"Komisja Śledcza".

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

lll, a kogo byś widział na prezydenckim stolcu w tym roku?

ps: może ktoś od prawa samorządowego się wypowie - czy tymczasowo aresztowany może zostać kandydatem na prezydenta miasta?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Kiedyś tu pisałem, że jedynym, który według mnie by się nadawał, byłby Ciepiela. Niestety, Tarnowska Platforma jest tak samo ubabrana szambem, jak pozostali.

Nie zagłosuje na pewno, na żadnego z obecnych "kandydatów".

Czekam na jakiegoś kandydata nieumoczonego.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gushman pisze:A wiesz Kuba, że takim zachowawczym stylem interpelacyjno-obserwującym zawodzisz ludzi, którzy liczyli, że będziesz nową jakością w lokalnej polityce? Być może na dłuższą metę nie zamierzasz zajmować się polityką, bo z tego co wiem, to nie z tego żyjesz. Ale chyba jesteś winny swoim wyborcom jakieś słowo wyjaśnienia albo dookreślenia się w polityce.
Michale, styl dostosowany jest do aktualnej sytuacji. Z perspektywy drugiej już kadencji - widzę jasno i wyraźnie, jak to wszystko funkcjonuje. Jest chyba jasne, że odpowiedzialność za władze ma ten kto sprawuje aktualnie władzę wykonawczą. I nie jestem to jeszcze ja.

I o ile w pierwszej kadencji ta władza liczyła się w jakiś sposób z władzą uchwałodawczą (wielokrotnie - wtedy brakowało głosów do większości) to wiele ciekawych rzeczy udawało się zrobić, brano pod uwagę pewne uwagi. Ale jak często się dzieje władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. I w drugiej kadencji widać tę deprawacje jak na dłoni. Odpowiedzialność równo rozkłada się tak na PO jak i na Tarnowian. Którzy mieli większość w Radzie i stosowali zasadę "dziel i rządź".

Owszem można negować wszystko i być opozycją wobec wszystkiego - ale ja, jak i całe SLD staramy się działać w inny sposób. Czy to się komuś podoba czy nie - stawiamy na merytoryczne działania. Ale jak sam dobrze wiesz to czy ktoś będzie chciał skorzystać to już insza inszość. Myślę, że w kolejnej kadencji weźmiemy odpowiedzialność również za władzę wykonawczą. Wtedy będziemy się też rozliczać z namacalnych efektów. Ze strategicznych działań i decyzji. Teraz mogę się pochwalić wyremontowanymi drogami, chodnikami, parkingami, rzeczami które wychodziłem, rzeczami które pomagałem na osiedlach załatwić, tytułami przyjaciela tej czy innej szkoły czy przedszkola, udziałem w spotkaniach, pracy w Radzie, rzeczowego podejścia do sprawy. Nawet na posiedzeniu tej całej Komisji byłem mimo, że nie musiałem. Ale taki już jestem.

A skoro mnie atakują to znaczy, że się boją. To też jest jakiś wyznacznik. Więc ad2222 trzeba było ignorowanemu przeze mnie osobnikowi nie uświadamiać, że tak na prawdę wpływa pozytywnie na moją osobę ;-) mimowolnie. Niebawem powinien ukazać się nowy sondaż - zrobiony już po tych wszystkich wydarzeniach. Ciekaw jestem wyników. Może być ciekawie ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jakub Kwaśny pisze:Teraz mogę się pochwalić wyremontowanymi drogami, chodnikami, parkingami, rzeczami które wychodziłem, rzeczami które pomagałem na osiedlach załatwić, tytułami przyjaciela tej czy innej szkoły czy przedszkola, udziałem w spotkaniach, pracy w Radzie, rzeczowego podejścia do sprawy. Nawet na posiedzeniu tej całej Komisji byłem mimo, że nie musiałem. Ale taki już jestem.
Nie mogę się doczekać przykładów dróg, chodników i parkingów wyremontowanych przez Kwaśnego. Nawet nie musi już o tym pisać, więc nie napisze. Ale taki już jest.

Ja osobiście mogę się także pochwalić wyremontowanymi wiaduktami, mostami, autostradą i Burkiem. Chwalić się może każdy czym chce. Szkoda tylko, że chwalą się nie ci którzy powinni. Za to podpisem na liście poparcia jakoś nikt się nie chwali. Szkoda, bo może dostałby tytuł przyjaciel prezydenta.
Jakub Kwaśny pisze:A skoro mnie atakują to znaczy, że się boją.
Czyli jeśli ktoś napisze, że Kwaśny stoi w rozkroku, to znaczy, że się go boi i to jest atak. Innymi słowy, każda forma krytyki, to atak. Prawie jakbym biskupów słyszał.

(Skoro mam ignora, to znaczy, że się mnie boi. To też jest jakiś wyznacznik :))
Jakub Kwaśny pisze:Niebawem powinien ukazać się nowy sondaż - zrobiony już po tych wszystkich wydarzeniach.
Sondaż zapewne przeprowadzi sondażownia związana z Pilchem, w której zaskakująco dobre wyniki osiągają ci, po których nikt by się tego nie spodziewał. Taka forma samozadowolenia. Wybory później boleśnie weryfikują.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Jakub Kwaśny pisze: Michale, styl dostosowany jest do aktualnej sytuacji. Z perspektywy drugiej już kadencji - widzę jasno i wyraźnie, jak to wszystko funkcjonuje. Jest chyba jasne, że odpowiedzialność za władze ma ten kto sprawuje aktualnie władzę wykonawczą. I nie jestem to jeszcze ja.

I o ile w pierwszej kadencji ta władza liczyła się w jakiś sposób z władzą uchwałodawczą (wielokrotnie - wtedy brakowało głosów do większości) to wiele ciekawych rzeczy udawało się zrobić, brano pod uwagę pewne uwagi. Ale jak często się dzieje władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. I w drugiej kadencji widać tę deprawacje jak na dłoni. Odpowiedzialność równo rozkłada się tak na PO jak i na Tarnowian. Którzy mieli większość w Radzie i stosowali zasadę "dziel i rządź".

Owszem można negować wszystko i być opozycją wobec wszystkiego - ale ja, jak i całe SLD staramy się działać w inny sposób. Czy to się komuś podoba czy nie - stawiamy na merytoryczne działania. Ale jak sam dobrze wiesz to czy ktoś będzie chciał skorzystać to już insza inszość. Myślę, że w kolejnej kadencji weźmiemy odpowiedzialność również za władzę wykonawczą. Wtedy będziemy się też rozliczać z namacalnych efektów. Ze strategicznych działań i decyzji. Teraz mogę się pochwalić wyremontowanymi drogami, chodnikami, parkingami, rzeczami które wychodziłem, rzeczami które pomagałem na osiedlach załatwić, tytułami przyjaciela tej czy innej szkoły czy przedszkola, udziałem w spotkaniach, pracy w Radzie, rzeczowego podejścia do sprawy. Nawet na posiedzeniu tej całej Komisji byłem mimo, że nie musiałem. Ale taki już jestem.

A skoro mnie atakują to znaczy, że się boją. To też jest jakiś wyznacznik. Więc ad2222 trzeba było ignorowanemu przeze mnie osobnikowi nie uświadamiać, że tak na prawdę wpływa pozytywnie na moją osobę ;-) mimowolnie. Niebawem powinien ukazać się nowy sondaż - zrobiony już po tych wszystkich wydarzeniach. Ciekaw jestem wyników. Może być ciekawie ;)
Kuba źle świadczą o Tobie twoje własne słowa, odpowiedzialność za dotychczas podejmowane decyzje spoczywa również na Tobie. Będąc członkiem Rady Miejskiej i głosując jak głosowałeś, de facto popierałeś w imieniu SLD prowadzoną przez magistrat politykę. Nie będę przywoływał komu w pierwszej kadencji Ryszard zawdzięczał to, że został wybrany, bowiem gdyby nie SLD, to nigdy nie zostałby prezydentem. Z całym szacunkiem o jakich merytorycznych działaniach SLD w skali miasta mówisz, bo jakoś ich nie dostrzegam. Jeżeli w chwili obecnej przywołujesz rozliczanie osób po następnych wyborach, to z życzliwości mówię Ci, "z tej mąki chleba nie będzie". Ten rok będzie rokiem trudnym i to nie ze względu na wybory, ale na sytuację ogólną. Sądzę, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z rzeczy, które zdeterminują ten rok i rzutować będą na lata następne. Dzięki takiej, a nie innej polityce ostatnich 12 lat (nie odnoszę tego do konkretnego ugrupowania, ale ogólnie) Tarnów zmarnował swoją szansę. Wybranemu w następnych wyborach prezydentowi wypada jedynie współczuć, a nie gratulować mu (chyba, że odwagi). Zubożenie społeczeństwa i fluktuacja do ościennych miast lub wyjazd za granicę, a co za tym idzie zmniejszenie wpływów podatkowych do kasy miejskiej. Konieczność dalszej restrukturyzacji (z przyczyn ekonomicznych) oświaty. Upadające z przyczyn logistycznych firmy i placówki handlowe w Tarnowie. Brak zainteresowanie lokowanie nowych firm, ze względu na takie, a nie inne ulokowanie uzbrojonych terenów. Brak środków na inwestycje wynikający z: po pierwsze, nie wystarczających środków własnych, a po drugie, braku współpracy z gminami ościennymi. Wybacz Kuba, ale piszesz o parkingach, to mógłbym być złośliwy i poruszyć sprawę parkingu na XXV-lecia itd., ale uważam, że nie ma co przywoływać przeszłości, ale wspólnie pochylić się nad przyszłością. Jeżeli mieszkańcy Tarnowa zdecydują się na ponowny wybór polityczny, a nie merytoryczny kandydatów na radnych i prezydenta, to Tarnów przetrwa następną kadencję, ale nie będzie to już miasto jakie znamy.

lll rozumiem, że nie przepadasz, za Kubą, ale postaraj się go atakować merytorycznie i pokonaj go w ten sposób.
Robert Erazmus


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Jakub Kwaśny pisze: trzeba było ignorowanemu przeze mnie osobnikowi
Dziwne, to działa tylko w jedną stronę. Nie ma słów oburzenia, pouczenia, wychowania, braku kultury osobistej, tego uczą rodzice w domu, onetowy zwyczaj itd.

Na szczęście temat nie jest poświęcony "agorowemu K......." więc możemy powrócić:

Kolejne posiedzenie komisji odbyło się 3 stycznia 2014r.

______________________________________

"W Tarnowie mogliśmy wszystko".

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja obawiam się tylko jednego - nawet jak Kuba wygra wybory (czego mu osobiście życzę, mimo że nie popieram tej opcji politycznej) to nie będzie miał z kim rządzić. Nie słyszałem o innych działaczach miejskich z tej partii, może Marcin Zaród - kandydował kiedyś z listy SLD na radnego, ma "pałer" i lubi społeczną pracę - ale to ciągle mało. Niestety otoczą go polityczne "sępy", przechrzty z poprzednich systemów, i za rok-dwa zacznie się to samo: władza korumpuje, a władza absolutna...

MST wónraT, co w tej wypowiedzi było nie tak?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

sprawiedliwy pisze:postaraj się go atakować merytorycznie i pokonaj go w ten sposób
Tylko, że ja nie jestem politykiem. Może miedzy politykami istnieje potrzeba walki i pokonywania, natomiast ja pokonywać Kwaśnego ani nie muszę, ani nie mam takiego celu.

Niemniej jako obywatel mam prawo do krytykowania władzy, zwłaszcza nieudolnej i korzystam z tego prawa. Próba manipulacji ze strony Kwaśnego, że każda krytyka z mojej strony jest atakiem na niego (jak napisał - spowodowana strachem :)) świadczy o tym, że stracił on kontakt z rzeczywistością i zawiesił się w chmurce ponad tym co rzeczywiste. Każda próba zakłócenia jego dobrego samopoczucia to atak polityczny.

Ja wciąż czekam na przykłady dróg, chodników i parkingów wyremontowanych przez Kwaśnego.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

lll pisze:
Sondaż zapewne przeprowadzi sondażownia związana z Pilchem, w której zaskakująco dobre wyniki osiągają ci, po których nikt by się tego nie spodziewał. Taka forma samozadowolenia. Wybory później boleśnie weryfikują.
Dyrektorem tej sondażowni jest student z PWSZ, a do opinii publicznej świadomie te brednie wpuszcza tarnow.net.pl. Manipulowali informacją w czasie poprzednich wyborów prezydenckich (poświęciłem temu kilka postów jakiś czas temu)

Do przyszłego bezpartyjnego kandydata na urząd prezydenta. Nie masz e-telewizji i prasy w Internecie to Cię nie ma. Nie ważne co sobie wmówisz, żeby sobie to wytłumaczyć, NIE MA CIĘ!!

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Nawiązywałem do:
Jakub Kwaśny pisze:Niebawem powinien ukazać się nowy sondaż
jako kontynuację tych wcześniejszych. To właśnie tarnow.net.pl pisał, że w listopadzie przedstawią najnowszy sondaż. Pamiętam, że pisałeś do nich w związku z pojawieniem się tego samego nazwiska w kontekście kandydata i osoby powiązanej z sondażownią.

Znając sympatię Kwaśnego i owego pana byłego posła Jacka można domniemywać, że sondaż będzie zadowalający do obu powyższych.


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> nawet jak Kuba wygra wybory (czego mu osobiście życzę, mimo że nie popieram tej opcji politycznej) >>>

Nie wiem, czemu niby mialoby to byc takie oczywiste?
Poza tym - nawet jesli mieszkancy beda glosowac na Jakuba - to nie ze wzgledu na niego samego, ale na zasadzie wyboru mniejszego zla; przeciw tym wszystkim umoczonym.
Najlepszy bylby ktos na zasadzie Deus ex machina; zalatuje Tyminskim, ale wszelkie 'elyty' miejskie tak sie skompromitowaly, ze naprawde nie widac zadnego swiatelka w tunelu.
:P


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/za ... ka=1125369

protokół nr 2.


"Tadeusz Mazur: Chciałbym, aby to się zaczęło od pieluchy"...
______________________________________

"W Tarnowie mogliśmy wszystko".

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI.


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Niektórzy mają już pełno w .... Dlatego http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=4159

Pierwsze efekty pracy tarnowskiej speckomisji.

"dokumenty można było podmieniać. Nieparafowane kartki można było w każdej chwili zmienić."


http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9F7CBM

____________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Najważniejsza część wywiadu ....więc jednak kilka osób jest odpowiedzialnych wśród nich HSN ...teraz pytanie na jakiej podstawie Prokuratura umorzyła śledztwo?
Warto skierować do innej Prokuratury :D

''Udało się znaleźć osoby odpowiedzialne za ten bałagan?

- Kilka osób się pojawia. Pan prezydent wydał kilka lat temu zarządzenie, w którym określił grono osób, którym powierzył sprawowanie nadzoru nad tą inwestycją. Wśród nich był pan Słomka Narożański.

Co dalej z tymi wnioskami? Będą jakieś konsekwencje? To są poważne niedociągnięcia.

- My mamy to przeglądnąć i wyciągnąć wnioski. Jeśli one będą tak głębokie, że uzewnętrznimy przestępstwo to skorzystamy z naszych możliwości skierowania sprawy do prokuratury.

Prokuratura już raz sprawdzała ten remont. Sprawa została umorzona, śledczy nie doszukali się nieprawidłowości.

- To było albo sprawdzane niedokładnie, albo komuś nie zależało, żeby ta kontrola wyszła właściwie. Kierowaliśmy teraz do pana Słomki Narożańskiego wniosek, żeby powołać biegłego rewidenta, który sprawdzi kosztorys inwestorski. Mamy wątpliwości, czy on był wykonany poprawnie i czy wartość zamówienia remontu ulicy Krakowskiej była właściwie oszacowana''
MST wónraT pisze:"dokumenty można było podmieniać. Nieparafowane kartki można było w każdej chwili zmienić."
To już jest jawna kpina i łamanie prawa.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Dziś będą znane efekty kontroli w Centrum Usług Ogólnomiejskich

więcej RadioKraków: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9F8FDW

ODPOWIEDZ