Katolickie Stowarzyszenie Educatio et Sapientia ?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Może jakoś bardzo nie śmierdzi, po za tym, że dostali dzierżawę pewnie na dobrych warunkach. Ale co w tym dziwnego. To kraj katolicki, Tarnów to miasto silnie katolickie i z głosem kościoła trzeba się liczyć. Gra się takimi kartami jakie się ma. Przypuszczam, że chodzi o dobre stosunki z kurią nic więcej.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ja przypuszczam, że tu nie chodzi o dobre stosunki z Kurią tylko o dobre stosunki między jakimiś konkretnymi osobami. Są przecież organizacje katolickie działające już od jakiegoś czasu w dziedzinie edukacyjnej których działalność nie budzi kontrowersji.
Ale to akurat stowarzyszenie wygląda mi na utworzone "z potrzeby chwili" specjalnie pod przejęcie tego budynku.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

WSK pisze:Tarnów to miasto silnie katolickie
Tak bo chodzą do kościoła i nic więcej. Teraz na tym ta pseudo wiara polega. Najważniejsze są statystyki. Sorki że nie w temacie ale taka jest prawda.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Może macie racje, nie wiem. Ale co my zwykli zjadacze chleba mamy do tego:) Zobaczymy, prędzej, czy później ktoś musi zabrać głos w tej sprawie i wytłumaczyć to.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

WSK pisze: Zobaczymy, prędzej, czy później ktoś musi zabrać głos w tej sprawie i wytłumaczyć to.

Np pani rzecznik prezydenta? ;) Oj jestem pewien, że ona dokładnie to wytłumaczy :d


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

My już z tym nic nie zrobimy.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Pomysł utworzenia płatnej, elitarnej szkoły katolickiej uważam z czysto ekonomicznego punktu widzenia za świetny i trafiony! Szkoła może odnieść sukces i muszę powiedzieć, że osoba, która stoi na czele tego stowarzyszenia (a poznałem już to nazwisko) w moich oczach jest wiarygodna.
Poza tym zgodnie z zasadą, że "największą wylęgarnią ateistów są szkoły katolickie" to pomysłowi takiemu mogę przyklasnąć ;-)

Mnie się raczej rozchodzi o co innego.
Po 1. Kuria, Kościół, jak by na to nie patrzeć ma wiele nieruchomości, w których taka szkoła mogłaby powstać. Ale co? Szkoda rezygnować z intratnego wynajmu? Nie wiem.

Po 2. Jeszcze kilka miesięcy temu, miasto informowało radnych o zupełnie innych planach względem tego budynku.

Po 3. Te 3000 m. kw. to duża powierzchnia, która w dobie braków finansowych mogłaby podreperować budżet miasta. Tym budynkiem zainteresowane były nie tylko stowarzyszenia ale firmy, w tym te z branży medycznej.

Po 4. Wszystko jak zwykle w naszym mieście robi się po cichu, a później coś wypływa i jest pożar. W takich sprawach powinno się grać w otwarte karty, przecież to nie przestępstwo (przynajmniej dla prawicy:P) być uległym wobec biskupa, kościoła etc. W Tarnowie akurat to jest na porządku dziennym.

http://www.miastoiludzie.pl/teksty,tarn ... gOoXW3-RZs
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny, dziwię się, że dajesz się tak łatwo wkręcać. Ale to chyba przez te lewicowe geny.
Sam napisałeś "ponoć gwarantem przedsięwzięcia jest kuria" - a na drugiej stronie wątku jest to już pewnik, że to kuria założyła to stowarzyszenie i kuria wynajmie od miasta budynek za grosze.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

ad2222 pisze:Jakub Kwaśny, dziwię się, że dajesz się tak łatwo wkręcać. Ale to chyba przez te lewicowe geny.
Bardzo dobrze kolega Kwaśny napisał,oczywiście jak to masz w zwyczaju i tobie podobni ''lokalni znawcy'' do samego meritum się nie odniesiesz.
ad2222 pisze:a na drugiej stronie wątku jest to już pewnik, że to kuria założyła to stowarzyszenie i kuria wynajmie od miasta budynek za grosze.
Gdzie jest bo nie mogę dojrzec?
Jakub Kwaśny pisze:Poza tym zgodnie z zasadą, że "największą wylęgarnią ateistów są szkoły katolickie" to pomysłowi takiemu mogę przyklasnąć ;-)
Chyba to naszego lokalnego zamykacza tematów najbardziej ubodło :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kulfon pisze: ad2222 napisał/a:
a na drugiej stronie wątku jest to już pewnik, że to kuria założyła to stowarzyszenie i kuria wynajmie od miasta budynek za grosze.
Gdzie jest bo nie mogę dojrzec?
Tutaj:
Po 1. Kuria, Kościół, jak by na to nie patrzeć ma wiele nieruchomości, w których taka szkoła mogłaby powstać.
Sprawa dzierżawy jest przeniesiona od razu na Kościół i Kurię.
Kulfon pisze:Chyba to naszego lokalnego zamykacza tematów najbardziej ubodło
Jak zwykle mała złośliwostka na koniec, dla podkręcenia nastrojów. Otóż Twoje złośliwości pomijam, ale zważ na to, że są granice tolerancji.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Ateizm to dzieło diabła, najwięcej dusz w piekle to te, które nie wierzyły, że jest piekło. Poczytajcie o tym w google.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Kolejnych dowodów dostarcza YouTube.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Dokładnie, pooglądajcie sobie filmy z opętań, to jest przerażające, ale sprawia, że nie lekceważysz tego.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

kato pisze:Kolejnych dowodów dostarcza YouTube.
Jeden z dowodów był w kościele w Mościcach w lutym tego roku. Można było go o to zapytać. Aha, to były ateista.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Nie mieszajmy lewicowych genów Kuby z patologicznym działaniem ze strony UM. Jeżeli UM decyduje się wydzierżawić z kilka tysięcy miesięcznie 3000 m kw położnych w centrum Tarnowa stowarzyszeniu które zostało założone miesiąc wcześniej i w KRS nie ma organu reprezentującego. Poza tym argumentacja urzędu miasta jest żenująca. Moim zdaniem sprawą winny zająć się odpowiednie organy, bo tak jak napisałem na FB grupie "Tarnów po Ścigale" wygląda mi to na naruszenie co najmniej jednego artykułu kodeksu karnego.
Robert Erazmus

ODPOWIEDZ