Katolickie Stowarzyszenie Educatio et Sapientia ?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

trix pisze:
kato pisze:Kolejnych dowodów dostarcza YouTube.
Jeden z dowodów był w kościele w Mościcach w lutym tego roku. Można było go o to zapytać. Aha, to były ateista.
Możecie napisać coś wiecej o tym ? Bo mnie zaciekawilo o co chodzi ;p
Wiem że nie na temat, ale ktoś moze na pw.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W sumie miałem zapytać o to samo co Beaver. Chętnie przyjmę, choćby na priv.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Też nie wiem o co chodzi, ale zainteresowało mnie to świadectwo ateisty. Rozumiem, że takie jest ważne. Ciekawe czy trix zaakceptowałby odwrotne świadectwo ateisty, a byłego katolika?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Bez związku z tematem, ale skoro jest zainteresowanie ;)
Takie spotkanie było kiedyś w Mościcach -
http://www.moscice.diecezja.tarnow.pl/?p=2502

Gość spotkania to Robert Tekieli, kiedyś zafascynowany New Age, a potem był się nawrócił na katolicyzm.


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

ks. Sergiusz Orzeszko na youtube. Jego ojciec był ambasadorem PRL. Masonem, dlatego poświęcił dziecko diabłu. Po latach dziecko nawróciło się i zostało księdzem, przestrzega przed różnymi rzeczami, które czekają na człowieka, m.in jogę, karatę itp. POniżej wklejam jeden z jego filmów, ale jest ich wiele.
http://www.youtube.com/watch?v=joO83SoHzAs


A to jak ktoś ma mocne nerwy, ale jak nie macie to nie oglądajcie:
http://www.youtube.com/watch?v=J6M5l8adENY

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Dorota1975 pisze:Gość spotkania to Robert Tekieli, kiedyś zafascynowany New Age, a potem był się nawrócił na katolicyzm.
Niestety Pan Robert przeszedł już trochę temu ze skrajności w skrajność i widzi zagrożenia tam, gdzie ich nie ma (Narnia czy dzieła Tolkiena).

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dorota1975 pisze:
Gość spotkania to Robert Tekieli, kiedyś zafascynowany New Age, a potem był się nawrócił na katolicyzm.

Jak był zafascynowany New Age to ciężko go nazwać ateistą :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A to ateista to nie każdy kto nie wierzy w Boga?! :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

gumini_0317 pisze:
Dorota1975 pisze:Gość spotkania to Robert Tekieli, kiedyś zafascynowany New Age, a potem był się nawrócił na katolicyzm.
Niestety Pan Robert przeszedł już trochę temu ze skrajności w skrajność i widzi zagrożenia tam, gdzie ich nie ma (Narnia czy dzieła Tolkiena).
Nie ma się co śmiać, bo to niestety prawda.
Magię, ezoteryzm i neopogaństwo promują m.in. horrory, seriale „Czarownice”, „Buffy”, „Nikita”,„Z Archiwum X”, wiele japońskich filmów animowanych (nie są tworzone dla dzieci) m.in. „Pokemony”, „Sailor Moon”, „Była sobie Pollon”, filmy okultystyczne i satanistyczne „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „E.T.”, „Odmienne stany świadomości”, „Odyseja kosmiczna 2000”, „Powrót Jedi”, „Gwiezdne wojny”, „Ciemny kryształ”, „Indiana Jones i świątynia potępienia”, „Wojownicze Żółwie Ninja”, „Niekończąca się historia”, „Imperium Kontratakuje”, „Kto wrobił królika Rogera”, „Frankenstein”, „Mission Impossible” (film finansowany przez scjentologów) - pisze ks. Sawa /PISOWNIA ORYGINALNA, ZA

OPRACOWANIEM/.
Jest też lista zakazanych gier:

Jakich gier używałeś? {gry komputerowe stanowią pomost pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością, często przekazują określoną treść i wymuszają zaprogramowane działanie, komputer staje się niejako elektronicznym czarownikiem, duża część gier zawiera treści satanistyczne, przynajmniej jako tło, np. „Wiedźmin”, coraz więcej gier zawiera treści bluźniercze mocno angażujące gracza; w części gier wymaga się wczuwania się w rolę diabła lub wirtualnie angażuje się w zabijanie, np. „Might & Magic” (M&M), „Hell”, „Seventh sword of mendor”, „Hero’s quest”, „Wizard’s crown”, „Darklands”, „Garbiel Knight”, „Dungeon Keeper”, „Grand Theft Auto”, „Virtual Russian Roulette”, „Killing Stones”, „The Aces & Eight Society”, „Totośmierć”, gry sieciowe MOD}.

The Rolling Stones, Black Sabbath, Sabbath Bloody Sabbath, Slayer, Pink Floyd, Led Zeppelin
(gitarzysta Jimmy Page jest zwolennikiem doktryny Crowley’a), Little Richard, Mercyful Fate, Deicide, Death SS (Steve Sylwester), Marilyn Manson, Madonna, Dee Snider, Hall and Oates (Daryl Hall), Stevie Nyxa, RUN-DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Dortuary, Celtic Frost, Cannibal Corpse, Guns N’ Ross, KISS, The Doors, Sex Pistols, Rock Voxens, Def Leopard, David Bowie, Van Halen, Jimi Hendrix, John
Lennon, Mettalica, AC/DC, David Lee Roth, zespoły techno, M. Jackson, G. Brookes, Ozzie Osbourne, Megadeth, Psychic TV, Enigma, David Crossy, Natan Young, Graham Nash, (owi producenci rockowi należą do grup satanistycznych) Electric Light Orchestra, Dee Snider, Alice Cooper, P. McCartney, Daryl Hall (Hall and Oates), Stevie Nyxa, Run DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Whitesnake, Heart, Diamond
Roxx, The Mentors, Slayer, Poson, Stryjen, Nina Hagen, Ronnie Ronnie James Dio, De Garmo and Hey, Amy Grant, The Dwarves, Depeche Mode, Frank Zappa, Edwin Kelder z grupy Altar, Heath Metal, Deicide (utwory Glena Bentona), Doctor John (z zespołu Tangerine Dream), Burzum (solista: Varg Vikernes),
Black Swan, John McLanglin (z Mahavishnu Orchestra), Utopia The Who, Bob Marley, Elo, KISS, Mick Jagger, B. Springsen, Devo, Dead Kennedy’s, Frankie Goes To Hollywood, Jefferson Airplane, The Cue, Van Morrisin, KAT, Test Fobii Creon, Dragon Stos, Turbo, Vader, Destrayer, Christ Agony, Open Fire, Behemoth, Arch Enemy, Nightwish, Iron Maiden, ... Kreator, Dragonforce, Within Temptation, Cradle
of Filth, Children of Boddom, COMA, Nirvana, Artrusis, Lowna Coil, Closterkiller, Hammerfail, DUO, KORN, Hunter, Dimmu Borgir, muzyka gothes itp.?
Pierwsze odniesienia do satanizmu w rocku pojawiły się w twórczości zespołu The Beatles (1967r.)
Kiedyś mnie to śmieszyło powiem szczerze, ale jak zacząłem czytać o tym w internecie to przestało. są płyty w stanach, które są wydawane i np pierwsza jest przeklianna na czarnej mszy.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

WSK pisze:są płyty w stanach, które są wydawane i np pierwsza jest przeklianna na czarnej mszy.
Wystarczy iść pod sklep z monopolem. Tam to ci żadna czarna msza nie będzie potrzebna, a przekleństwa jakimi cię uraczą napici 'prawdziwi' Polacy...
Z drugiej strony nie ma na tym wykazie "Młota na czarownice". Czyżby to była pozycja pożądana do dziś?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

gushman pisze:A to ateista to nie każdy kto nie wierzy w Boga?! :)
New Age zalicza się do religii/filozofii panteistycznych. A panteizm wyklucza ateizm. ;)


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

WSK Ty tak na serio, czy sobie po prostu jaja robisz?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

WSK diabeł i piekło nie istnieje więc nie ma domniemanych opętań zamiast opętanie można spokojnie to nazwać zaburzeniami psychicznymi :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Ulżyło ci ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Wiem, że ostatnio jest moda na wiare w gusła i demony, ale na litość boską nie oczekujcie, że będzie traktowani poważnie.

A wracając do sprawy to rzeczywiście coś tu śmierdzi, mam nadzieje Jakubie, że nie odpuścisz i będziesz ich nękał przy okazji nas o tym informując:)

ODPOWIEDZ