionych tam , mieszka w mieście - tyle. Kase kosi gmina Lisia Góra.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: LordRuthwen »

Przecież był wymóg jaki postawiła gmina LG podczas negocjacji terenu - n% załogi miało być lokalnej. I bardzo dobrze, bo tak dba się o własne interesy.


marcinos
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 16-05-2016, 20:29

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: marcinos »

nie rozumiem w czym problem, że inwestują w sąsiedniej gminie? Tarnów jest miastem centralnym dla wielu gmin i nawet powiatów. Ten pieniądz więc krąży w znacznej części do tarnowskiego rynku handlu i usług.


marcinos
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 16-05-2016, 20:29

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: marcinos »

taka ciekwostka z ssc. Tendencja dla tarnowskiego bardzo niepokojąca.

Obrazek

Obrazek
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 1&page=212" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ