RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Ale odroczenie odsiadki to nie zawiasy, które faktycznie byłyby bardzo niewychowawcze. Jeżeli nie istnieje ryzyko, że skazany w tym czasie ucieknie i jeżeli faktycznie istnieje konieczność opieki nad kimś, to pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku może być zasadne. Nawet jeżeli nie z punktu widzenia zwyczajnej ludzkiej empatii to z punktu widzenia interesu publicznego i tego aby kosztów tej opieki nie musiało ponosić państwo. Zwracam uwagę na pogrubiony warunek. Od zbadania owej zasadności są jednak odpowiednie organy, więc nie ma co tutaj gdybać czy ktoś jest faktycznie rzeczywiście ciężko chory czy też nie, bo to nieco niesmaczne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Rodowity »

a bransoletka? (dozór elektroniczny)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Ricardo pisze:
Jego żona jest bardzo ciężko chora...

W ogóle moje prywatne zdanie jest takie że biorąc pod uwagę okoliczności, fakt nie bycia wcześniej karanym oraz wysokość łapówki powinien dostać wyrok w zawieszeniu. Idę o zakład że jeśli faktycznie wziął tą łapówkę to po tych wszystkich doświadczeniach już nigdy nawet o czymś takim nie pomyśli a przecież o to powinno chodzić, żeby kara skutecznie zniechęcała do ponownego wkroczenia na drogę przestępstwa
Współczuję. Tak jak napisałem - Ścigała ma jeszcze dwie córki, więc nie jest niezastąpiony w opiece. Jak napisałeś chodzi o karę, a on kary nie odbył. Póki co, to naraził skarb państwa na koszty przez swoje pójście w zaparte przez tyle lat, a tarnowian naraził na śmieszność. Kara ma nie tylko wymiar zniechęcający dla sprawcy, ale również jest przykładem dla innych, że takie postępowanie kończy się oglądaniem nieba przez kraty.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:
Ricardo pisze:
Jego żona jest bardzo ciężko chora...

W ogóle moje prywatne zdanie jest takie że biorąc pod uwagę okoliczności, fakt nie bycia wcześniej karanym oraz wysokość łapówki powinien dostać wyrok w zawieszeniu. Idę o zakład że jeśli faktycznie wziął tą łapówkę to po tych wszystkich doświadczeniach już nigdy nawet o czymś takim nie pomyśli a przecież o to powinno chodzić, żeby kara skutecznie zniechęcała do ponownego wkroczenia na drogę przestępstwa
Współczuję. Tak jak napisałem - Ścigała ma jeszcze dwie córki, więc nie jest niezastąpiony w opiece. Jak napisałeś chodzi o karę, a on kary nie odbył. Póki co, to naraził skarb państwa na koszty przez swoje pójście w zaparte przez tyle lat, a tarnowian naraził na śmieszność. Kara ma nie tylko wymiar zniechęcający dla sprawcy, ale również jest przykładem dla innych, że takie postępowanie kończy się oglądaniem nieba przez kraty.
Zgadza się. W międzyczasie zarabiał w ABM Solid i jako radny. To gdzie ta dolegliwość kary? W analogicznej sytuacji Prezydent Starachowic przyznał się, poszedł na 2 lata do wiezienia./ Zapewne po roku wyskoczył na wolnośc. a nasz zapierał sie jaki to niewinny, a jak go skazali to sie zaczęło: choroba matki, żony, teściowej. A my za to płacimy.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Zaraz się okaże, że córki nie mogą się opiekować matką, bo są zagranicą/ chore/ pokłócone/ zajęte itp.
Nie może się też nią zajmować opiekunka, bo jest za droga/ nie stać ich itp.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Zaraz się okaże, że córki nie mogą się opiekować matką, bo są zagranicą/ chore/ pokłócone/ zajęte itp.
Nie może się też nią zajmować opiekunka, bo jest za droga/ nie stać ich itp.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

kari pisze:Zaraz się okaże, że córki nie mogą się opiekować matką, bo są zagranicą/ chore/ pokłócone/ zajęte itp.
Nie może się też nią zajmować opiekunka, bo jest za droga/ nie stać ich itp.
Niech opłaci opiekunkę za zaskórniaki. Na pewno coś odłożył:)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Odpowiedź Ryszarda Ścigały na maila od reportera Radia Kraków z pytaniem, czy odebrał postanowienie o wygaszeniu jego mandatu:

"Panie Redaktorze
Zawiadomienie odebrałem w terminie. Zawiadomiłem mailowo Biuro wyborcze, że nie będę składał odwołania z oczywistych względów i by nie czekali 7 dni.. Z pewnością nie jestem winien zamieszania wokół uzupełnienia rady, bo dałem szansę na wygaszenie mojego mandatu składając rezygnację, którą można było uznać w czasie gdy Krajowe Biuro Wyborcze nie dysponowało wyrokiem, a dysponowało rezygnacją Nawet kilka tygodni temu rozmawiając z przedstawicielami KBW zadeklarowałem, że wyrok mogę przywieźć i zostawić jego kopie aby mogli uruchomić procedurę z drugiego powodu tj. skazania. Stwierdzono, że potrzebują oficjalnie z Sądu.... A więc dopełniłem wszelkiej staranności aby Stefan Wrona mógł zostać radnym jeszcze w listopadzie.
Pozdr RS"


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: MST wónraT »

Sąd Rejonowy w Brzesku ma zdecydować o wykonaniu kary pozbawienia wolności dla Ryszarda Ścigały.

http://www.rdn.pl/news/wyrok-dla-bylego ... ej-sprawie" onclick="window.open(this.href);return false;

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: MST wónraT »

The NeverEnding Story cd.

Po remoncie remontu, odwołanie odwołania, apelacja apelacji.

Obrońca byłego prezydenta Tarnowa poinformował wczoraj, że złoży odwołania w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Tarnowie. Do uprawomocnienia się wczorajszego orzeczenia, wykonanie kary więzienia pozostaje wstrzymane.

Obrona Ścigały zapowiada także w najbliższych dniach złożenie kasacji do Sądu Najwyższego na wyrok skazujący na trzy lata więzienia.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12915081/" onclick="window.open(this.href);return false;




__________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Obrońca skazanego za korupcję byłego prezydenta Tarnowa chwyta się ostatniej deski ratunku. Złożył kasację do Sądu Najwyższego na wyrok 3 lat bezwzględnego więzienia dla Ryszarda Ścigały za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki.

Bezczelność tego typa nie ma granic.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:Bezczelność tego typa nie ma granic.
Obrońca czy sam skazany?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Obrońca reprezentuje klienta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: MST wónraT »

11 kwietnia Sąd Okręgowy w Tarnowie rozpatrzy zażalenie Ryszarda Ścigały na decyzję brzeskiego sądu, który nie zgodził się na odroczenie mu kary więzienia
i oddalił wniosek.




_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Ciekawe jaki kolejny kruczek wymyśli, gdy sąd podtrzyma brak zgody. Jak to możliwe, że w państwie prawa przestępca chodzi na wolności od tylu lat.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ