Prezydencki apel z Tarnowa

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Prezydencki apel z Tarnowa

Post autor: Mark »

Obrazek

Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa, zaapelował do innych miast w Polsce o wprowadzenie zachęt dla mieszkańców do oddawania krwi. W tym małopolskim mieście, jako pierwszym w Polsce, dawcy krwi mogą otrzymać bezpłatny, miesięczny bilet na komunikację miejską. Efekty już widać.

http://samorzady.pb.pl/2039606,93031,pr ... a?ref=col4

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja na miejscu Ścigały zarejestrowałbym się jeszcze w jakiejś bazie dawców szpiku kostnego a do wyborów szedł z hasłem: 'Prezydent z krwi i kości'. ;)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jak się zapisze i będzie oddawał to będzie musiał się reklamowac jako "Prezydent BEZ krwi i kości"


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Z tego co się orientuję, to ta ulga była ważna do 31.12.2009r. A kolejna jeszcze nie została uchwalona.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Faktycznie wybory tuz tuż. Czy p prezydent sam zaszczycił stacje krwiodawstwa i przykładowo oddał krew ??. BTW, te bezpłatne bilety...... przecież nie są bezpłatne.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie pamiętam kto to pisał, ale chyba Kuba, że ulga może wrócić od marca. Co do oddawania krwi to szkoda, że muszą być takie "dopalacze" aby ludzie oddawali krew. Krew oddaję nie dla biletu czekolad czy mięska. Krew oddaję aby pomóc.
Jednak ważne jest też to, że ktoś chce coś zrobić aby oddawali ludzie krew :) To też się liczy :)
--==EDIT==--
Faktycznie wybory tuz tuż. Czy p prezydent sam zaszczycił stacje krwiodawstwa i przykładowo oddał krew ??. BTW, te bezpłatne bilety...... przecież nie są bezpłatne.
Z tego co mi wiadomo to prezydent na akcji krwiodawstwa, co woził krwiodawców, to nie oddał krwi ;)
A te bilety są bezpłatne. Przecież nie płacisz mpk za nie. Oddajesz krew a nie płacisz pieniędzy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale MPK nie wozi za friko - to ich strata, którą prawdopodobnie pokryje Miasto.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

miasto, czyli my - z naszych podatków.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ad2222 pisze:Ale MPK nie wozi za friko - to ich strata, którą prawdopodobnie pokryje Miasto.
Ale Ty nic za to nie płacisz. Chyba, że bierzesz pod uwagę podatki, że to pójdzie jako Twoja zapłata za bilet po oddaniu krwi.
--==EDIT==--
Nie oddając krwi. Podatek i tak płacisz i idzie na miasto i przy okazji na MPK. Bilet miesięczny normalny na jedną linię kosztuje 64zł. Oddając 450ml krwi masz bilet miesięczny na wszystkie linie, na wszystkie dni tygodnia. I chociaż i tak płacisz podatki to bilet i tak masz za darmo... Bo podatki i tak byś zapłacił i tak.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Cubaza, no proszę Cie, bez jaj, jak nie zapłacisz nic ;) . W tej cząstce 64 zł jest Twój podatek, oraz reszty ludzi co nie oddała krwi, robi zrzutkę na Twoj bilet. Tam jest napisane że wydano 1600 takich biletów, co daje ponad sto tysięcy, czyli ta kwotę ktoś (miasto) musi zapłacić. Państwo (miasto) utrzymuje sie z podatków akcyz itp a więc z pieniędzy od nas. Ta kasa nie jest z sufitu.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zdajecie się zapominać, że to oznacza 1 600 jednostek krwi. Krwi, która uratuje komuś zdrowie a nawet życie...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gushman pisze:Zdajecie się zapominać, że to oznacza 1 600 jednostek krwi. Krwi, która uratuje komuś zdrowie a nawet życie...
I to powinno zakończyć dyskusje...

Uchwała zostanie najprawdopodobniej uchwalona na jutrzejszej Sesji, niestety zakłada czasowe wprowadzenie ulgi do końca 2010 roku...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ależ ja wcale nie jestem przeciwny tej akcji, chciałbym żeby trwała cały czas i nie musiała być co rok przedłużana... Tylko zwracam uwagę na niestosowność zwrotu 'bezpłatne bilety'. Bardziej tu pasuje 'bilety na koszt Miasta'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

ad2222 pisze:Bardziej tu pasuje 'bilety na koszt Miasta'.
Albo "bilet za życie", itd... Ludziska, jeżeli w grę wchodzi ludzkie zdrowie czy życie, to nie powinno się liczyć z kosztami.

Dlaczego kolejny raz potwierdza sie, że Polacy rozumieją coś i akceptują dopiero wtedy, gdy dany problem bezpośrednio ich dotyczy ? Mnie się akurat to nie zdarzyło, nigdy nie potrzebowałem krwi, ale rozumiem, że inni jej potrzebują.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:Ależ ja wcale nie jestem przeciwny tej akcji, chciałbym żeby trwała cały czas i nie musiała być co rok przedłużana... Tylko zwracam uwagę na niestosowność zwrotu 'bezpłatne bilety'. Bardziej tu pasuje 'bilety na koszt Miasta'.
Idąc tym tropem należy zlikwidować pojęcia:
- bezpłatna opieka zdrowotna (bo każdy i tak płaci za siebie w ten czy inny sposób)
- bezpłatna edukacja (bo każdy i tak płaci za siebie i swoje dzieci w ten czy inny sposób)
- bezpłatny wpier%^$* (bo i tak zapłaci za niego bezpłatna opieka zdrowotna, która jak wiemy bezpłatna nie jest)

ODPOWIEDZ