RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11670
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Marcin Golec pisze:
Każda władza musi z czegoś żyć. I na całym chyba świecie żyje z podatników.

W niektórych barbarzyńskich krajach takich jak Szwajcaria władza lokalna żyje z normalnej pracy a swoje funkcje sprawuje w ramach wolontariatu.
Ciekawe ilu zostałoby nam w Tarnowie kandydatów na radnych i urząd prezydenta gdyby mieli działać właśnie na takich zasadach ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Końcówka listu, faktyczna:
Sprawujesz teraz urząd prezydenta – nie warto odchodzić od współpracy i dążyć do politycznego konfliktu, podstawą musi być to, co łączy, a nie dzieli, i to, co było źródłem naszych sukcesów – co zresztą wyraziłem w swoim otwartym liście do uczestników Rautu Niepodległościowego, ugruntowując znamienitych gości w przekonaniu, że w Tarnowie podziały polityczne nie były i nie będą źródłem destrukcji. Czyżbyś nie analizował nastrojów – tych obecnych? Nie chciej sam, na własne życzenie, zostawać ofiarą tego starcia.

Wszystkie moje wcześniej przesłane życzenia osiągnięcia przez Ciebie sukcesów pozostają aktualne, dodatkowo życzę Ci dużo sił i zdrowia.


http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9GGCWG

-------------------------
Końcówka listu wg. tarnowianin.com, autor: [kn]

Na koniec prosi swojego zastępcę, by ten raz jeszcze przemyślał kwestie istotne dla Tarnowa. - Henryku, nie proszę i nie zabiegam o nic związanego z moją osobą, proszę, abyś jedynie przemyślał kwestie ważne dla miasta. Chyba warto! Również dla sprawności Twoich rządów. Może jest czas na przywrócenie współdziałania z osobami, które miały wspólne cele? Dlatego kopię tego listu kieruję do B. Placka - pisze prezydent. - Sprawujesz teraz urząd prezydenta - nie warto odchodzić od współpracy i dążyć do politycznego konfliktu, podstawą musi być to, co łączy, a nie dzieli, i to, co było źródłem naszych sukcesów.

Swój list Ryszard Ś. kończy życzeniami dla Słomki-Narożańskiego: - Wszystkie moje wcześniej przesłane życzenia osiągnięcia przez Ciebie sukcesów pozostają aktualne, dodatkowo życzę Ci dużo sił i zdrowia.
Pełna treść listu w dzisiejszym wydaniu tygodnika TEMI.

http://www.tarnowianin.com/7767_ryszard ... _krat.html

komentarz: Czy ktoś z obecnych na sali ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat tego, że codziennie nasze media mieszają mu w głowie a z mózgu robią breje? i kto to jest ten [kn]? z imienia i nazwiska

edit:
z działu kontakt - Karolina NOWOTNIK

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

tarnowianin.com ostatnio często się pokazywał w swojej niezależności politycznej. Też niestety nie robiłem scrinów, ale cenzura komentarzy, które już były od kilku godzin świadczy tylko o tym, że nawet takie portaliki mogą służyć jedynie słusznej propagandzie.


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

podobne odczucia mam z ostatnimi numerami tygodnika MiL, po jesiennej zadziornej kampanii z lokalnymi politykami nastała poprawność polityczna, ukierunkowana na sympatię z PO... może to tylko moje subiektywne odczucie, ale obawiam się że nie...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

lll pisze:tarnowianin.com ostatnio często się pokazywał w swojej niezależności politycznej. Też niestety nie robiłem scrinów, ale cenzura komentarzy, które już były od kilku godzin świadczy tylko o tym, że nawet takie portaliki mogą służyć jedynie słusznej propagandzie.
Tarnowianin.com wg mnie w ogóle nie jest politycznie "umoczony" w Tarnowie, bo jest częścią większego przedsięwzięcia, które z Tarnowem niewiele ma wspólnego. Dlatego bardziej skłonny jestem uwierzyć, że po prostu (o ile faktycznie) usuwali komentarze niezgodne z prawem bądź netykietą niż z pobudek politycznych.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Fakt, że ładne one nie były, ale przez wstępną cenzurę przechodziły, a kasowane były później. Dziwnie jakoś.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

gushman pisze:
lll pisze:tarnowianin.com ostatnio często się pokazywał w swojej niezależności politycznej. Też niestety nie robiłem scrinów, ale cenzura komentarzy, które już były od kilku godzin świadczy tylko o tym, że nawet takie portaliki mogą służyć jedynie słusznej propagandzie.
Tarnowianin.com wg mnie w ogóle nie jest politycznie "umoczony" w Tarnowie, bo jest częścią większego przedsięwzięcia, które z Tarnowem niewiele ma wspólnego. Dlatego bardziej skłonny jestem uwierzyć, że po prostu (o ile faktycznie) usuwali komentarze niezgodne z prawem bądź netykietą niż z pobudek politycznych.
Przemówił pan, który po przegranych wyborach obecnej ekipy straci pracę na prowadzenie działalności anty promocyjnej Tarnowa w mediach społecznościowych.

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Post autor: Marcin Golec »

defekator pisze:
Marcin Golec pisze:
Każda władza musi z czegoś żyć. I na całym chyba świecie żyje z podatników.

W niektórych barbarzyńskich krajach takich jak Szwajcaria władza lokalna żyje z normalnej pracy a swoje funkcje sprawuje w ramach wolontariatu.
Ciekawe ilu zostałoby nam w Tarnowie kandydatów na radnych i urząd prezydenta gdyby mieli działać właśnie na takich zasadach ?
oooo tak - to wyjątkowo barbarzyński kraj ;)

Jestem za urzędami społecznymi - w ujęciu honorowym. Ale - popatrz na to tak - ilu teraz sie odezwie, ze to dyskryminacja majątkowa?;)
To jak z immunitetami;)
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Przez dwa tygodnie p.o. prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański nie podzielił się z nikim informacją o liście, który napisał do niego z krakowskiego aresztu Ryszard Ś. Treść korespondencji ujawniali za to jego polityczni adwersarze.

artykuł płatny
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Post autor: Marcin Golec »

Dominik_PCH pisze:Przez dwa tygodnie p.o. prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański nie podzielił się z nikim informacją o liście, który napisał do niego z krakowskiego aresztu Ryszard Ś. Treść korespondencji ujawniali za to jego polityczni adwersarze.

artykuł płatny
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html
No i slusznie - list był do niego.
Mysle nad inna sprawa - prosze o info prawników na forum - czy areszt ogranicza prawa publiczne - czy nie?
Bo zakladam, ze listy do "cioci Halinki" każdy pisać z aresztu może. Ale to korespondecja prywatne. A co jesli list nabiera wyrazu wypowiedzi publiczne - moze nawet politycznej - to czy jest to zgodne z duchem litery prawa?
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Tym bardziej, że uzasadnieniem aresztu jest ryzyko prób matactwa.

Swoją drogą po 7 latach współpracy zamykają Słomce szefa, a jak nie ma kota to myszy harcują. Trochę się zachowuje jak świnia.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

lll pisze: Trochę się zachowuje jak świnia.
Proszę nie obrażać świń ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11670
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dominik_PCH pisze:
Przemówił pan, który po przegranych wyborach obecnej ekipy straci pracę na prowadzenie działalności anty promocyjnej Tarnowa w mediach społecznościowych.
Po pierwsze ten portal to element większej części podobne portale są również w innych miastach - kilka osób prowadzi bardzo wiele portali. Więc też nie podejrzewam ich o upolitycznienie. Raczej bazują na tym co napiszą inni lub podesłanych gotowcach.


Po drugie jakby Cię to nie bolało, że Gushman a nie ktoś inny prowadzi Mój Tarnów na FB (a widzę, ze dalej masz z tm straszny ból tyłka) to ta stronka ma właśnie charakter promocyjny.

Promocja to w dużym uproszczeniu skupienie się na prezentacji zalet danego produktu z przemilczeniem jego wad. A to właśnie robi "Mój Tarnów" - odnośnie miasta a nie jego władz. Szkoda, ze nie potrafisz tego oddzielić. Czyżbyś myślał, że im gorzej miasto będzie widziane na zewnątrz tym lepiej bo oberwie się przez to Ścigale i spółce ?

Charakter anty-promocyjny ma stronka "Tarnów po Ścigale" czy jak jej tam. Nie twierdzę, że jest zła lub szkodliwa, wręcz się przydaje brzy braku obiektywnych mediów - mylisz jednak pojęcia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

04-05.02.2014 - HSN dostaje list od Rysia, kopia tego listu trafia również do pana Placka. (informacje z listu + ostatni artykuł w Gazecie Krakowskiej)

13, 14.02.2014 - w tych dniach pojawia się informacja w mediach o odwołaniu B. Placka przez HSN (agora, tarnow.net.pl)

19.02.2013 - temi publikuje list od Rysia. Temi wydaje tylko w środy, więc 19.02 jest pierwszym wolnym terminem.

List miał HSN i Placek. Myślę, że list miał być kartą przetargową ale się nie udało, więc żołnierz wykonał rozkaz albo panowie się ostro posprzeczali i placek wyleciał. Zaraz potem poleciał do temi. 12.02 (środa, wydanie temi) to był czas w którym list mógł się pojawić w mediach a mimo to się nie pojawił.

PS
To jest moja analiza akademicka, nie muszę mieć racji. Opieram się na informacjach do których mam dostęp.

PS2
Jeszcze więcej popcornu

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

defekator pisze:
Dominik_PCH pisze:
Przemówił pan, który po przegranych wyborach obecnej ekipy straci pracę na prowadzenie działalności anty promocyjnej Tarnowa w mediach społecznościowych.
Po pierwsze ten portal to element większej części podobne portale są również w innych miastach - kilka osób prowadzi bardzo wiele portali. Więc też nie podejrzewam ich o upolitycznienie. Raczej bazują na tym co napiszą inni lub podesłanych gotowcach.


Po drugie jakby Cię to nie bolało, że Gushman a nie ktoś inny prowadzi Mój Tarnów na FB (a widzę, ze dalej masz z tm straszny ból tyłka) to ta stronka ma właśnie charakter promocyjny.

Promocja to w dużym uproszczeniu skupienie się na prezentacji zalet danego produktu z przemilczeniem jego wad. A to właśnie robi "Mój Tarnów" - odnośnie miasta a nie jego władz. Szkoda, ze nie potrafisz tego oddzielić. Czyżbyś myślał, że im gorzej miasto będzie widziane na zewnątrz tym lepiej bo oberwie się przez to Ścigale i spółce ?

Charakter anty-promocyjny ma stronka "Tarnów po Ścigale" czy jak jej tam. Nie twierdzę, że jest zła lub szkodliwa, wręcz się przydaje brzy braku obiektywnych mediów - mylisz jednak pojęcia.
Tarnowianin jak byś dobrze popatrzył sam napisał ten artykuł, nie ma tam żadnych źródeł. Albo zrobili to świadomie albo są słabi w pisaniu treści. Fakt tarnowianin bazuje na prawie do przedruku informacji ale w tym wypadku sami napisali artykuł cytując wybrane fragmentu listu.
Od Ciebie oczekuje większej i głębszej analizy treści. To tyle.

Pan głuszak prowadzi promocję miasta za szyby samochodu i również opiera się na prawie do przedruku informacji.

Nie podoba mi się to co robi, ponieważ za każdy razem wychodząc na miasto i utrzymując kontakt ze znajomymi wiem, że Tarnów jest o niebo lepszy niż to marne coś co pokazuje pan Głuszak. Zdania nie zmienię.

Co do promocji i działań marketingowych jestem otwarty na argumenty. Z perspektywy mojego doświadczenia to co robi pan Gluszak jest słabe, ale niech robi. Jaka praca takie zarobki i nie mam bólu tyłka. Codziennie pracuje z ciekawszymi projektami, teraz nawet przy międzynarodowej kampanii employer branding.

ODPOWIEDZ