"krewni i znajomi królika"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

angelo pisze:I każdemu musisz wypłacić odprawę?
Chyba lepiej dać 3 pensje niż mieć strupa na całe lata ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

angelo pisze:I każdemu musisz wypłacić odprawę?
Wypłacenie odprawy nie wchodzi w grę, w tym przypadku będzie to klasyczna reorganizacja urzędu, fakt, że rozłożona w czasie (3 miesiące). Nie są to bowiem jak domniemacie klasyczne zwolnienia grupowe w jednostce, ale likwidacja przerostów etatowych.
W przypadku osób które wykonują swoją pracę właściwie i w sposób efektywny, dla mnie nie ma znaczenia kto je zatrudnił. Liczy się efekt wykonywanej pracy, a nie osoba która ją wykonuje.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11648
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

sprawiedliwy pisze:
angelo pisze:I każdemu musisz wypłacić odprawę?
Wypłacenie odprawy nie wchodzi w grę,

Jeżeli ktoś ma umowę o pracę odprawy nie unikniesz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

defekator pisze:Jeżeli ktoś ma umowę o pracę odprawy nie unikniesz.
Odprawa przysługuje jak wiesz w momencie gdy do rozwiązania umowy dojdzie w przypadku rozwiązania umowy z przyczyn zaistniałych po stronie pracodawcy. Tak więc nie do końca mogę się z Tobą zgodzić.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

To jak to jest, o sprawiedliwy,
sprawiedliwy pisze:W przypadku osób które wykonują swoją pracę właściwie i w sposób efektywny, dla mnie nie ma znaczenia kto je zatrudnił.
czy
sprawiedliwy pisze:Jeżeli uda mi się odnieść sukces, to pierwszym krokiem będzie rozstanie się z urzędem ok. 200 krewnych i znajomych królika.
Zakładając, że osiągniesz sukces, jeśli zaczniesz zwalniać krewnych i znajomych Ś. to prędzej czy później ktoś wyciągnie Twojego posta z Agory i skończy się nie tylko na odprawach ale i na odszkodowaniach i przywróceniu do pracy.

Powtarzam, mierzi mnie robienie z Urzędu rodzinnej firemki, ale kilkoma zdaniami utrudniłeś sobie ścieżkę, którą sobie założyłeś. Takie moje zdanie.

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

angelo pisze:To jak to jest, o sprawiedliwy,
sprawiedliwy pisze:W przypadku osób które wykonują swoją pracę właściwie i w sposób efektywny, dla mnie nie ma znaczenia kto je zatrudnił.
czy
sprawiedliwy pisze:Jeżeli uda mi się odnieść sukces, to pierwszym krokiem będzie rozstanie się z urzędem ok. 200 krewnych i znajomych królika.
Zakładając, że osiągniesz sukces, jeśli zaczniesz zwalniać krewnych i znajomych Ś. to prędzej czy później ktoś wyciągnie Twojego posta z Agory i skończy się nie tylko na odprawach ale i na odszkodowaniach i przywróceniu do pracy.

Powtarzam, mierzi mnie robienie z Urzędu rodzinnej firemki, ale kilkoma zdaniami utrudniłeś sobie ścieżkę, którą sobie założyłeś. Takie moje zdanie.

Pozdrawiam.
Widzisz Angelo w ostatnim czasie kadry UM Tarnowa rozrosły się niepomiernie do stawianych im zadań. Nikt do chwili obecnej nie posługiwał się przepisem (obowiązującym od pewnego czasu), że w świetle podjętych decyzji urzędnik ponosi odpowiedzialność za nie. Przywołałeś Post z Agory jako dokument dla Sądu Pracy - w tym miejscu zapowiadałaby się ciekawa sytuacja podczas rozprawy w Sądzie Pracy. Po pierwsze osoba która byłaby zwalniana musiałaby udowodnić, że kryterium przyjęcia (i zwolnienia) był nepotyzm. Po drugie miał to być jasny i czytelny sygnał dla ludzi, że skończyły się czasy gdy praktycznie jedynym kryterium zatrudnienia (i to nie tylko w UM, ale również w spółkach podległych) było bycie znajomym i protegowanym danej osoby, a stanowiska tworzone są dla ludzi, a nie dla realizacji określonych zadań, co relatywnie jest proste do udowodnienia. Nie neguję faktu, że utrudniłem sobie w ten sposób założoną ścieżkę (choćby tracąc ewentualne poparcie ludzi skojarzonych z królikiem), ale założeniem tego przekazu było pokazanie różnicy pomiędzy dotychczasowym układem (PO, PiS i inni), a nowym rozwiązaniem. Jeżeli urzędnik wykonuje dobrze swoją pracę, a jego stanowisko czemuś i komuś służy, ma odpowiednie kwalifikacje, to w żaden sposób nie zakładam jego zwolnienia. Stąd jedno nie wyklucza drugiego.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie muszę mieć racji. Likwidując konkretne stanowisko np: pomoc administracyjna w wydziale kultury z automatu zostaje rozwiązana umowa na panem Kitajewskim (zięć pana Ryszarda Ś.). Nie zwalniasz osoby, likwidujesz stanowisko.

PS
Robert następnym razem nie podawaj liczb, proszę [:

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Dominik_PCH pisze:Nie muszę mieć racji. Likwidując konkretne stanowisko np: pomoc administracyjna w wydziale kultury z automatu zostaje rozwiązana umowa na panem Kitajewskim (zięć pana Ryszarda Ś.). Nie zwalniasz osoby, likwidujesz stanowisko.

PS
Robert następnym razem nie podawaj liczb, proszę [:
Miałem to właśnie wpisać. Robert Erazmus nieco się zagalopował. Nikt nie napisał, że zwalniać trzeba hurtem, tak aby wypełnione zostały kryteria zwolnień grupowych. Pojedynczne, rozłożone w czasie zwolnienia. Zmiany polegające na likwidacji całych działów i po kłopocie. Pamiętajcie także, że nawet jak sąd pracy orzeknie o odszkodowaniu to roczna pensja nie jest warta tyle co kolejne 5 lat z kimś. Opcji jest wiele-zwolnienia grupowe nie są najmądrzejszą w tej sytuacji....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

sprawiedliwy

No profeska.
Jeszcze go nie wybrali a już zwolnił 200 urzędników.
Liczba z księżyca tak jak i księżycowe marzenia o wyborze.

Dobrze ci tu napisali, pierw się sprawę rozeznaje a potem podejmuje się odpowiednie decyzje.
Twoje podejście jest, mniemam, podyktowane tym że posiadasz 200 znajomków i załatwisz im posadki.
No bo skąd by ci się urodziła ta liczba 200.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

sprawiedliwy pisze:Po pierwsze osoba która byłaby zwalniana musiałaby udowodnić, że kryterium przyjęcia (i zwolnienia) był nepotyzm.
O ile się nie mylę, to zwalniający, czyli w tym przypadku Ty będziesz musiał udowodnić, że zatrudnienie nastąpiło li tylko z powodu znajomości, a nie ze względu na kwalifikacje. Poza tym zwalniając kilkadziesiąt osób z Urzędu, nawet w jakimś określonym czasie, musisz się liczyć z tym, że sprytny prawnik spokojnie napisze pozew zbiorowy. Szczególnie po wpisie o dwustu osobach.

A tak podsumowując - podajcie mi proszę imię i nazwisko jednego polityka, który zrealizował obietnicę o redukcji zatrudnienia w administracji
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

angelo pisze:A tak podsumowując - podajcie mi proszę imię i nazwisko jednego polityka, który zrealizował obietnicę o redukcji zatrudnienia w administracji
To jest najtrudniejsze pytanie na świecie, na które prawdopodobnie, żaden człowiek by nie udzielił prawidłowej odpowiedzi.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

pankowal pisze:sprawiedliwy

No profeska.
Jeszcze go nie wybrali a już zwolnił 200 urzędników.
Liczba z księżyca tak jak i księżycowe marzenia o wyborze.

Dobrze ci tu napisali, pierw się sprawę rozeznaje a potem podejmuje się odpowiednie decyzje.
Twoje podejście jest, mniemam, podyktowane tym że posiadasz 200 znajomków i załatwisz im posadki.
No bo skąd by ci się urodziła ta liczba 200.
Muszę Cię rozczarować, ostatnią rzeczą którą chciałbym zrobić to zatrudnić jakiegokolwiek znajomka na jakimkolwiek stanowisku. Natomiast liczba 200 osób, to odpowiedź na pytanie jednego z tarnowskich polityków (opcja w tym przypadku nie jest istotna), "czy będę na tyle zdetereminowany by zmniejszyć zatrudnienie o tę właśnie ilość osób", krewnych i znajomych królika. To tak ad vocem pierwszego księżyca.
W kwestii księżyca drugiego - jakbyś czytał moje posty, to wiedziałbyś, że wcale nie marzę o wyborze. Jeżeli zdecyduję się wystartować, to może trudno Ci w to uwierzyć, ale nie robię tego dla stołka (są dużo lepsze i wymagające mniejszego ubabrania się w g... w trakcie kampanii i pracy), ani dla kasy (po pierwsze jest ona niewspółmierna do zadań które czekać będą osobę, która rzeczywiście chce coś zrobić dla tego miasta, a po drugie gdybym chciał robić kasę, to są prostsze sposoby). Porównasz to co mają do zaproponowania inni i ja, i wtedy dokonasz wyboru, tak jak pozostali mieszkańcy.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

sprawiedliwy pisze:Natomiast liczba 200 osób, to odpowiedź na pytanie jednego z tarnowskich polityków (opcja w tym przypadku nie jest istotna), "czy będę na tyle zdetereminowany by zmniejszyć zatrudnienie o tę właśnie ilość osób", krewnych i znajomych królika.
Robert a skąd ten polityk wziął taką liczbę? Stworzył listę? To może opublikuje, zapytaj go :). Ten pan wsadził Cię na minę i teraz wszyscy będą Cie tu o to dręczyć.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Skąd wziął taką liczbę, biorąc pod uwagę, że polityk ten jest jednym z radnych i byłym pracownikiem urzędu (nieszeregowym) z obserwacji polityki kadrowej urzędu. Czy zdecydowałby się opublikować tą listę, osobiście wątpię, bo w rewanżu otrzymałby listę swoich znajomych zatrudnionych w innych miejscach w analogiczny sposób.
Niestety polityka kadrowa naszych władz samorządowych (nie dotyczy to tylko UM Tarnowa) oparta jest ze względu na taką, a nie inną sytuację na rynku pracy i na zakonserwowaniu pewnego układu politycznego na właśnie takich mechanizmach.
Każdy z Was bez większego wysiłku jest w stanie stworzyć podobną listę, zresztą cytując z pierwszej strony tego wątku:
Dom napisał/a:
I tak bez zażenowania się Pani Rzecznik tłumaczy... Zamiast zatrudnić jakiegoś specjalistę, których zapewne nie brak w naszym mieście (a jak i brak to z Krakowa można kogoś ściągnąć) to wzięto pana po politologii po to aby zajął się rozwijaniem strefy przemysłowej. Dowodzi to dwóch rzeczy, po pierwsze, że nie traktują tego całego klastra poważnie, a po drugie, że traktują nas jak idiotów.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Robert siedzisz na minie.

ODPOWIEDZ