RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Lista podpisana więc hajs się zgadza. Dziwię się Mękalowej, która stoi przed wyborami. Jeśli jej się nie chce po 2 miesiącach to w powtórzonych wyborach wyborcy swoimi głosami zdejmą z niej ten ciężar. Niech sobie kobieta odpocznie.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Jak przekazał mi znajomy, na wczorajszej sesji RŚ podnosił temat...złego wykonania ulicy Krakowskiej. :lol:

Co do umorzenia postępowania wobec strabagowców to zważcie na to, że sami od siebienie dali tej kasy. Po prostu dyrektorskie łapki przekazały przez nich i przez "żużlowców", a oni nie byli niechętni do współpracy, a i za darmo też tego nie opowiadali...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Przygotowania trwają.
doris z tarnow.net.pl pisze:
Uwaga! W dniu 4 marca organizowany jest uroczysty przemarsz do Brzeska na pikietę pod Sąd. Wyjście po mszy św. wcześnie rano z Mościc i w zależności od pogody Taki Człowiek będzie niesiony na naszych ramionach (rotacyjnie) lub w lektyce. Mile widziani fanfaroniarze. W przypadku powodzenia tej inicjatywy będzie ona kontynuowana na kolejnych terminach. Pokażmy jak wielu nas jest, nas - Tarnowian!

Stroje powinny być dostosowane do rangi wydarzenia, aby nikt nie miał wątpliwości, że jest to poważna inicjatywa. Istotne jest to, by wszelkie uroczystości (przemarsz do Brzeska, pikieta, powrót do Mościc, ognisko integracyjne) zakończyły się 4 marca, bo jeśli impreza przeciągnie się do 5 marca, to prowokatorzy mogą nam zarzucić że czcimy rocznicę śmierci Józefa Stalina. Połączenie tych dwóch wydarzeń mogłoby być fatalne w skutkach dla wizerunku Takiego Człowieka.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

MST wónraT pisze:Stroje powinny być dostosowane do rangi wydarzenia
Proponuje braci kurkowych.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

Warto rozważyć chińskie klimaty. Mogłoby się to spodobać tamtejszym inwestorom i wzmocnić relacje biznesowe nadszarpnięte brakiem możliwości wyjazdu.

Obrazek

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Za dwa tygodnie rusza proces byłego prezydenta Tarnowa i urzędników miejskich

„Jak mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, ogromne znaczenie w tym postępowaniu będzie miało prawomocne już skazanie dwóch prezesów spółki żużlowej, którzy przyznali się do wręczenia łapówki od firmy budowlanej prezydentowi i podczas procesu będą przesłuchiwani już w charakterze świadków.”

źródło: RDN
link

PS
wypowiedź sędziego Tomasza Kozioła, rzecznika Sądu Okręgowego w Tarnowie jest warta odsłuchania.


Światło
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 25-11-2013, 19:03

Post autor: Światło »

Można wnioskować, że już po Ścigale....
"A taki był fajny.... amerykański..."
Czy ktoś ma link do pisma które kilka osób podpisało w obronie Ścigały? Ja pamiętam że podpisało kilku biskupów i Kwaśny, ciekawi mnie czy podpisał Ciepiela?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

lll pisze:Czy ktoś ma link do pisma które kilka osób podpisało w obronie Ścigały? Ja pamiętam że podpisało kilku biskupów i Kwaśny, ciekawi mnie czy podpisał Ciepiela?
Pamietamy pamietamy zreszta tutaj toczyla sie o tym dlugo dyskusja to kolejny przyklad na jakim ''fundamencie'' to wszystko sie kreci.... :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Kulfon pisze:lll napisał/a:
Czy ktoś ma link
Światło pisze:Czy ktoś ma link
Ja oczywiście też jestem ciekawy, ale cytat jakby nie ze mnie :)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Za Temi:
Ale dla przeciwwagi – docierają też do magistratu i samego podejrzanego wyrazy wsparcia i niewiary w oskarżenia pod jego adresem. Do krakowskiego Sądu Okręgowego, który wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu, razem z zażaleniem na tę decyzję od reprezentującej Ryszarda Ś. krakowskiej kancelarii adwokackiej, powinny już dotrzeć poręczenia od wielu znanych i wpływowych osób. Za prezydenta Tarnowa poręczyli słowem m.in.: wojewoda małopolski Jerzy Miller oraz były ordynariusz diecezji tarnowskiej abp Wiktor Skworc i obecny biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Z nieoficjalnie uzyskanych informacji wynika, iż do minionego poniedziałku poręczenia podpisało około 50 osób, oprócz wyżej wymienionych również: ks. Artur Ważny, ks. Andrzej Augustyński, prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, posłowie: Urszula Augustyn (PO) i Andrzej Sztorc (PSL), przewodniczący Konwentu Miast i Powiatów woj Małopolskiego Kazimierz Barczyk, spora grupa znanych biznesmenów i przedstawiciele kilku organizacji społecznych.
Rękojmia osób zaufania publicznego może stanowić istotny argument przy rozpatrywaniu przez sąd wniosku o uchylenie aresztu tymczasowego wobec Ryszarda Ś. i zastosowanie innego środka zapobiegawczego. Jeśli sąd uzna, że może on odpowiadać z wolnej stopy, możliwy jest także powrót prezydenta do pracy w magistracie.
gdzieś w mediach była dłuższa lista osób ręczących

i tutaj
http://www.tarnowianin.com/n/wiadomosci ... em_tarnowa
...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Taka tajemnicza lista. Wiadomo że była, ale nie wiadomo gdzie jest i kto ją podpisał :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:Taka tajemnicza lista. Wiadomo że była, ale nie wiadomo gdzie jest i kto ją podpisał :)
Można podejrzewać, że to od rozstrzygnięć w najbliższych miesiącach zależy czy ta lista miała kiedykolwiek postać materialną czy też jej w ogóle nie było i wszyscy padliśmy ofiarą zbiorowej halucynacji :mrgreen:


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

lll pisze: Ja oczywiście też jestem ciekawy, ale cytat jakby nie ze mnie :)
Mój Tarnów.

Bo takich z przed paru miesięcy to nikt nie chce pamiętać. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na dzień dzisiejszy nie ma widoku na lepszego kandydata od Ryszarda Ścigały
Jan Kowalski pisze:Taka tajemnicza lista. Wiadomo że była, ale nie wiadomo gdzie jest i kto ją podpisał :)
Poczekaj, na odpowiedź lll . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

MST wónraT pisze:Na dzień dzisiejszy nie ma widoku na lepszego kandydata od Ryszarda Ścigały
No to pojechałeś po rajtuzach :)

Ciężko wypierać się słów, które się wypowiedziało. Z perspektywy czasu moje stanowisko się zweryfikowało, ale na tamten czas wśród kandydatów sondażowych Ścigała był niedościgniony :) Daleko w tle była Czechowa, Ciepiela, a Kwaśnego to nawet nie było widać. Ciekawą sprawą jest to, że gdyby nie ujawniono tych wszystkich machlojków, to Ścigała miał 3 kadencję w kieszeni i żaden rozsądny człowiek mu nie groził.

ps. to że cytat nie ze mnie dotyczyło tego zacytowanego przezKulfona, - jakiś błąd nastąpił, bo to napisałŚwiatło,


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Mój Tarnów.

Do 28 sierpnia tego roku Prokuratura Okręgowa w Krakowie przedłużyła śledztwo ws. zmowy przetargowej przy budowie łącznika autostradowego w Tarnowie.
RDN pisze:Miasto mogło stracić na tym nawet ponad 20 milionów zł.
GK pisze:Zdaniem śledczych, w wyniku tej zmowy towarzyszącej temu postępowaniu samorząd Tarnowa stracić mógł nawet 25 mln zł..
Tarnowskim żurnalistom trudno się zdecydować 20 czy 25 mln.

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

ODPOWIEDZ