Pomysł na rozwój miasta i przybywanie mieszkańców

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Pomys³ na rozwój miasta i przybywanie mieszkańców

Post autor: WSK »

Mam pomysł jak uczynić, by w Tarnowie zaczęło znowu przybywać mieszkańców. Koszt szacunkowy ok 10 mln/rok, ale może wzrosnąć. Biorąc pod uwagę, że w Tarnowie rodzi się rocznie ok 1 tys. tarnowian, trzeba by dać becikowe ok 10 tys., przy warunku, że rok wcześniej oboje było zameldowanych rodziców oraz rok później. Wypłacane po roku. Wtedy wszyscy rzucą się, żeby zamieszkać w Tarnowie. Będzie mniej na inwestycje, ale ludzie wydadzą to, więc rozrusza się lokalna gospodarka. Plus wzrost podatków z dochodów.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Albo żeby każde dziecko było kamerowane z helikoptera przez panią DKP
:)


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

Grzeje mocno grzeje...

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Już wiem! Odnośnie tego helikoptera, proponuję do BO2014 zgłosić projekt ogólnomiejski. Myślę, że ma szansę ;)

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Autor tematu
WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Może tamto dużo kosztuje, ale za granicą , nawet u ruskich becikowe to kilkanaście tysięcy. Rzucam kolejny pomysł:

- pomalowanie wszystkich śmietników w Tarnowie, namalowanie jakiegoś głodka z napisem nakarm mnie. Myślę, że to chwytliwy slogan i może zmusiłby ludzi to wyrzucania papierów do kosza, a dwa trochę zmłodzieżowiał Tarnów.

- trzeci pomysł, wydaje mi się, że potencjał ludzi w Tarnowie mógłbybyć lepiej wykorzystany poprzez wprowadzenie inicjatyw i zgłoszeń wykorzystując bazę danych karty miejskiej,
przykładowo za każde zgłoszenie punkt (od 1 do 3), a za punkty drobne nagrody jak pendrivy, termosy itp..
przykładowo zgłaszający podawał by w czym inicjatywa poprawi stan miasta np:(poprawa bezpieczeństwa, ergonomii, komfortu mieszkańców, oszczędność czasu, zmniejszenie kosztów, lepsza organizacja, ochrona środowiska)
Nie ma co ukrywać, ponad 100 tys głów zawsze wygra z paroma choć tęgimi głowami, ludzie zawsze będą mądrzejsi od władzy. Zalety to, że to miasta może zaczeło by żyć równo z ludźmi i ich potrzebami, a miasto wykorzystałoby potencjał ludzki. To też dobry sposób na monitoring. Przykładowo niech ktoś zgłosi dziurę, w zgłoszeniu jest status i widzisz, wykonano inicjatywy po tygodniu, a potem można zapytać, czemu łatanie dziur trwa aż tyle itp.

- 4 pomysł wykolorowanie tarnowskich osiedli poprzez murały i 3d na chodnikach

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kilkanaście tysięcy becikowego doprowadziłoby do skrajnych patologii. Już gdzieś słyszałem o przypadkach rodzenia dzieci dla tego tysiąca. Co dopiero przy kilkunastu by się działo...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Drugie Chiny? Nie sądzę. Zważywszy na podejście wielu kobiet, bo w gruncie rzeczy ich ta kwestia najbardziej dotyczy, do ciąży, porodu, wychowania itd. nie ma ciśnienia na rodzenie dzieci. IMO byłoby to zjawisko marginalne.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

WSK, ekstra dajemy 10 tys załóżmy a co potem? Lepiej zająć się ściąganiem przedsiębiorców do miasta lub ułatwieniem życia tym już istniejącym. Jak będzie Tu praca nie za marne grosze to i ludzie przyjeżdżać będą i dzieci się będą rodzić. A Tarnów się będzie rozwijać.


Autor tematu
WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Na pewno jakby była praca w Tarnowie za średnio od 2-3 na rękę, to by nie było problemu. Ale po mału budzimy się z ręką w nocniku, bo przyrost jest ujemny, a będzie jeszcze bardziej ujemny, bo dzieci rodzą się za granicą. Do tego za 10-15 lat jak to pokolenie pójdzie do szkół to dopiero będzie jazda. Będzie tyle uczniów, że połowa szkół pójdzie do zamknięcia. Ale przyznaje, że sam pomysł mało przemyślany. Zagrożenie patologią jest, może lepiej zamiast becikowego bony na pampersy, wózek, pokrycie całkowite, żłobka, przedszkola itp Co do przedsiębiorców to nie wiem co mogą zrobić cena metra w strefie to chyba 50-60 pln czyli nie jest wygórowana, lipny dojazd z autostrady, ale gorzej jak to nie przez to nie chcą inwestować w Tarnowie. Co do dzietności to problemem jest też presja przedsiębiorców na kobiety, i groźba utrat pracy. To chyba tabu, ale tak jest. W Niemczech becikowe 25 tys euro. Opadła kopara??:))


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

WSK, to, że w Niemczech jest takie becikowe nie znaczy, że u nas ma być. 10 tys nie starczy nawet na rok utrzymania dziecka bo pampersy i inne środki do pielęgnacji kosztują a dorzuć do tego jedzenie i się robi krucho.
Co zrobić żeby było więcej przedsiębiorców - dawać ulgi różnego rodzaju i promować tych co zatrudniają mieszkańców Tarnowa i okolic. Jest wiele metod tylko trzeba nad tym usiąść i się zastanowić. Wbrew pozorom Tarnów ma duży potencjał a dojazd do nas jest coraz lepszy (autostrada do Kraka gotowa ta do Rzeszowa w budowie). A wracając do przedsiębiorców cóż większość która ma taką opcję woli zarejestrować firmę na wsi lub w mniejszych miastach bo przynajmniej mogą dostać duże pieniądze z ARIMR na wyposażenie. :-/


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Ten pomysł jest raczej chybiony, nikt nie będzie się przeprowadzał do innego miasta po to aby dostać 10k. Same koszty przeprowadzki, wynajmu czy kupna przerosną pewnie znacznie tę kwotę. Jak już ktoś ma podejmowac taka decyzję, żeby zmienic miejsce zamieszkania to raczej przeprowadzi się za granice (np. do Niemiec, gdzie dostanie 10x wiecej za urodzenie dziecka, ale co ciekawe Niemcy też mają ujemny przyrost naturalny), czyli tam gdzie ma szanse na jakakolwiek prace po to aby utrzymac to dziecko przez nastepnych 18 lat.

Magnesem może być tylko i wyłącznie zapewnienie komuś godziwej pracy i płacy, innej drogi nie ma.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jest kilka sposobów na to jak zachęcić mieszkańców do osiedlania się w Tarnowie.

1. Naturalnych procesów suburbanizacyjnych się nie zatrzyma i miasto "rozlewać się" będzie nadal na okoliczną gminę(y). Stąd w przyszłości mam nadzieję, ktoś wymyśli, ustawowy nakaz łączenia tzw. gmin obwarzankowych.

2. Zmyśla polityka mieszkaniowa i prorodzinna mogłaby zachęcić młode małżeństwa do osiedlania się w Tarnowie, ale nie jako jedyny czynnik a dopełnienie całości.

3. Tarnów jako naturalne zaplecze/sypialnia Krakowa - to też jest sposób. Dobry również dla wielu ludzi starszych, posiadających mieszkania np. w centrum Krakowa. Taki emeryt w momencie, w którym sprzedaje drogie mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji w Krakowie ma nie tylko na przyzwoite mieszkanie w Tarnowie, ale także na uciechy ;-)

4. Praca, praca i jeszcze raz praca - ona najlepiej przyciąga nowych mieszkańców.

Piszę bez szczegółów bo jeszcze mi konkurencja podłapie pomysły ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

A może tak zastosować podejście jak z książki "Wojny Marketingowe"?

Pytanie 1. Jaki jest największy konkurent?

Pytanie 2. Jaka jest silna strona konkurenta?

Pytanie 3. Jaka jest słabość, nierozerwalnie związana z tą silną stroną, której nie da się łatwo wyeliminować?

Pytanie 4. Pokazać, że Tarnów tej słabości nie ma lub uczynić tak, żeby nie miał, uwypuklić to w komunikacji promocyjnej miasta.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

1.Startowe po urodzeniu dziecka lub bon na zakup łóżeczka ,wózka,pieluch środków czystości ,żywności na pierwszy rok życia .
2.Żłobki i przedszkola za złotówkę
3.Normalna praca 3 tyś. na jednego z rodziców.
4.Jakiś sensowny program dla mieszkaniowy młodych bo obecnie nie ma żadnego
5.Ulgi podatkowe na dzieci
Całkiem niedługo Polaków ma być 30 mln .... warto dodać że aby dziecko zaczęło pracować i zarabiać jednak musi minąć te 18-23 lat więc żaden pijar PełO tutaj nie pomoże trzeba się brać do roboty choć po tym rzadzie nie oczekiwał bym tego .
Taka moja prywatna rada jesteś młody nie trac życia tutaj no chyba że masz majętnych rodziców jesteś synem posła lub ministra albo masz szerokie plecy.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

A ja mam inny pomysł: za każde 3 dziecko 1000 zł miesięcznie aż do 13 roku życia 3 dziecka. Dla mieszkańców miasta oczywiście. Rodzinom patologicznym mającym opiekę kuratora pomoc taka byłą by wypłacana w towarach żywnościowych aby nie przepili i przepalili. Rozwiąże to problem dzietności i ubytku mieszkańców. Takie miasto prorodzinne będzie ściągać wiele rodzin 2+2 aby stać się 2+3 i rozgłos na całą Polskę. Tylko kosztu takiego przedsięwzięcia nie obliczyłem.

ODPOWIEDZ