"krewni i znajomi królika"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

lll pisze:Coś mi na oczach siadło, albo mam syndrom wyparcia :) Zatem brną nadal w katastrofę. Gowiniści w Tarnowie są zbyt słabi, zatem przewijające się nazwisko Grześka, znalazło się tam dla zachowania pozorów. Szkoda, bo to jedyna osoba nad którą warto się zastanowić. Każda inna będzie prowokowała do tego, aby znów odpuścić sobie wybory.
Grzegorz Święty nie wygra.Tematu rozwodu mu dobrzy chrześcijanie nie odpuszczą.... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

W połowie lutego prezydent Tarnowa Roman Ciepiela złożył zawiadomienie do prokuratury, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa poprzez posądzanie urzędu i jego samego o działania bezprawne. Dzisiaj rozpoczęło się postępowanie sprawdzające, w sprawie tego słynnego już facebookowego wpisu byłego urzędnika Dawida Solaka.

Po zbadaniu materiału dowodowego śledczy mają wydać opinię czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Jeżeli tak, zostanie wszczęte śledztwo. W przeciwnym razie zapadnie decyzja o odmowie jego prowadzenia.


http://tarnow.net.pl/articles/s/i/22589 ... C4%99dnika" onclick="window.open(this.href);return false;

Co zrobi tym razem prokuratura? :)
Ostatnio zmieniony 02-03-2017, 10:04 przez Jan Kowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem, nic nie zrobi. Roman przesadził z tą prokuraturą.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Powinni przesłuchać po pierwsze autora wpisu. Na podstawie informacji od niego poprowadzić dalsze przesłuchania. Jeśli nie umorzą jak zwykle, to może być wesoło.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem umorzą, inaczej chaos. Jeśli doszłoby do sprawy sądowej to Dawid może powiedzieć dużo za dużo i trzeba będzie wtedy sprawdzać, weryfikować, a co jeśli ma jakieś "kwity"?. Moim zdaniem, za duże ryzyko dla Romana.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: ad2222 »

Prezydent broni swojego dobrego imienia. Wcale mu się nie dziwię, postawcie się w jego sytuacji. Jeżeli faktycznie jest niewinny, to takie postępowanie powinno to wykazać. I w drugą stronę też to działa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: lll »

Myślę, ze jak ktoś po kilku latach pracy, sam się z niej zwalnia i pod własnym nazwiskiem rzuca takie oskarżenie, to nie jest samobójcą.

Dobre imię ma się wtedy, gdy jest się uczciwym, na przykład poprzez wywiązywanie się z obietnic wyborczych.
Ostatnio zmieniony 02-03-2017, 23:40 przez lll, łącznie zmieniany 1 raz.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: kari »

Jeśli jest niewinny to powinien walczyć i się bronić, bo zszargane imię cieżko jest potem odbudować.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: gushman »

A to ciekawe. W TEMI pisali, że prezydent nie złożył doniesienia przeciwko Solakowi, a w sprawie poruszanych przez niego nieprawidłowości. Dopiero ew. ustalenie przez prokuraturę, że Dawid plecie głupoty, ma być podstawą do kolejnego doniesienia - o zniesławienie.

Prawda Dorota? Tak to chyba pisałaś.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Dorota1975 »

Pismo, którego treść prezydent podał na fb:


" Prokuratura Rejonowa w Tarnowie
Ul. Dąbrowskiego 27
33-100 Tarnów

​Dotyczy: podjęcia czynności sprawdzających

​Niniejszym informuję, że w dniu 6 lutego 2017 r., w internetowym serwisie społecznościowym Facebook został zamieszczony wpis pochodzący od użytkownika profilu „Dawid Solak” o następującej treści: Po prawie 8 latach, na moją prośbę, rozwiązałem dzisiaj umowę o pracę z Urzędem Miasta Tarnowa. Są ludzie, którzy zgodzą się na wszystko i wszystko bezkrytycznie zaakceptują. Ja nie. Kupczenie stanowiskami, klientelizm, składanie obietnic bez pokrycia, kopanie politycznych dołków, prymitywny populizm, przedkładanie partykularnych interesów nad sprawy mieszkańców – to tylko kilka spośród wielu patologii, które widziałem od ostatnich wyborów w wykonaniu obecnego prezydenta. Aby istnieć człowiek musi się buntować
​Autorem tej publikacji jest najprawdopodobniej Pan Dawid Solak, były pracownik Urzędu Miasta Tarnowa. Nie kwestionując jego prawa do wyrażania własnej opinii o polityce Prezydenta Miasta Tarnowa, z zaniepokojeniem należy przyjąć zasygnalizowany w powyższej wypowiedzi fakt wystąpienia w Urzędzie Miasta Tarnowa sytuacji „kupczenia stanowiskami”. To sformułowanie wskazuje na posiadanie przez Pana Dawida Solaka informacji uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa przekupstwa, płatnej protekcji lub nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 229-231 Kodeksu karnego).
​Wobec powyższego proszę o podjęcie czynności sprawdzających w celu wyjaśnienia wątpliwości, czy w przedstawionej sprawie należy wszcząć postępowanie przygotowawcze.
​W załączeniu przedkładam wydruk komputerowy przytoczonego na wstępie wpisu. "

***

Tak to wyglądało na początku lutego; i jak dopytywałam przed chwilą, to nic się nie zmieniło. Chodzi najpierw o sprawdzenie co były urzędnik wie i czy sytuacje, o których wie, podpadają pod wskazane artykuły kk.
Nie wiem co tam dokładnie mówi prokuratura, nie rozmawiałam jeszcze. Z tym poczekam aż coś ustalą co do ew. śledztwa.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: lll »

Jan Kowalski pisze: Jeśli nie umorzą jak zwykle, to może być wesoło.
"Tarnowska prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie wpisu na jednym z portali społecznościowych"

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... a-tarnowa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Czy prezes Tarnowskich Wodociągów dostanie 100 tysięcy zł premii?
Trwa o to mała batalia pomiędzy prezydentem a pozostałymi akcjonariuszami miejskiej spółki. Udziałowcy domagają się, by prezes i członkowie zarządu dostali do 50 proc. rocznego wynagrodzenia. Jeśli tak się stanie, prezes dostanie ponad 100 tys. zł. Miasto próbuje to zablokować. – Przekonujemy pozostałych udziałowców, że to za dużo i wystarczy do 10 proc., czyli około 12 tysięcy brutto – mówi Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa.


http://rdn.pl/?p=120011" onclick="window.open(this.href);return false;

Z ciekawości sprawdziłem, kto to są ci udziałowcy.

Zgromadzenie Wspólników stanowią:
Gmina Miasta Tarnów,
Gmina Tarnów,
Gmina Skrzyszów,
Zakłady Azotowe Spółka Akcyjna w Tarnowie - Mościcach.


http://www.bip.tw.tarnow.pl/index.php?idg=9&id=266&x=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostatecznie zdecyduje jednak Rada Nadzorcza spółki.


Skład Rady Nadzorczej:
1. Sławomir Kolasiński
2. Stanisław Mania
3. Joanna Siedlik
4. Agnieszka Jeleń
5. Wiesława Marszałek
6. Piotr Wyroba
7. Piotr Wardawa


Ktoś to potrafi wytłumaczyć?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: JacLe »

Udziały Wspólników w TW ( zaokrąglone 1/100) :
Gmina Miasta Tarnów - 47,52 %
Gmina Tarnów - 24,00 %
Gmina Skrzyszów - 15,93 %
Zakłady Azotowe Spółka Akcyjna w Tarnowie - Mościcach - 12,55 %
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Gmina Miasta Tarnów nie ma większości w Tarnowskich Wodociągach :)
Ale ja nie rozumiem, dlaczego te pozostałe podmioty upierają się za przyznaniem prezesowi 100 tys. i dlaczego GMT jest przeciwna.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: JacLe »

Wkręcasz nas ? Przecież ściema Prezydenta 2000 i jego dworu nie zna granic. Każdą sprawę przedstawią w taki sposób, aby oni wyszli na obrońców ludu płacącego podatki.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ