RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

ad2222 pisze:ponarzekać można. To nic nie kosztuje.
Nie chcę wiedzieć skąd się bierze Twoje samozadowolenie. Nie dalej jak kilka tygodni temu ktoś tu wyliczał skale nepotyzmu w Tarnowie, ale co tam. Lepiej siedzieć cicho i nic nie mówić, bo nuż ktoś tupnie nóżką.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

MST wónraT pisze:
Dominik_PCH pisze:
53 miliony?

Do tego odsetki, około 16 procent w skali roku.
Odsetki od 2009 czy 2010 roku?

Art. 207. Zwrot środków europejskich

Ustawa o finansach publicznych
Dz.U.2009.157.1240 - Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych

http://www.arslege.pl/zwrot-srodkow-eur ... 53/a19916/
Nie jest to 53 miliony, ale 48, zresztą, żeby nie dublować wpisów odsyłacz -> https://www.facebook.com/groups/5677776 ... 433595039/
Robert Erazmus


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

Goscinny pisze:
robertoas pisze:I super pomnik kataryniarza za 80tyś., ponoć jedyny w Polsce.
1. Jaja sobie robisz, czy faktycznie komuś dali zarobić?
2. co ma wspólnego kataryniarz z Tarnowem? Jakiś sławny tutaj mieszkał? Może fabryka katarynek była? A może punkt 1?
ad. 1 jaj nie robie (ani nie znoszę:) ), mówili o tym w lokalnym radio, a zarobić dali nie szwagrowi ani innemu pociotkowi, tylko rzeźbiarzowi z kieleckiego który ponoć jest sławny na całą Europę i to 80tys. to już jest wytargowana cena (fakt autentyczny), więc dobrze że choć się potargowali...

ad. 2 to tak jak i powyżej koledzy z forum pisali, w latach 20 ubiegłego wieku kataryniarz "umilał" gawiedzi zakupy na burku


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Fajnie. Jesteśmy bogatym miastem skoro pozwalamy sobie na takie drogie (wg mnie nie potrzebne do niczego) pomniki. Wytargowana cena 80 tyś zł ... .
ad2222 napisał/a:
ponarzekać można. To nic nie kosztuje.


Nie chcę wiedzieć skąd się bierze Twoje samozadowolenie. Nie dalej jak kilka tygodni temu ktoś tu wyliczał skale nepotyzmu w Tarnowie, ale co tam. Lepiej siedzieć cicho i nic nie mówić, bo nuż ktoś tupnie nóżką.
III ja to odbieram w ten sposób, że jak się już ujawniło na forum to nie wolno za bardzo narzekać bo można klientów stracić. Takie moje osobiste odczucie tego siedzenia cicho.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

farciarzgilmore pisze:III ja to odbieram w ten sposób, że jak się już ujawniło na forum to nie wolno za bardzo narzekać bo można klientów stracić. Takie moje osobiste odczucie tego siedzenia cicho.
To ci się udało :D
Jasne 80 tyś. jak to łatwo wydaje się nie swoje za 2 lata będzie bida z nędzą no ale co tam kto tym się przejmuje najwyżej kolejne tysiące wyjadą z miasta ....przecież nam jest dobrze ot myślenie małomiasteczkowego tarnówka.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Podoba mi się kataryniarz, ale wolałbym żywego, taki grający mim na przykład. Atrakcja większa i jedno miejsce pracy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Dominik_PCH pisze:Ile Tarnów miałby zwrócić?

53 miliony?

całość: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9E3JC3
Jest plan awaryjny:
http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9E5J4K#
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Pozwy będą tylko przeciwko przedsiębiorcom, którzy uczestniczyli w zmowie, czy UM planuje także pozwać funkcjonariuszy publicznych, którzy w tej sprawie "nie dopełnili obowiązków"?

Z informacji na stronie RK wynika, że pieniądze zostaną zwrócone zanim zakończą się odpowiednie postępowania karne i inne w sprawie zmowy, czy to prawda?


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dlaczego tam jest informacja nieprawdziwa. Nie "Tarnów" odda, ale jego mieszkańcy.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Ciekawy scenariusz:

p Roman Ciepiela:
- dwa dni temu: 53 miliony + odsetki.
- Przyszły prezydent powinien umieć odbudować zaufanie do miasta.

dziś HSN:
- Tarnów odda pieniądze ale nie 53 mln + odsetki tylko około 16 mln i w dodatku odbierze te 16 mln z urzędu wojewódzkiego na inne inwestycje tak, żeby bilans się zgadzał. PANIE I PANOWIE NIC NIE STRACIMY A NAWET ZYSKAMY!!

Podsumowanie:
1. Kto nas ocalli? -> podpowiedź obaj panowie są z Platforma Obywatelska
2. 16 wygląda lepiej niż 53+odestki, ale to wciąż są miliony. Prosta sztuczka w negocjacjach. (zawsze mów i oczekuj więcej tylko po to żeby dostać to czego potrzebujesz)
3. Komu p. Ciepiela zabierze 16 mln? żeby nam dać i co oni na to?
4. Co z odpowiedzialnością i 25 mln, które zostały wyprowadzone z miasta?. Przypuszczam, że w najgorszym wypadku wyroki w zawiasach.
5. To są nasze pieniądze. PO uratuje znowu miasto a ja przez to nie pojadę na wakacje w 2014 a Ty nie kupisz sobie nowego samochodu, a Ty, teraz do Ciebie, weźmiesz pożyczkę żeby to spłacać.
Ostatnio zmieniony 06-12-2013, 21:14 przez Dominik_PCH, łącznie zmieniany 1 raz.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

D.Kunc-Pławecka pisze:
Dominik_PCH pisze:Ile Tarnów miałby zwrócić?

53 miliony?

całość: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9E3JC3
Jest plan awaryjny:
http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9E5J4K#
Jeżeli powyższa sytuacja będzie miała miejsce nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić sprawę do OLAF. A jeżeli OLAF stwierdzi, że w tym przypadku doszłoby do nadużycia, a moim zdaniem doszłoby (ze strony Urzędu Marszałkowskiego), konsekwencje tego mogą być wielorakie.

Zwrot środków przez beneficjenta jest jednym z elementów (mogą być stosowane łącznie) formą jego ukarania za nieprawidłowości, natomiast kolejnym jest brak możliwości skorzystania z dofinansowania do kolejnych inwestycji. Jeżeli więc doszłoby do takiej sytuacji oznaczałoby to, że Roman Ciepiela popełnia polityczne seppuku.
Ostatnio zmieniony 06-12-2013, 20:42 przez sprawiedliwy, łącznie zmieniany 2 razy.
Robert Erazmus


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Dominik_PCH pisze:Ciekawy scenariusz...
A jeszcze ciekawszy sposób przekazania informacji.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Pomijając kwestie prawne. Pieniądze wrócą do województwa więc będą ponownie do rozdysponowania. Szacując że dofinansowanie wyniosłoby 60% potrzeba znaleźć inwestycje na jakieś 26 milionów. Dodatkowo muszą spełniać odpowiednie kryteria i mieć nieposzlakowana procedurę przetargową. Wliczając w to możliwość refinansowania zrealizowanych już inwestycji i tak ciężko będzie uzbierać takie pieniądze. Dodatkowo trzeba dorobić do tego odpowiednią ideologie by uzasadnić finansowanie tej inwestycji. Więc na myśl przychodzi mi tylko: Przebudowa Spokojnej (jako lepsze skomunikowanie strefy aktywności gospodarczej z autostradą i dk73), budowa ronda na chemicznej (jako pierwszy etap budowy łącznika do Wierzchosławic) i przyszłoroczna przebudowa Mickiewicza(tu brak uzasadnienia ale jak ktoś dobrze pomyśli to coś się zawsze wymyśli) A biorąc pod uwagę że przyznawanie dofinansowania nie ma nic wspólnego z racjonalna i rzeczową oceną ofert to pewnie się uda. O ile nie popieram kolesiostwa i takich przekrętów to mam nadzieje że to wypali inaczej o dużych inwestycjach w mieście trzeba zapomnieć. Do tego winni całej sprawy powinni zostać ukarani i oczywiście w przypadku udowodnienia zmowy przetargowej pozew przeciwko Strabagowi i mota engil. A że mają coś na sumieniu to jasne ponieważ wycofują się z naszego rejonu, tzn nie wycofują tylko wystawiają Heilit Woerner czyli swoja spółkę zależną. Patrz autostrada Tarnów-Dębica, przebudowa Mickiewicza. Ludzie i podwykonawcy ci sami co w Strabagu ale opinia jeszcze nieposzlakowana.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

sprawiedliwy pisze:
D.Kunc-Pławecka pisze:
Dominik_PCH pisze:Ile Tarnów miałby zwrócić?

53 miliony?

całość: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9E3JC3
Jest plan awaryjny:
http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9E5J4K#
Jeżeli powyższa sytuacja będzie miała miejsce nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić sprawę do OLAF. A jeżeli OLAF stwierdzi, że w tym przypadku doszłoby do nadużycia, a moim zdaniem doszłoby (ze strony Urzędu Marszałkowskiego), konsekwencje tego mogą być wielorakie.

Zwrot środków przez beneficjenta jest jednym z elementów (mogą być stosowane łącznie) formą jego ukarania za nieprawidłowości, natomiast kolejnym jest brak możliwości skorzystania z dofinansowania do kolejnych inwestycji. Jeżeli więc doszłoby do takiej sytuacji oznaczałoby to, że Roman Ciepiela popełnia polityczne seppuku.
No to donos. To jedyne co pisowcom wychodzi. Nie rozumiesz chlopie, ze probuja jakos uratowac NASZE dupska. Bo to my -mieszkancy Tarnowa zaplacimy?! E nie! Najwazniejsze to se donos zlozyc. :evil:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ