"krewni i znajomi królika"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Coś cicho o tych dymisjach. Po cichu wyleciał Pilch, po cichu wykopali Wardzałę, teraz podobno czarne chmury nad Nowickim. Podmienią jednych misiewiczów na innych, a obecnym nie dadzą zginąć.
Pilch to przecież były wojewoda z PiS, prawda?
Nowicki z tego co wiem już out. Natomiast ciekawa jest Rada Nadzorcza MARR. Znalazła się tam zona wicestarosty z PiS. Na co dzień kierowniczka.... pielęgniarek w przychodni w Mościcach. :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Nie ten Pilch. Nasz lokalny Jacuś, który się nie dostał się nawet do rady gminy w jakimś pipidówku i przygarnął go Ciepiela.

Ta kierowniczka pielęgniarek, mimo iż wiadomo dlaczego się dostała, ma skończone zarządzanie na UJ. Więc w sumie nie najgorzej, jak w przypadku licencjonowanego żużlowca.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Nie ten Pilch. Nasz lokalny Jacuś, który się nie dostał się nawet do rady gminy w jakimś pipidówku i przygarnął go Ciepiela.

Ta kierowniczka pielęgniarek, mimo iż wiadomo dlaczego się dostała, ma skończone zarządzanie na UJ. Więc w sumie nie najgorzej, jak w przypadku licencjonowanego żużlowca.
A skąd wiesz, że ma skończone zarzadzanie ? I teraz pytanie skąd wiesz zarządzanie czym skończyła?

Edit: Już się dowiedziałem. Zarzadzanie Jednostkami Opieki Zdrowotnej. Podyplomowo.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

No to jakieś tam zarządzanie na dobrej uczelni. Musiała też skończyć kurs zasiadania w radach nadzorczych.
Żeby nie było - nie pochwalam takiego obsadzania stanowisk, bo w konkursie istnieje szansa na znalezienie kogoś lepszego. Piszę tylko, że nie pochwalam również pomniejszania człowieka, bo jednak jest różnica między kierowniczką pielęgniarek, a osoby z wyższym wykształceniem w kierunku zarządzania.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:No to jakieś tam zarządzanie na dobrej uczelni. Musiała też skończyć kurs zasiadania w radach nadzorczych.
Żeby nie było - nie pochwalam takiego obsadzania stanowisk, bo w konkursie istnieje szansa na znalezienie kogoś lepszego. Piszę tylko, że nie pochwalam również pomniejszania człowieka, bo jednak jest różnica między kierowniczką pielęgniarek, a osoby z wyższym wykształceniem w kierunku zarządzania.
Nie musiała. PiS usunął zapis o złożeniu egzaminu decydującego możliwości zasiadania w RN. Co do kwalifikacji-nie podważam, choć pragne zauważyć, ze podyplomowe zarzadzanie nie jest tożsame z wykształceniem wyższym w dziedzinie zarządzania ;) Tak jak Kądzielawski jest dr nauk prawnych, a skończył administrację. I ja go nie nazwę prawnikiem. Tak samo jakbynapisał doktorat z medycyny byłby doktorem nauk medycznych, a nie byłby medykiem... ;)

Natomiast ile znasz osób o podobnych , które tam nie zasiądą, bo nie są rodziną członków PiS? Nna sam startowała do Sejmu w 2015 z list PiS.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Dlatego pisałem, że przydałyby się uczciwe, otwarte konkursy, chociaż i tu wiadomo jak jest. Wardzała wygrał konkurs na prezesa, którym już nie jest, a teraz wygra konkurs na prezesa klastra.

Zaraz zacznę znowu o JOWach :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Dlatego pisałem, że przydałyby się uczciwe, otwarte konkursy, chociaż i tu wiadomo jak jest. Wardzała wygrał konkurs na prezesa, którym już nie jest, a teraz wygra konkurs na prezesa klastra.

Zaraz zacznę znowu o JOWach :)
Ito jest właśnie patologia.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: kari »

Jan Kowalski pisze:Dlatego pisałem, że przydałyby się uczciwe, otwarte konkursy, chociaż i tu wiadomo jak jest. Wardzała wygrał konkurs na prezesa, którym już nie jest, a teraz wygra konkurs na prezesa klastra.

Zaraz zacznę znowu o JOWach :)
Jak to już nie jest? Całe miasto obkleione banerami z jego wizerunkiem i logiem MRFP .

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

kari pisze:
Jak to już nie jest? Całe miasto obkleione banerami z jego wizerunkiem i logiem MRFP .
Sprawdź stronę wcześniej.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: kari »

Jan Kowalski pisze:
kari pisze:
Jak to już nie jest? Całe miasto obkleione banerami z jego wizerunkiem i logiem MRFP .
Sprawdź stronę wcześniej.
Dzięki, wlasnie przeczytałem. No ciekawa sytuacja.
Na dodatek widzę, że Józef Gancarz jest tam w radzie nadzorczej.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

https://krakow.onet.pl/krakow-posady-dl ... ie/0tt4yh1" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen:

Czym się różni PO i PSL od PiS? Niczym. Jakby było PZPR to przypuszczam...że wszyscy byliby tam towarzyszami...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: kari »

Mr Greenback pisze:https://krakow.onet.pl/krakow-posady-dl ... ie/0tt4yh1 :mrgreen:

Czym się różni PO i PSL od PiS? Niczym. Jakby było PZPR to przypuszczam...że wszyscy byliby tam towarzyszami...
"Dla byłego marszałka województwa małopolskiego stworzono specjalne dyrektorskie stanowisko w krakowskim MPO"
Fajnie..

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

kari pisze:
Mr Greenback pisze:https://krakow.onet.pl/krakow-posady-dl ... ie/0tt4yh1 :mrgreen:

Czym się różni PO i PSL od PiS? Niczym. Jakby było PZPR to przypuszczam...że wszyscy byliby tam towarzyszami...
"Dla byłego marszałka województwa małopolskiego stworzono specjalne dyrektorskie stanowisko w krakowskim MPO"
Fajnie..
Wczoraj zahaczyłem o Pilcha byłego wojewodę nie bez powodu. Jemu tworzono specjalne stanowisko PEŁNOMOCNIKA ZARZĄDU ds. KONTAKTÓW Z MIASTEM w PGE Ciepło w Krakowie... :lol:

Jak to ujął jedne z polityków dla GK: Józek miał wrócić do firmy Chemobudowa na miejsce, które zajęła jego żona. Ale ostatecznie została na tym stanowisku, a Józek wylądował w Łęgu - mówi nam jeden z polityków znających kulisy sprawy. Nowa, spokojna praca Nową posadę Pilch piastuje od lutego 2018. :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: defekator »

Jak to pan minister Brudziński powiedział? "Gdybym chciał doposażyć rodzinę trafiłbym do spółki skarbu państwa" ?

Dlatego tak jedni jak i drudzy będą wmawiać, że udział państwa w rozmaitych przedsięwzięciach biznesowych jest zgodny z interesem narodowym, odmieniać słowo "polska firma" przez wszystkie przypadki - a tak na prawdę chodzi o to aby mieć zaplecze intratnych posadek w razie gdy suweren do koryta nie wybierze.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Nie chce mi się szukać, więc zacytuję z głowy. Ciepiela podczas jakiegoś wywiadu, albo debaty został zapytany, o tych wszystkich "fachowców" z urzędu marszałkowskiego w kontekście zmiany władzy powiedział z sarkazmem, że przecież takich specjalistów to PiS nie wyrzuci. jak widać dobry specjalista zawsze znajdzie zatrudnienie... u kolegi na garnuszku społeczeństwa. Należy sobie uświadomić, że oni nic nie potrafią, bo sa od tak dawna oderwani od rzeczywistości pozaurzędowej. Co taki Ciepiela mógłby robić w prywatnej firmie, skoro od 30 lat zasiada tylko na stanowiskach publicznych. Niech idzie do prywatnego przedsiębiorstwa i zarobi kilkanaście tysięcy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ