Ranking Zwiazku Powiatów Polskich

Wiadomości "z miasta".

Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Właśnie mam przed sobą wspomniany ranking, a właściwie rankingi z dzisiejszej "Rzepy":

W rankingu "Fundusze unijne na mieszkańca- najlepsze miasta na prawach powiatu" Tarnów zajmuje miejsce 25 na 50 miast z kwotą per capita 1527 zł. W tym rankingu wzięto pod uwagę fundusze, których beneficjentami mogą być jak napisano: "wszyscy uczestnicy życia gospodarczego i społecznego". Natomiast osobny ranking obejmuje, jak piszą autorzy "gminy najlepiej wykorzystujące środki z programów regionalnych". I tutaj Tarnów wśród miast na prawach powiatu zajmuje szóste miejsce:
1. Olsztyn 2217 zł
2. Opole 2120
3. Sopot 2071
4. Wrocław 1596
5. Łomża 1424
6. TARNÓW 1174

A Weredyk jak zwykle manipuluje mieszając rankingi i sposoby dofinansowania.


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

25 miejsce na 50. Tak - zajelismy zaszczytne 25 miejsce:)


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Ty na prawdę masz coś z głową, czy tylko udajesz?? Przecież napisałem, że pierwszy ranking jest rankingiem obejmującym fundusze pozyskiwane przez różne podmioty. Więc miej pretensje do firm, różnych stowarzyszeń oraz organizacji. To jak sprawnie pozyskuje pieniądze miasto przedstawia ranking nr 2. I tutaj nie jest żle, a wręcz odwrotnie. Szóste miejsce na ponad 50 czy 60 miast to jest bardzo dobry wynik.
Don't PIS me offĄĄ


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Argumenty ad personam. Cos miasto ma pecha do internetowych piewców sukcesu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Kajko, Weredykiem się nie przejmuj - on tak ma. Na szkoleniach ich uczą, żeby zawsze i wszystko pokazywać w złym świetle, oprócz Prezesa.
Jakby konkurowały tylko dwa miasta: Tarnów i np. Rzeszów i w rankingu Tarnów by wygrał, to:
wszyscy powiedzieliby: "Tarnów zajął pierwsze miejsce".
a Weredyk powiedziałby: "Tarnów w rankingu był przedostatni"


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Fakt, faktem; z panem Piotrem nie pogada.
Don't PIS me offĄĄ


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jak napisałem, że Tarnów za rządów Ścigały jest w czołówce pozyskiwania funduszy to mnie wyśmiano - na tym forum dodam. A tu oto argument za, i przedstawiony przez inną osobę. :D

Nie obchodzi mnie czy Prezydent jest "malowany" mam gdzieś czy sobie robi PR. Mnie obchodzi jedno : przebudowa skrzyżowań, budowa rond, przebicia Mostowej, obchodzi mnie 6 miejsce w pozyskiwaniu funduszy przez miasto. Jeśli Prezydentem był by Kojot lub Struś Pędziwiatr to jeśłi robili by swoją robotę to na nich bym glosował.

Dla mnie liczą się wyniki - a obecny ma je najlepsze, samych skrzyżowań przebudował więcej niż pozostali prezydenci razem wzięci. Ma powód do dobrego PR, czego o poprzednikach powiedzieć się nie da.

Ale wiem, że są ludzie - którzy na widok chodzącego po wodzie Jezusa powiedzieli by - Ty patrz jaki leszcz, nawet pływać nie umie. :mrgreen:


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ale wiem, że są ludzie - którzy na widok chodzącego po wodzie Jezusa powiedzieli by - Ty patrz jaki leszcz, nawet pływać nie umie. :mrgreen:
dobre ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Wykorzystanie dotacji dla miasta i powiatu
Damian Mika ESKA Tarnów 2010-03-30 13:30:00

Tarnów efektywny w korzystaniu z funduszy, ale nadal za Krakowem i Nowym Sączem.

Miasto i powiat tarnowski nie najlepiej wypadają pod względem liczby składanych wniosków w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. W ubiegłym roku było to około 150 aplikacji, sam Kraków złożył ich ponad 1200. Za to w statystykach efektywności pozyskiwania funduszy Tarnów jest na drugim miejscu w Małopolsce, zaraz po powiecie miechowskim.

Fakt ten widać również w zestawieniu z innymi miastami pod względem wartości podpisanych umów. W przypadku grodu Leliwitów ta suma to ponad 32 milionów złotych. Lepszy jest jednak Nowy Sącz z kwotą bliską 48 milionów i bezkonkurencyjny Kraków 345 milionów.

Przypomnijmy, że od w ramach tego programu od 2007 roku wsparciem objęto blisko 28 tysięcy osób w województwie. Postało 3 500 podmiotów gospodarczych i utworzono 27 zupełnie nowych inicjatyw. Mówi Anna Mlost z Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Celem Programu jest wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej. Działania koncentrują się na obszarach dotyczących m.in.: edukacji i ułatwień w dostosowaniu się pracowników czy przedsiębiorstw do zmian zachodzących w gospodarce. Chodzi również o zagadnienia związane z rozwojem zasobów ludzkich na terenach wiejskich, budowę sprawnej i skutecznej administracji publicznej oraz promocję zdrowia.

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

wydaje mi się że powinniśmy z unii pompować ile się da
nie czekać aż wpadniemy na jakiś pomysł, tylko rozglądać się po innych miastach, dowiadywać się na co najchętniej daje i BRAĆ.
taka dygresja


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dzisiaj Strasburg ponoć nas "ponaglił", żebyśmy szybciej wykorzystywali fundusze, bo przepadną. Polska jest poniżej średniej unijnej jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Ranking Zwiazku Powiatów Polskich

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:http://www.zpp.pl/index.php?path=main/g ... a&rok=2009

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

PS Gdyby nie Prezydent Ryszard Scigala to bylibysmy jeszcze nizej. Nasza opoka i Maradona Biznesu spod Góry św. Marcina.
Weredyku, głupio Ci teraz?
http://www.zpp.pl/index.php?path=main/g ... ing/miasta
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Ranking Zwiazku Powiatów Polskich

Post autor: Mr Greenback »

Jakub Kwaśny pisze:
Weredyk pisze:http://www.zpp.pl/index.php?path=main/g ... a&rok=2009

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

PS Gdyby nie Prezydent Ryszard Scigala to bylibysmy jeszcze nizej. Nasza opoka i Maradona Biznesu spod Góry św. Marcina.


Weredyku, głupio Ci teraz?
http://www.zpp.pl/index.php?path=main/g ... ing/miasta
Ogólnie fajnie, że jesteśmy wysoko. Tylko dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? 8)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
Weredyk

Re: Ranking Zwiazku Powiatów Polskich

Post autor: Weredyk »

Jakub Kwaśny pisze:
Weredyku, głupio Ci teraz?
http://www.zpp.pl/index.php?path=main/g ... ing/miasta
Ciesze sie z sukcesu miasta, przykro mi tylko dlatego, ze gdyby nie interwencja J. Łabno na sesji to bysmy sie dalej w koncowce wlekli. Na szczescie sie zreflektowano.


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Co byśmy biedni bez PISu zrobili...
Don't PIS me offĄĄ

ODPOWIEDZ