Promocja Tarnowa przez znanych tarnowian

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Promocja Tarnowa przez znanych tarnowian

Post autor: Deto »

Po lekturze jednego z tematów, zacząłem się zastanawiać dlaczego nie wykorzystuje się tarnowian, którzy są znani i osiągneli sukces, do promowania naszego miasta ?

Wiadomo, że w części takie osoby nie mieszkają już tutaj, ale nadal mają znajomych, rodziny, itd.

Choćby Adam Zieliński (doktor Pawica z "Na dobre i na złe)", każdy go zna i kojarzy. Mamy też młodszych Kwaśnego i Hycnara.

Jest też Tomek Żeliszewski z Budki Suflera, Jurek Słota z zespołu VOX, itd...

Póki co nasze miasto promuje się poprzez osoby, które już nie żyją. Oczywiście nie umniejszam tutaj ich zasług, jednak można też spróbować z tymi, co żyją ;)

Wystarczy proste - "Tarnów ? To moje miasto." Ludzie rozpoznawalni przez innych, to i hasło będzie działać bardziej.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Marcin Kwaśny często podkreśla, że pochodzi z Tarnowa (vide -> strona Marcina; ale także w wywiadach); Łukasz Maciejewski też się tego nie wstydzi.....


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dorota1975 pisze:Marcin Kwaśny często podkreśla, że pochodzi z Tarnowa (vide -> strona Marcina; ale także w wywiadach); Łukasz Maciejewski też się tego nie wstydzi.....
Wiem :) Słyszałem wiele razy, bardzo mnie to cieszy. Jednak można spróbować czegoś więcej. Może koncert Budki Suflera w okazji Dni Tarnowa ?

Do tego niech zagra jeszcze zespół VOX, no i nasze typowo tarnowskie zespoły. Może zaprosić Zielińskiego, ludzie będa mieli sobie z kim fotki porobic ;) Pewnie są jeszcze jacyś trnowiane, o których ja nie pamiętam.

Nie trzymajmy się kurczowo Bema, Szczepanika , Bieguna Ciepła czy "pierwszego niepodległego" - to w większości historia. Ludzie młodzi wolą widzieć żywych i to bardziej do nich przemawia.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Święte Słowa- szczerze mowiac troche juz mam dosc sluchania o Szczepaniku, biegunie ciepla, Bema.
Tak na prawde zapytać pewnie z 80% ludzi, polaków: kto to był Szczepanik Albo Bem to jakos nie widze wielkiej wiedzy.

Trzeba zaczac promowac miasto zyjacymi ludzmi.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A te nazwiska wyżej wymienione są znane? Zarówno Zieliński, jak Zeliszewski (nie Żeliszewski Deto) czy Słota to jakieś tło w serialach czy zespołach. Ich to dopiero może z 10% ludzi rozpoznaje. Jakbym zobaczył jakiegoś takiego kolesia na blb np. w Kielcach, podpisanego "Tomasz Zeliszewski" i cytat: "Tarnów - moje miasto" tobym zbaraniał. A co dopiero ludzie spoza naszego miasta.

Robiłem kiedyś - na potrzeby zawodowe - takie zestawienie ciekawych (i żyjących) postaci z Tarnowa, które mogłyby być jego ambasadorami. Na pierwszych miejscach miałem Michała Hellera i Wilhelma Sasnala. To są dopiero "gwiazdy" w swoich dziedzinach. Z nich możemy być dumni. Ale niestety, to nie są gwiazdy w powszechnym tego słowa rozumieniu. Jeżeli chcemy promować Tarnów na skalę masową, to i idol powinien być masowy. Takich z Tarnowa nie mamy, pogódźmy się z tym.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jak nie ma to trzeba stworzyć ; )

Ta kobieta-koń zwana Jolą co się stała "gwiazdą" dzięki... no właśnie nie wiem dzięki czemu, jest idealnym przykładem na to, że żeby zabłysnąć w mediach nie trzeba być nikim wyszukanym. Wystarczy sobie wypromować takiego jednego Kononowicza z drugim i żerować na głupocie mass mediów.

Jacyś chętni? ; )


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Deto pisze:Nie trzymajmy się kurczowo Bema, Szczepanika , Bieguna Ciepła czy "pierwszego niepodległego" - to w większości historia. Ludzie młodzi wolą widzieć żywych i to bardziej do nich przemawia

nie do końca.... sporo zależy od tego, do kogo adresowana jest promocja Tarnowa i kogo i skąd chcemy do miasta przyciągnąć.

Biegun ciepła się przejadł - to jasne; nawet w ostatnie wakacje zdarzyło mi się parokrotnie usłyszeć w serwisach informacyjnych stwierdzenie, że np. 'teraz najcieplej jest we Wrocławiu, polskim biegunie ciepła'. Biegun ciepła będzie akurat tam gdzie w danym dniu lata jest najcieplej. Jako Tarnów możemy mieć swoją teorię, definicję bieguna ciepła, ale ogólnopolskie media patrzą i porównują wskazania termometrów i tyle.


Bem -> generał zostaje ;) O Bemie na pewno słyszało więcej osób niż o Szczepaniku. A Bem jako atut Tarnowa 'przydaje się' w kontaktach z Węgrami.


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Ja znany nie jestem i nie przewiduję żebym był, ale wciąż żyję i gdzie tylko mogę promuję Tarnów. Zapraszam do zwiedzenia cudownej i klimatycznej starówki i innych tarnowskich zabytków i góry św. Marcina. I przy każdej okazji podkreślam że jestem z Tarnowa :)
Poza tym, nie wiem czy jeszcze jest jakiś samochód jeżdżący po Trójmieście który ma tablice zaczynające się od KT :)
I może to jest metoda? Znani jak znani, ale każdy z nas może promować Tarnów. W końcu jest się czym chwalić!


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:A te nazwiska wyżej wymienione są znane? Zarówno Zieliński, jak Zeliszewski (nie Żeliszewski Deto) czy Słota to jakieś tło w serialach czy zespołach. Ich to dopiero może z 10% ludzi rozpoznaje. Jakbym zobaczył jakiegoś takiego kolesia na blb np. w Kielcach, podpisanego "Tomasz Zeliszewski" i cytat: "Tarnów - moje miasto" tobym zbaraniał. A co dopiero ludzie spoza naszego miasta.
Jak zwykle masz rację ;) Powiedz mi tylko, kto zna np. Jamesa Hetfielda ? Pewnie jakieś 10 % populacji na świecie albo i jeszcze mniej. Ale jak zapytasz o zespół Metallica, to pewnie 90 % będzie wiedziało o co chodzi.

Może i Tomka Zeliszewskiego rozpozna 10 %, ale Tomka Zeliszewskiego perkusistę Budki Suflera skojarzy troszkę więcej. Rozwalił mnie Twój post.

Nie każdy zna osoby z imienia i nazwiska ale z zespołu w którym. Czy wiesz kim jest Jacek Łaszczok ? Pewnie nie ! Ale Stachurskiego pewnie kojarzysz. Dlatego proszę Cię, zastanów się jak kolejnym razem skorzystasz z takich argumentów.

Robiłem kiedyś - na potrzeby zawodowe - takie zestawienie ciekawych (i żyjących) postaci z Tarnowa, które mogłyby być jego ambasadorami. Na pierwszych miejscach miałem Michała Hellera i Wilhelma Sasnala.
Mam nadzieję, że to nie dzisiaj robiłeś o 6 rano, gdy pani Maria Zawada Bilik wymieniała te nazwiska pod kątem właśnie obchodów rocznicy lokacji Tarnowa ;)

Jeżeli chcemy promować Tarnów na skalę masową, to i idol powinien być masowy. Takich z Tarnowa nie mamy, pogódźmy się z tym.
Jeszcze raz powtarzam. Tomasz Zeliszewski jak sam jeden może i nie jest masowy. Jednak Tomek Zeliszewski jako Budka Suflera brzmi inaczej.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Deto pisze:
Robiłem kiedyś - na potrzeby zawodowe - takie zestawienie ciekawych (i żyjących) postaci z Tarnowa, które mogłyby być jego ambasadorami. Na pierwszych miejscach miałem Michała Hellera i Wilhelma Sasnala.
Mam nadzieję, że to nie dzisiaj robiłeś o 6 rano, gdy pani Maria Zawada Bilik wymieniała te nazwiska pod kątem właśnie obchodów rocznicy lokacji Tarnowa ;)
Miło mi, że ktoś jeszcze podziela moje zdanie, zwłaszcza wtedy gdy ja śpię. :) Ja swoje zestawienie przygotowywałem dla klienta na początku grudnia.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Poza Hellerem (pierwszy proponowałem nadanie mu tytułu honorowego tarnowianina, co się później stało, szkoda tylko, że nie w okolicznościach, które bardziej by sprzyjały promocji miasta) i Sasnalem, nie zapominałbym o Jacku Dukaju (ten od książek sci-fi). Zresztą absolwencie III LO (wiesz, Kuba?)
Popieram jeśli chodzi o promowanie miasta w jakiś sposób przez tych ludzi...

PS. Tarnowski magistrat dalej ma na swoich oficjalnych papierach to nieszczęsne "Polish Hot Spot"... tragedia...


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dobra promocja miasta to moim zdaniem maraton organizowany w lipcu. Dużo osób z różnych stron polski, często biznesmenów i ludzi aktywnych. Niestety rozgrywany z daleka od miasta, może jakaś runda honorowa .... . Może jakiś radny poprowadziłby taką rundę .. :-> .(tylko bez wspominania o ścieżkach rowerowych).
Również mieszkańcy podróżujący na wyprawy rowerowe, czy wysokogórskie.... . Koszta małe a przydatność moim zdaniem znaczna. Dwa lata temu 3 osoby z Tarnowa były rowerem na nordkapp. Ani me ani be w mediach. W tym roku są pewnie też jakieś plany.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

codziennie przechodzę koło burku i musze przyznać, że jestem zauroczony tymi kaczuszkami na Wątoku. Może by je też jakoś wykorzystać? ; P (tj. do promocji!)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Niestety rozgrywany z daleka od miasta, może jakaś runda honorowa .... . Może jakiś radny poprowadziłby taką rundę .. :->
Trix a pobiegniesz za mną? muszę mieć wsparcie!
Ps. Ale już trenuję formę! :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> nie zapominałbym o Jacku Dukaju (ten od książek sci-fi). >>>

Juz sam fakt dodania przez ciebie 'opisu' ("ten od ksiazek sci-fi) swiadczy, ze obawiasz sie, iz Dukaj moze nie byc postacia powszechnie znana i rozpoznawalna.
Bo o Koperniku nikt nie napisze, ze to 'ten od astronomii"... :roll:

ODPOWIEDZ