Tarnów na czele Małopolski

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Tarnów na czele Ma³opolski

Post autor: Jakub Kwaśny »

Za intarnet.pl:

Tarnów na czele Małopolski
Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara poinformował jak Tarnów wygląda na tle Małopolski pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych. Nasze miasto przoduje w tym zakresie w regionie.

W informacji Marszałka Województwa Małopolskiego o aktualnym stanie wdrażania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na dzień 28.01.2010 r. Gmina Miasta Tarnowa zajęła 1 miejsce pod względem liczby pozyskanych środków zewnętrznych na 1 mieszkańca oraz 2 miejsce pod względem całościowej kwoty uzyskanej z tego programu. W 2009 roku pozyskane środki zewnętrzne to prawie 64 miliony złotych, co w latach 2007 – 2009 daje 130 mln zł. W przeliczeniu zaś na jednego mieszkańca to 1150 zł. Drugie miejsce pod tym względem zajął Kraków, w którym to wskaźnik ten wynosi odpowiednio 1100 zł na mieszkańca.

Jak zaznacza prezydent Ryszard Ścigała to duży sukces, niemniej jednak kilka projektów wystosowywanych przez miasto nie uzyskało akceptacji i procesy trwają, by bilans ten poprawić. W ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego trwają starania mające na celu pozyskanie dofinansowania m. in. projektu kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Budowlanych, zadania „Cyfrowy Urząd” oraz projektu wymiany międzynarodowej.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Pytanie podstawowe: jakie sa wyniki Małopolski na tle Polski.

Polska na tle Madagaskaru czy Kazachstanu tez wyglada jak potega gospodarcza:)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Z tym Kazachstanem to bym nie ryzykował.. ; d

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Znaczy się, że Weredyk nie ma żadnych kontrargumentów, skoro sięga po jakieś Madagaskary. Województwo Małopolskie Ci nie starczy? Z wiecznym kompleksem Krakowa, Nowego Sącza... A statystyka jest w miarę obiektywna, bo mówi o środkach przeliczanych na sztukę mieszkańca.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:Polska na tle Madagaskaru czy Kazachstanu tez wyglada jak potega gospodarcza:)
Weredyku wyjrzyj czasem poza ekran swojego komputera tudzież poza biuro PiSu ;-) Ja wiem, że wy tam rzadko sięgacie dalej jak poza perspektywę własnego nosa, ale niech Prezes Kaczyński pojedzie do Gabonu a ty do Kazachstanu ...

Bo akurat w Kazachstanie za sprawą ogromnych złóż naturalnych - inwestycje a zwłaszcza drogowe są dużo dalej posunięte niż w Polsce i obawiam się, że to my blado byśmy wypadli ;) podobnie blado jak ty Weredyku w swoim powyższym poście ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Hehehehe, ale bardzo ciekawie podana informacja :D. W Małopolsce mamy większe miasta: Kraków Tarnów N Sącz (reszta ma grubo pon 80 tys mieszkańców). Z tekstu wynika że Tarnów ma 2 miejsce w pozyskaniu środków (po Krakowie) i pierwsze "na mieszkańca" . Co prawda Kraków ma mieszkańców ok 7 razy więcej niż Tarnów, więc środki do tego przeznaczone są ............ ok 7 razy większe :D. Jeżeli popatrzymy na wskaźnik kwoty "na głowę" to różni się on tylko o.... 50zł. Czyli jeżeli KRK dostałby 1200 na głowę to Tarnów będzie w kwocie na głowę jak i w ogólnej liczbie środków na 2 miejscu :D. Nadmienię delikatnie że Tarnów po Krakowie wg GUS ma największa liczbę mieszkańców !! w woj małopolskim. 50 zł x 116000 = ok 5,8mln zł czyli za tą różnicę wybudujemy wypasione i superpotrzebne przejście podziemne :D.

W 2009 roku pozyskane środki zewnętrzne to prawie 64 miliony złotych, co w latach 2007 – 2009 daje 130 mln zł.

Jezeli dobrze zrozumiałem to wynika z tego że: rok 2009 - 64 miliony, rok 2007 i 2008 - 130-64=66mln. Tak więc w roku 2007 średnio mamy 33 mln i 2008 - 33mln :D. Wynika z tego że przez poprzednie dwa lata miasto spało :D.

gushman, Co chesz porównywać ??. N Sącz ??. Przecież oni mają ok 30k mieszkańców mniej niż my !!!!!!. :D

Nie ma to jak propaganda :mrgreen: .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

trix pisze:Hehehehe, ale bardzo ciekawie podana informacja :D. W Małopolsce mamy większe miasta: Kraków Tarnów N Sącz (reszta ma grubo pon 80 tys mieszkańców). Z tekstu wynika że Tarnów ma 2 miejsce w pozyskaniu środków (po Krakowie) i pierwsze "na mieszkańca" . Co prawda Kraków ma mieszkańców ok 7 razy więcej niż Tarnów, więc środki do tego przeznaczone są ............ ok 7 razy większe :D. Jeżeli popatrzymy na wskaźnik kwoty "na głowę" to różni się on tylko o.... 50zł. Czyli jeżeli KRK dostałby 1200 na głowę to Tarnów będzie w kwocie na głowę jak i w ogólnej liczbie środków na 2 miejscu :D. Nadmienię delikatnie że Tarnów po Krakowie wg GUS ma największa liczbę mieszkańców !! w woj małopolskim. 50 zł x 116000 = ok 5,8mln zł czyli za tą różnicę wybudujemy wypasione i superpotrzebne przejście podziemne :D.

W 2009 roku pozyskane środki zewnętrzne to prawie 64 miliony złotych, co w latach 2007 – 2009 daje 130 mln zł.

Jezeli dobrze zrozumiałem to wynika z tego że: rok 2009 - 64 miliony, rok 2007 i 2008 - 130-64=66mln. Tak więc w roku 2007 średnio mamy 33 mln i 2008 - 33mln :D. Wynika z tego że przez poprzednie dwa lata miasto spało :D.

gushman, Co chesz porównywać ??. N Sącz ??. Przecież oni mają ok 30k mieszkańców mniej niż my !!!!!!. :D

Nie ma to jak propaganda :mrgreen: .
Ciekawe trollu czy z twoich 900 wpisów ktokolwiek poza tobą rozumie chociaż jeden. Policz sobie ile milionów zł Kraków musiałby więcej uzyskać, żeby mieć te "tylko 50 zł" na osobę więcej niż ma. A skoro Tarnów zyskał kwotę bliską kosztom przejścia podziemnego (50 zł x 116 tys.) to ile przejść podziemnych stracił według twojego trollowego rozumowania Kraków (50 zł x 754 tys.) ? I wreszcie; czemu nie porównywać Nowego Sącza mniejszego raptem o 30 tys. skoro w nagłej reakcji trollowej porównujesz Tarnów z 7-krotnie większym Krakowem ?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Roberto to jest Twoj jedyny argument wzgledem Trixa- troll?

Przed chwila zarzuciliscie mi brak argumentow. Trix podal kilka nasuwajacych sie prima facie kontrargumentow i jedynym argumentem byl potwarz.

PS Jakubie ja przynajmniej wychodze na ulice, a nie caly czas w lozu leze i marze jak co poniektorzy:) Marzenia sla dla malych chlopcow:) I tak juz chyba raczej pozostanie.

PS 2 Mimo wszystko w dalszym ciagu mamy 50-60 % przewage w PKB nad Kazachstanem. Polska okolo 17 tys USD, Kazachstan 11 tys USD. Zatem moja wypowiedz byla adekwatna i prawdziwa.

PS 3 Jakubie czy mozesz tutaj przytoczyc i wyszczegolnic rozbicie tych kwot na poszczegolne inwestycje jak rowniez przedstawic cale zestawienie - ranking Małopolski?


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:PS 2 Mimo wszystko w dalszym ciagu mamy 50-60 % przewage w PKB nad Kazachstanem. Polska okolo 17 tys USD, Kazachstan 11 tys USD. Zatem moja wypowiedz byla adekwatna i prawdziwa.
Każdy ekonomista wie że jednym czynnikiem nie da się porównać dwóch krajów. Widzisz wzrost PKB w Polsce jest większy niż w Niemczech co nie znaczy, że poziom życia jest wyższy. Poza tym PKB nic nie mówi o inwestycjach ;) Jedź do Kazachstanu i porównaj, może Prezydent Nursułtan Nazarbajew przyjmie Cię na na audiencji ;) z posłem Rojkiem.
PS 3 Jakubie czy mozesz tutaj przytoczyc i wyszczegolnic rozbicie tych kwot na poszczegolne inwestycje jak rowniez przedstawic cale zestawienie - ranking Małopolski?
Poproś autora - Marszałka Nawarę, pewnie masz lepsze do niego dojścia w końcu startował z list PiSu do Sejmiku ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Roberto, nie chę żebyś się poczuł urażony, ale jeżeli tego co napisałem powyżej, nie rozumiesz, to nie moja wina, naprawdę. Jeżeli popełniłem gdzieś błąd logiczny to chętnie się zrehabilituję.

Autor tego radosnego komunikatu powinien bardziej przykładać sie do "PR", wszakże bez tego ani rusz w dzisiejszych czasach.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ