Jakiego sklepu brakuje w Tarnowie?

Wiadomości "z miasta".

Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

sainte_nitouche pisze: Za to brakuje mi malego, kameralnego, studyjnego kina, takiego z atmosfera i ambitiejszymi filmami, ktore mozna by obejrzec w waskim ale fajnym gronie, podyskutowac po filmie, wypic kawe czy drinka.
Wczoraj bylam na "Limits of control' w Millenium - na seansie bylo jakies 15-20 osob. Pare ludzikow rozrzuconych w zimnej, pustej, nieprzyjemnej hali.
Takie filmy smakuja najlepiej gdy jest ciasno, duszno i jest z kim po filmie pogadac - bo nie zawsze wiadomo, co rezyser mial na mysli ;)
Jeśli się nie mylę, to właśnie w MCK jest planowana mała, kameralna sala kinowa. Przynajmniej o takich planach czytałem gdy rozpoczynał się remont.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Jeżeli chodzi o sklepy z rybką i nie piszę tu o zoologiach :mrgreen: to są:
1. ul. Bernardyńska - sklep rybny niedaleko wielkich schodów - mają świeże ryby
2. ul. Malczewskiego - zaraz za ksiegarnią sklep spożywczy + rybny - bywają świeże ryby
3. os XXV lecia blok z ciagiem sklepów pierwszy od słonecznej - sklep ogólno-spożywczy + ryby wędzone, świeże i inne - pierwszy sklep spożywczy idąc od strony Zenitu
4. Błonie - Carrefour - stoisko z rybami a co do świeżości to nieststy dla mnie porażka kupiłem pstrągi które jeszcze tego samego dnia im zwróciłem na 4 szt. 2 były lekko mówiąc nieświeże :evil: .
Co do pytania to brakuje mi faktycznie sklepu rybnego ale takiego z prawdziwego zdarzenia + smażalnia. Jak ktoś już napisał coś takiego co było kiedyś na ul. Krakowskiej.
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

chciałbym żeby było pełno małych knajpek na wołowej/krakowskiej, ludzi którzy by do nich wpadali, i żeby po 18 na starym mieścienie było CICHO

no.


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Z miłą chęcią widziałbym w Tarnowie:

IKEA - nierealne

Smażalnie ryb- taką z prawdziwego zdarzenie, gdzie można przyjść, usiąść zamówić rybkę z frytkami, popijać zimne piwko, poczekać na zamówienie delektując się klimatycznym zapachem unoszącym się w tym pomieszczeniu, jak i podziwiając wystój typowej knajpy portowej. Do tego można byłoby tam zakupić świeżą rybę w różnej postaci, czy to wędzoną czy np. filecik do samodzielnego przyrządzenie w domu. Tak analizując ten temat, to nie wiedziałem, że w Tarnowie jest takie duże zapotrzebowanie na tego typu obiekt, bo widzę, że smakoszy ryb tutaj nie brakuje. Ach...

Obecna gama marek odzieżowych i sklepów z sprzętem rtv-agd oraz sportowym w zupełności mi wystarcza, no może Inter Sport by się przydał.

P.S. Nie rozumiem co takiego widzicie w C&A. Dla mnie jest to jakościowo, cenowo i ogólnie sieć daleko za New Yorkerem i H&M, które mamy dostępne już w Tarnowie. No, ale rzecz gustu, a o nim podobno się nie dyskutuje :)
To samo tyczy się ZARY, niewątpliwie jest to sklep z tzw. trochę wyższej półki i osobiście poza okresem wyprzedaży ciężko mi znaleźć coś na moją kieszeń, bo przykładowo jeansy kosztują tam średnio 220 zł, porównywalnie tej samej klasy i prawie identycznej tonacji, przykładowo w New Yorker czy Reserved płace 150 zł. Zorientowani w temacie dobrze wiedzą, że większość firm sieciowych szyje w Chinach, więc jakość jest taka sama, więc osobiście nie widzę sensu płacić 70 zł więcej tylko za napis ZARA.


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Smażalnia ryb to byłaby super sprawa pod jednym warunkiem - byle nie w stylu smażalni z naszych nadmorskich kurortów. Przyznam, że na samo wspomnienie mnie cofa, ryby w ich porcjach jest zwykle symbolicznie, większość to panierka i zaśmierdnięty olej. Natomiast dedykowany sklep ze świeżymi rybami i owocami morza byłby super. Stoisko w furze warte jest odwiedzenia praktycznie tylko w czwartki jak przyjeżdza świeży towar.
Natomiast Bomi ma u mnie plus za mrożone owoce morza, mają chyba lepszy wybór, szczególnie krewetek.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dzięki Borewiczu napisałeś za mnie :D


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A wg. mnie takie 'luksusy' jak smażalnie ryb czy ekskluzywne sklepy sportowe to strzał w kolano. Na Galerię Tarnovię ludzie narzekają, że drogo, a wy chcecie jeszcze więcej drogich sklepów dorzucać.

Taka ryba to droga sprawa, to raz, a dwa - "od święta" się ją jada. Wg. mnie smażalnia by szybciej upadła niż by się zainstalowała. Tak samo ten sklep sportowy "z prawdziwego zdarzenia", o którym kilka osób tu pisało.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Keleos pisze:Wg. mnie smażalnia by szybciej upadła niż by się zainstalowała.
To pewnie byś się zdziwił. Rybę się jada "od święta", bo po prostu nie ma takiego wyboru jak mięs. Cena - są ryby tanie i drogie.
Pamiętam smażalnię ryb na Lwowskiej - prosperowała bardzo długo, potem się zamknęła i wybudowali na jej miejscu blok.
Ta na Krakowskiej też była bardzo długo, ale była państwowa, więc ciężko powiedzieć jak wychodził rachunek ekonomiczny.


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Keleos pisze:Na Galerię Tarnovię ludzie narzekają, że drogo
Keleos, ludzie zawsze narzekają, taki już ich urok :D . Co do dobrej smażalni ryb byłby to strzał w 10. Mimo, że fast foody w kryzysie zarabiają kokosy, to jest spora grupa ludzi, która chętnie zje "coś innego"


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To miejmy nadzieję, że się zdziwię ; )

Ja tam zamiast nowe jadłodajnie otwierać to bym wydłużył czas pracy tych co już są. Człowiek w nocy z rynku wraca głodny i nigdzie ratunku - kebab na rynku jedynie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ano, nie wie ktoś czy którykolwiek z tarnowskich sklepów ma w ofercie bieliznę termoaktywną ze srebrną niktą?



Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Hmm ryby niby dobra sprawa by była ale jednak wole sam sobie w domu zrobić frytki piekarnik, panga lub tilapia i miodna, wiem ze raczej nie leży w tym oleju kilka dni ;). Sklep sportowy to tez chyba nie obecnie rynek jest tym wypchany do syta a dwa jest allegro ;p ogólnie to ciężko cos powiedzieć co by sie przydało bo nawet trochę tego w Tarnowie jest. A ludzia i tak sie przewraca w tyłkach juz od tego :D i raczej każdy będzie miał inne zdanie. Ja chętnie bym widział w Tarnowie sklep dla miłośników astronomii itd pakiet teleskopów i innych wyprawek, ale wiem ze to nie realne bo raczej tak dużego zainteresowania by tym nie było, klient jak juz przyszedł by kupil i poszedł raczej prędko by nie wracał wiec zbędne raczej tez, na ogoł raczej niema co wybrać i niczego nam tu nie brakuje tak bardzo żebyśmy sie nie mogli bez tego obyć.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

LordRuthwen, mają jeszcze koło Marzenia, wybór całkiem ale ceny makabryczne.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Wracając do Decathlonu. Rozmawiałem ze znajomym. Ponoć chcą wybudować i otworzyć jeszcze w tym roku. Zobaczymy czy im się to uda :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

ODPOWIEDZ