WSB vs Studenci

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny pisze: To mnie pozostaje się cieszyć, że w mojej Katedrze jest zupełnie inaczej!!! A szefowa goni by docierać i korzystać z oryginalnych publikacji obcojęzycznych! Oraz bardzo często wyjeżdża za granicę na ważne Konferencje z naszej dziedziny! ;-)

Masz szczęście, ot co!
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze:
2. Błędem było tworzenie Państwowych Szkół Zawodowych. Jest to z góry skazywanie studentów z mniejszych miast na nierówny start! Zamiast tego w miejsce PWSZ'ek powinny powstawać (z obowiązku) filie wyższych renomowanych uczelni. (dajmy na to w Tarnowie i NS - uczelnie z Krakowa, ograniczmy się do województwa) W tym przypadku mielibyśmy w jednym miejscu możliwość zrobić magistra i na UJ i na UEK i na UP i na UR.
Obecnie studenci dostają dyplom PWSZ, w zderzeniu z kimś kto ukończył UJ, kogo wybierze pracodawca?
Z obowiązku?? jak chcesz to zrobić ??. Każesz każdej szkole wyższej pod przymusem otwierać filie w innych miastach ??

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix pisze:Każesz każdej szkole wyższej pod przymusem otwierać filie w innych miastach ??
Eee, tam - to będzie takie socjalistyczne zobowiązanie każdego Rektora, w ramach współzawodnictwa o złotą palmę wiedzy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:
Jakub Kwaśny pisze:
2. Błędem było tworzenie Państwowych Szkół Zawodowych. Jest to z góry skazywanie studentów z mniejszych miast na nierówny start! Zamiast tego w miejsce PWSZ'ek powinny powstawać (z obowiązku) filie wyższych renomowanych uczelni. (dajmy na to w Tarnowie i NS - uczelnie z Krakowa, ograniczmy się do województwa) W tym przypadku mielibyśmy w jednym miejscu możliwość zrobić magistra i na UJ i na UEK i na UP i na UR.
Obecnie studenci dostają dyplom PWSZ, w zderzeniu z kimś kto ukończył UJ, kogo wybierze pracodawca?
Z obowiązku?? jak chcesz to zrobić ??. Każesz każdej szkole wyższej pod przymusem otwierać filie w innych miastach ??
Teraz to już musztarda po przysłowiowym obiedzie... ale rozwiązanie możliwe. Wybacz trix nie będę Ci tego tłumaczył ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ależ dobrodusznie wybacza, jednak nie mogę wyjść z podziwu że niosąca "wolność i różność i równość" SLD chce kogoś do czegoś zmuszać :>.

Co do PWSZ nie wiem czy formalnie /prawnie /finansowo jest to dobre rozwiązanie ALE:
sa tam normalne kierunki, czyli jakaś automatyka elektrotechnika czy coś tam podobnego, sa języki obce itp, więc biedny tarnowski uczeń nie musi zapimkalac do krakowa czy rzeszowa. O poziomie kształcenia sie nie wypowiadam :P.
Są tez minusy tej uczelni: dziwna masa "studentów" i tu cytuje:
-Marcin do jakiej Ty k..a szkoły chodziłeś ??
- do PWSZ
- No to sie strasznie dużo w tej szkole zmieniło.
Wypowiedz jednego z kierowników dużej tarnowskiej firmy po zapoznaniu sie z umiejętnościami praktykanta z tej szkoły.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Ależ dobrodusznie wybacza, jednak nie mogę wyjść z podziwu że niosąca "wolność i różność i równość" SLD chce kogoś do czegoś zmuszać :>.

Co do PWSZ nie wiem czy formalnie /prawnie /finansowo jest to dobre rozwiązanie ALE:
sa tam normalne kierunki, czyli jakaś automatyka elektrotechnika czy coś tam podobnego, sa języki obce itp, więc biedny tarnowski uczeń nie musi zapimkalac do krakowa czy rzeszowa. O poziomie kształcenia sie nie wypowiadam :P.
Są tez minusy tej uczelni: dziwna masa "studentów" i tu cytuje:
-Marcin do jakiej Ty k..a szkoły chodziłeś ??
- do PWSZ
- No to sie strasznie dużo w tej szkole zmieniło.
Wypowiedz jednego z kierowników dużej tarnowskiej firmy po zapoznaniu sie z umiejętnościami praktykanta z tej szkoły.
Czy ty rozumiesz co ja wcześniej napisałem?! (chyba muszę napisać bez skrótów)
1. Jakby tutaj były filie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego czy Politechniki Krakowskiej to TUTAJ w Tarnowie studiować można byłoby w systemie dziennym, magisterskim! NORMALNE KIERUNKI! Bo chyba nie z kosmosu! ;)

2. Miałbyś na miejscu dyplom RENOMOWANEJ Uczelni, co nawet za granicą często się przydaje.

3. Kadra naukowa by jeździła tutaj! Ewentualnie tworzyła by się lokalnie właśnie w Tarnowie. Czy na PWSZ nadają stopień doktora? Otóż NIE!

4. Tak mamy dziesiątki małych szkół wyższych różnych Uniwersytetów i dziwić się, że zagraniczne molochy nas śmigają w rankingach.

5. I gdzie tu równy start w przyszłość, skoro siłą rzeczy mieszkańcy dużych ośrodków akademickich są uprzywilejowani ;-) byłaby to jakaś namiastka ... Oczywiście do wszystkiego jak i do tych pomyslów trzeba byłoby podejść ostrożnie i z rozwagą.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

dajcie spokoj z pwsz.. nawet jakby byla filia jakiejs renomowanej uczelni.. to tak jak napisano... to wszystko tylko namiastka. co prawda dyplom by lepuej wygladal.. ale jakosc nauczania mysle wiel by sie nie zmieniala od samej nazwy uczelni ;-)
moglem pracowac na pwsz. ale sobie odpuscilem.... żenada.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub a czy Ty zrozumiałeś co ja napisałem wcześniej ??????. Jak chcesz zmusic kogoś do otwierania filli do jasnej anielki. Bedzie losowanie ??. Kraków ma pH i dostanie do obsadzenia Tarnów bochnie i wolę zadupiowską ??.

Co do rankingów to z pol Warszawskiej zdaje sie co roku (przynajmniej na olimpiadach informatycznych) dajemy sobie całkiem nieźle rade, ale co z tego. jak absolwenci wypier....ja w podskokach za granice bo czego mają tu szukać. Tego to juz nei widać.

tarnowiack, dlaczego na PWSZ żenada ?? za mało płaca czy jak ??.


janusz_bak
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 24-11-2009, 21:51

Post autor: janusz_bak »

A czy przypadkiem PWSZ to nie jest "filia" AGH i UJ patrząc na kadre :-)?
jaki procent nauczycieli akademickich na PWSZ jest "lokalnych"? obawiam się, ze zbliża się do zera i dlatego będąc przyczółkami dla kadry uczelni państwowych nigdy nie osiągną przyzwoitego poziomu, bo wykładowcy zawsze będą "dojeżdżający" i zapewne związani li tylko profitami (zresztą wystarczy popytać studentów PWSZ o dostępność kadry), a gdzie tu pole do badań naukowych?

Co do jakości kształcenia to póki co nie ma obiektywnego jej wskaźnika: są opinie PKA, są wskaźniki odsiewu, procent znajdujących pracę, zadowolenie studentów i inne, wszystkie dające część prawdy, nie ma też zidentyfikowanego związku pomiędzy "państwowością" uczelni, a wiedzą i szansą na rynku pracy!!!! Nie dalej jak wczoraj miałem styczność z absolwentem informatyki z publicznej uczelni (inżynier), który wiedział mniej o komputerach niż moja kształcona humanistycznie koleżanka.

Co do szans na rynku pracy po skończeniu państwowej vs. prywatnej uczelni to powiem tak: znam doktora filozofii po prestiżowej uczelni państwowej, który pracuje w rzeźni w Stanach, absolwenta inżynierii chemicznej, który jest magazynierem i wiele jeszcze można podawać przykładów i niczego to nie dowodzi. To co robimy zawodowo jest jakimś tam splotem naszej wiedzy, kompetencji społecznych, naszej sytuacji życiowej itd.

Jakubie, a Twoja Pani Profesor to tylko jeździ na te konferencje :-), czy też bierze czynny udział i wygłasza swoje referaty oraz prezentuje wynika badań?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

3. Kadra naukowa by jeździła tutaj! Ewentualnie tworzyła by się lokalnie właśnie w Tarnowie. Czy na PWSZ nadają stopień doktora? Otóż NIE!
Hmmm studiuję na PWSZ i 90% kardy na elektronice i Telekomunikacji to wykładowcy z AGH....
A co do stopni doktora, to nie wiem czy nadają je w Tarnowie. Nie interesowałem się tym. Wiem, że kilka osób z Tarnowa robi teraz doktora na PWSZ. Przynajmniej w instytucie politechnicznym.
dajcie spokoj z pwsz.. nawet jakby byla filia jakiejs renomowanej uczelni.. to tak jak napisano... to wszystko tylko namiastka. co prawda dyplom by lepuej wygladal.. ale jakosc nauczania mysle wiel by sie nie zmieniala od samej nazwy uczelni ;-)
moglem pracowac na pwsz. ale sobie odpuscilem.... żenada.
Ja nie narzekam. Studiuję na PWSZ a na magisterkę i tak pójdę na AGH. Więc tytuł magistra i tak będę miał z tamtej uczelni. Nie wiem po co ludzie jadą do Krakowa na inżynierskie studia tylko po to żeby mieć inżyniera z Krakowa. Ta sama kadra tutaj, Ci sami wykładowcy, wykładowcy nieraz mówią, że laboratoria lepiej wyposażone od AGH, oczywiście nie wszystkie, ale niektóre tak. Więc za bardzo nie wiem o co chodzi z tym, że PWSZ to żenada.
Rozwiń swoją myśl dlaczego PWSZ to żenada.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Jakub Kwaśny pisze:to TUTAJ w Tarnowie studiować można byłoby w systemie dziennym, magisterskim! NORMALNE KIERUNKI! Bo chyba nie z kosmosu! ;)

2. Miałbyś na miejscu dyplom RENOMOWANEJ Uczelni, co nawet za granicą często się przydaje.

3. Kadra naukowa by jeździła tutaj!
Ewentualnie tworzyła by się lokalnie właśnie w Tarnowie. Czy na PWSZ nadają stopień doktora? Otóż NIE!
Pogrubione założenia spełnia tarnowski oddział Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


janusz_bak
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 24-11-2009, 21:51

Post autor: janusz_bak »

Żeby powstało w Tarnowie realne życie naukowe, kadra musi pochodzić, albo przenieść się do Tarnowa, bo musi się z uczelnią identyfikować. Nie da się tworzyć życia naukowego dla danej jednostki, pojawiając się raz w tygodniu na parę godzin do wykonania zajęć (nawet w dzisiejszym przesyconym technologią komunikacyjną świecie).
Są w Polsce przykłady Uczelni, którym udało się zachęcić kadrę naukową do związania się z miejscem, a w przypadku PWSZ to ich podstawoowy problem, który powinni za tyle lat już rozwiązać. I tak długo jak tego nie zrobią sny niektórych o Akademii Tarnowskiej się nie spełnią, a jeżeli nawet się spełnią to i tak nie będą za sobą niosły, żadnej dodatkowej wartości....


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Powstanie AT w jakiejkolwiek formie nie jest na rękę ani uczelniom z krakowa ani tym z rzeszowa, więc długa i ciężka droga czeka tych którzy chcą to uczynić.

ODPOWIEDZ