Czat z prezydentem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

GTW
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2010, 15:45

Post autor: GTW »

Kto ma ochotę coś powiedzieć Braciom Kurkowym, może uczynić to w najbliższą sobotę podczas Balu Kurkowego. Riczi też będzie. Generalnie całe GTW tam będzie :)
Gdy następuję upadek moralny władzy tam pojawiam się JAĄ

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

GTW pisze:Kto ma ochotę coś powiedzieć Braciom Kurkowym, może uczynić to w najbliższą sobotę podczas Balu Kurkowego. Riczi też będzie. Generalnie całe GTW tam będzie :)
Rozumiem,że bal odbędzie się w miejscu innym niż Pałacyk.... W oknach drodzy forumowicze jest dykta. Cos jak na filmach o murzyńskich slumsach. Riczi pojawi się zapewne, po to by uzyskać wsparcie w wyborach. W zamian bractwo otrzyma wsparcie miasta. Nic dziwnego skoro w Bractwie od samego poczatku działa skarbnik miasta-pan Sławomir Kolasiński.
Ale najlepsze jest to , że Pałacyk wygląda jak wygląda, a jego Królem (Wielkim Mistrzem ? hehe) byl i do dzisiaj aktywnie działa pan Marek Pawlik-właściciel ABM Solid-gieldowej spólki developerskiej. To troche tak jak by prezes browaru nie lubiał piwa ;)
Zasadne staje się pytanie po co przekazywano im Pałacyk jak nie stac ich na remont? Przecież to powinien być warunek sine qua non: Zobowiązujecie się wyremontowac-przjemujecie budynek. Ale staje się to oczywistsze jeśli zauważymy schemat:

Sławomir Kolasiński=skarbnik miasta=członek bractwa kurkowego
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


GTW
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2010, 15:45

Post autor: GTW »

Mr Greenback pisze:
GTW pisze:Kto ma ochotę coś powiedzieć Braciom Kurkowym, może uczynić to w najbliższą sobotę podczas Balu Kurkowego. Riczi też będzie. Generalnie całe GTW tam będzie :)
Rozumiem,że bal odbędzie się w miejscu innym niż Pałacyk.... W oknach drodzy forumowicze jest dykta. Cos jak na filmach o murzyńskich slumsach. Riczi pojawi się zapewne, po to by uzyskać wsparcie w wyborach. W zamian bractwo otrzyma wsparcie miasta. Nic dziwnego skoro w Bractwie od samego poczatku działa skarbnik miasta-pan Sławomir Kolasiński.
Ale najlepsze jest to , że Pałacyk wygląda jak wygląda, a jego Królem (Wielkim Mistrzem ? hehe) byl i do dzisiaj aktywnie działa pan Marek Pawlik-właściciel ABM Solid-gieldowej spólki developerskiej. To troche tak jak by prezes browaru nie lubiał piwa ;)
Zasadne staje się pytanie po co przekazywano im Pałacyk jak nie stac ich na remont? Przecież to powinien być warunek sine qua non: Zobowiązujecie się wyremontowac-przjemujecie budynek. Ale staje się to oczywistsze jeśli zauważymy schemat:

Sławomir Kolasiński=skarbnik miasta=członek bractwa kurkowego
Bal odbędzie się w hotelu Tarnovia którego współwłaścicielem jest Pan Kolasiński, a także Pan Malec i Pani Dobroś. Wszyscy są członkami Bractwa Kurkowego (dr. Dobroś a nie jego żona). Wsparcie ?? To znaczy co będą robić ?? Gdybyś wiedział dokładnie co się dzieję to byś wiedział że to Pan Poseł Janik Krzysztof kiedyś pomógł w ogóle Bractwu przejąć "Pałacyk" zapewniając poprzez ówczesną Panią minister kultury wsparcie finansowe na cel renowacji. Myślisz że Pan Pawlik powinien wyciągnąć dużą bańkę na renowację nieruchomośći ?? i co mu z tego ??
Gdy następuję upadek moralny władzy tam pojawiam się JAĄ

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

GTW pisze:
Mr Greenback pisze:
GTW pisze:Kto ma ochotę coś powiedzieć Braciom Kurkowym, może uczynić to w najbliższą sobotę podczas Balu Kurkowego. Riczi też będzie. Generalnie całe GTW tam będzie :)
Rozumiem,że bal odbędzie się w miejscu innym niż Pałacyk.... W oknach drodzy forumowicze jest dykta. Cos jak na filmach o murzyńskich slumsach. Riczi pojawi się zapewne, po to by uzyskać wsparcie w wyborach. W zamian bractwo otrzyma wsparcie miasta. Nic dziwnego skoro w Bractwie od samego poczatku działa skarbnik miasta-pan Sławomir Kolasiński.
Ale najlepsze jest to , że Pałacyk wygląda jak wygląda, a jego Królem (Wielkim Mistrzem ? hehe) byl i do dzisiaj aktywnie działa pan Marek Pawlik-właściciel ABM Solid-gieldowej spólki developerskiej. To troche tak jak by prezes browaru nie lubiał piwa ;)
Zasadne staje się pytanie po co przekazywano im Pałacyk jak nie stac ich na remont? Przecież to powinien być warunek sine qua non: Zobowiązujecie się wyremontowac-przjemujecie budynek. Ale staje się to oczywistsze jeśli zauważymy schemat:

Sławomir Kolasiński=skarbnik miasta=członek bractwa kurkowego
Bal odbędzie się w hotelu Tarnovia którego współwłaścicielem jest Pan Kolasiński, a także Pan Malec i Pani Dobroś. Wszyscy są członkami Bractwa Kurkowego (dr. Dobroś a nie jego żona). Wsparcie ?? To znaczy co będą robić ?? Gdybyś wiedział dokładnie co się dzieję to byś wiedział że to Pan Poseł Janik Krzysztof kiedyś pomógł w ogóle Bractwu przejąć "Pałacyk" zapewniając poprzez ówczesną Panią minister kultury wsparcie finansowe na cel renowacji. Myślisz że Pan Pawlik powinien wyciągnąć dużą bańkę na renowację nieruchomośći ?? i co mu z tego ??
Przejdzie do nieśmiertelności. Jako ten, który odremontował Pałac. No chyba , że koniecznie musi na tym zarobić. :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

GTW podaj datę oddania Pałacyku w ręce Bractwa Kurkowego, bo to mnie interesuje w tym momencie ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


GTW
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2010, 15:45

Post autor: GTW »

Jakub Kwaśny pisze:GTW podaj datę oddania Pałacyku w ręce Bractwa Kurkowego, bo to mnie interesuje w tym momencie ;)
2004 rok
Gdy następuję upadek moralny władzy tam pojawiam się JAĄ


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Ja bym proponował założenie osobnego wątku z pytaniami do Pani Rzecznik. Mam nadzieję, że znajdzie czas żeby odpowiedzieć na przynajmniej niektóre pytania (fajnie by było gdyby te pytania były sensowne). A pókim co, sam czekam na informacje dotyczące obecnego stanu prawnego pałacyku w Parku Strzeleckim!!
Don't PIS me offĄĄ


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Dajcie im spokój to biedni ludzie i nie stać ich na remont :mrgreen:
Czekają aż miasto da pieniądze na remont a potem w świeżo wyremontowanym pałacyku będą mieli gdzie sie bawić proste ? no pewnie że proste jak słońce :evil:


Weredyk

Post autor: Weredyk »

GTW pisze:
Jakub Kwaśny pisze:GTW podaj datę oddania Pałacyku w ręce Bractwa Kurkowego, bo to mnie interesuje w tym momencie ;)
2004 rok
Jakubie a nie szybciej bylo zapytac bylych radnych z SLD, ktorych bylo wtedy najwiecej w RM?


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

:oops: Widzieliście te zdjęcia z zabawy w dworku, masakra, jak wiejskie wesele w remizie. Może głupie pytanie ale dlaczego nie ma tam już ZHP, czy w Tarnowie nie ma już harcerzy?


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

harcerze w Tarnowie są... na szczęście.
ale już nie w dworku, a w dawnym schronisku PTTK.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Kilkakrotnie pytałem na Sesji Rady Miejskiej o Pałacyk i jego los, który się nie zmienia pomimo przekazania Bractwu Kurkowemu. Zapytam raz jeszcze na najbliższej Sesji.
GTW pisze:Jakub Kwaśny napisał/a:
GTW podaj datę oddania Pałacyku w ręce Bractwa Kurkowego, bo to mnie interesuje w tym momencie ;)

2004 rok
a proszę zajrzeć tutaj jest 2006 rok: http://www.kubakwasny.pl/interwencje.php?id=66

Wiem, że jeden z projektów jakie składali do Marszałka o środki z MRPO odpadł :( pytanie co dalej...

Co do samego bractwa, to nie wieszałbym tak na nim psów. Nie jestem jego członkiem, ale zauważyłem, że owe tradycje Towarzystwa Strzeleckiego łączą osoby z różnych stron sceny politycznej i nie tylko. Jest tak w końcu Radny Korczak (PiS) jest Andrzej Sasak (PO) - Król Kurkowy, są tam również przedsiębiorcy... na większości plenerowych uroczystości Bractwo Kurkowe jest i nadaje koloryt tym obchodom. Miejcie świadomość również, że to ich kosztuje, sam kontusz to wydatek rzędu 3000-4000 zł. Chyba dobrze, że coś takiego w mieście jest! Zresztą nikomu nie można zabraniać się zrzeszać!

Ale fakt jest faktem i brak efektów w postaci niewyremontowanego Pałacyku kładzie cień na działalność bractwa. Dziwi ta bezsilność...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 845
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

A jak wyglądała finansowa strona tego przedsięwzięcia jak przekazanie pałacyku. Dostali to za friko na własność, w dzierżawę czy płacą jakiś czynsz.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

mirak pisze:A jak wyglądała finansowa strona tego przedsięwzięcia jak przekazanie pałacyku. Dostali to za friko na własność, w dzierżawę czy płacą jakiś czynsz.
Ja myślę , że to kluczowe pytanie. Wydaje mi sie, że użytkowanie wieczyste to byłoby to o co chodzi. Wtedy nakłady na Pałacyk byłyby więcej niż konieczne. Nie można przekazywac czegos w użytkowanie wieczyste jeżeli strona użytkująca nie "wsadzi" nic od siebie. To tak jakby dac komus konia w używanie i nie zobowiązać do karmienia czy pojenia zwierzęcia. Typowe działanie na szkodę własną. Gdyby zaśnto byla darowizna, a przedmiotem byłby budynek z prawem własności to raczej można śmiało mówić o przewale. :cry:
Jak dla mnie to radny Kwaśny winien poinformowac nas o jakiej formie czynności prawnej rozmawiamy w przypadku Pałacyku.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

a coś z niedalekiej przeszłości; bractwo dostało pałacyk na 30 lat (druga info od góry):

http://www.it.tarnow.pl/aktualnosci/ind ... =2005&m=07

ODPOWIEDZ