Przebudowa Spokojnej - w końcu?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Przebudowa Spokojnej - w końcu?

Post autor: Goscinny »

Przed chwilą miałem w łapach plany przebudowy ul. Spokojnej od cmentarza do skrzyżowania z al. Piaskową. Niestety nie miałem możliwości cyknięcia fotek :(
Zgodnie z planami będzie to dwupasmówka z pasem (paskiem) zieleni pomiędzy jezdniami.
A zamiast skrzyżowania z al. Piaskową będzie.... rondo :) Trochę bezsensowne, ale będzie. Z jednym tylko bypassem do prawoskrętu - z ul. Spokojnej (jadąc od cmentarza). Pomimo tego, że jest miejsce na przynajmniej dwa inne bypassy projektant na dzień dzisiejszy ich nie zaplanował :(
Nie jestem w stanie powiedzieć jak będzie wyglądało skrzyżowanie z Krzyską - plany kończyły się w połowie cmentarza.
Plusem jest to, że w końcu będą coś tam robić - ale czy w roku 2011 czy później - nie wiem.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

A odcinek od cmentarza w górę?? A skrzyżowanie koło Shella?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A odcinek od cmentarza w górę?? A skrzyżowanie koło Shella?
To skrzyżowanie w momencie jak będzie wschodnia obwodnica i zjazd z autostrady ... będzie jedynie drogą osiedlową ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

To skrzyżowanie w momencie jak będzie wschodnia obwodnica i zjazd z autostrady ... będzie jedynie drogą osiedlową
Jak będzie, a obecnie zawieszenie tam można zgubić. To nawet nie jest droga, po lepszych polnych ścieżkach już jeździłem.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Szkoda, że nie wiadomo jaki będzie dalszy przebieg - tak jadąc (w myślach) od skrzyżowania z al. Piaskową, to praktycznie do Mościckiego jest miejsce na dwupasmówkę - problem tylko w przejeździe nad linią kolejową - i chyba do tego trzeba dążyć, a nie zrobić jakąś kiszkę a potem 20 lat rozbudowywać, poszerzać, poprawiać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Jakub Kwaśny pisze:
To skrzyżowanie w momencie jak będzie wschodnia obwodnica i zjazd z autostrady ... będzie jedynie drogą osiedlową ;)
Pytanie jest takie. Którędy będą jeździć samochody dostawcze, TIR-y z węzła autostradowego Tarnów-Krzyż do takich firm jak Tamel, HSG, Sokołów, Bruk-Bet, Firma oponiarska Dębica, Baza Kontenerowej /jeżeli powstanie w tamtym rejonie, co według mnie nie jest dobrą lokalizacją, ale to tylko moje zdanie/, czy też wielu innych mniejszych?
Mam nadzieję że nikt nie zezwoli na przejazd tak dużych samochodów, drogami osiedlowymi.

Wniosek prosty. Jest to trakt bardzo eksploatowany i taki będzie bez względu na wschodnią obwodnicę, która może jedynie odciążyć centrum czyli na dniach mające być oddane przebicie Mostowa.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

ad2222 pisze:Szkoda, że nie wiadomo jaki będzie dalszy przebieg - tak jadąc (w myślach) od skrzyżowania z al. Piaskową, to praktycznie do Mościckiego jest miejsce na dwupasmówkę - problem tylko w przejeździe nad linią kolejową - i chyba do tego trzeba dążyć, a nie zrobić jakąś kiszkę a potem 20 lat rozbudowywać, poszerzać, poprawiać...
A po co nad koleją przejeżdżać, przecież do Mościckiego można doprowadzić drogę cały czas wzdłuż torów po ich wschodniej stronie. Dzisiaj wciąż jeszcze jest na to miejsce, z wyjątkiem kilkunastometrowego odcinka między torami a osiedlem domków (jest tam mały cmentarz wojskowy). Jest też miejsce przez sady mniej więcej od skrzyżowania Klikowska/Elektryczna (trochę za domem stojącym przy skrzyżowaniu) do miejsca gdzie jest łącznik Mościckiego/Szujskiego i tam można zafundować sobie gustowne rondko łączące wszystkie 3 ulice :)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

suraiw pisze:
Jakub Kwaśny pisze:
To skrzyżowanie w momencie jak będzie wschodnia obwodnica i zjazd z autostrady ... będzie jedynie drogą osiedlową ;)
Pytanie jest takie. Którędy będą jeździć samochody dostawcze, TIR-y z węzła autostradowego Tarnów-Krzyż do takich firm jak Tamel, HSG, Sokołów, Bruk-Bet, Firma oponiarska Dębica, Baza Kontenerowej /jeżeli powstanie w tamtym rejonie, co według mnie nie jest dobrą lokalizacją, ale to tylko moje zdanie/, czy też wielu innych mniejszych?
Mam nadzieję że nikt nie zezwoli na przejazd tak dużych samochodów, drogami osiedlowymi.

Wniosek prosty. Jest to trakt bardzo eksploatowany i taki będzie bez względu na wschodnią obwodnicę, która może jedynie odciążyć centrum czyli na dniach mające być oddane przebicie Mostowa.
Mówiłem o Nowodąbrowskiej, co do łącznika autostradowego, to przecież nie będzie zjazdu w Nowodąbrowską tylko jak już do wschodniej obwodnicy i do nowoprojektowanego ronda Jana Pawła - Błonie i wtedy ul. Błonie do Spokojnej zapewne.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

To po co remontować i poszerzać odcinek od cmentarza w dół a w górę zostawać tak jak jest? Gdzie tu sens?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

toomas pisze:To po co remontować i poszerzać odcinek od cmentarza w dół a w górę zostawać tak jak jest? Gdzie tu sens?
Koło Shella ma byc rondo i to jeszcze w tym roku chyba że o co innego ci chodzi ;)


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

Jakub Kwaśny pisze:
A odcinek od cmentarza w górę?? A skrzyżowanie koło Shella?
To skrzyżowanie w momencie jak będzie wschodnia obwodnica i zjazd z autostrady ... będzie jedynie drogą osiedlową ;)
w ogole to lepiej tamtedy nie jezdzic bo dojezdzanie z dozwolona predkoscia do prawoskretu z Błonie w Nowodąbrowską stwarza zagrozenie dla zycia i zdrowia - koleiny sa tak duze , ze niesposob tam nie zawadzic podwoziem (powaznie)
dafi33 pisze: Koło Shella ma byc rondo i to jeszcze w tym roku chyba że o co innego ci chodzi ;)
skad takie informacje wytrzasnąłeś (jesli to prawda to wreszcie ktoś wykorzstał swoje komorki mozgowe w odpowiedni sposob)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

. rondo Błonie - Jana Pawła II, podwójna nitka Błonie - 6 mln zł,
c. skrzyżowanie Błonie – Nowodąbrowska - dodatkowy pas ruchu, bypas przy Shell’u – 2 mln zł,
d. połączenie Jana Pawła II z węzłem autostradowym Krzyż (prace związane z korytowaniem i infrastrukturą podziemną nowej drogi) – 20 mln zł w 2010,
Przepraszam koło Shella nie ma byc rondo tylko przebudowa skrzyżowania rondo będzie dalej JP2 z ulica Blonie


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

dafi33 pisze:Przepraszam koło Shella nie ma byc rondo tylko przebudowa skrzyżowania rondo będzie dalej JP2 z ulica Blonie
To też napisałem powyżej ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Miejmy nadzieję że kiedyś cały ciąg Spokojnej/Elektrycznej/Wyszyńskiego będzie w profilu 2x2. I może też kiedyś doczekamy się przedłużenia Wyszyńskiego do Mościckiego i dalej przecinając Krakowską do Tuchowskiej (oczywiście profil 2x2)

ODPOWIEDZ