Państwo w mikro- i makroskali - kolejna ciekawostka

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Państwo w mikro- i makroskali - kolejna ciekawostka

Post autor: Goscinny »

Zaraz jeden taki powie, że się czepiam KK, ale naprawdę to nie ja wymyślam takie akcje :)

Otóż dostałem zaproszenie od Computerworld oraz RŚ :) na konferencję o tytule (to ważne!):
Państwo w mikro- i makroskali.
Złoty trójkąt: gospodarka nauka samorząd


Zauważcie trzy wyrazy: gospodarka, nauka, samorząd.
Organizowane toto jest przez Computerworld, UMT oraz jedną fundację.
Na razie bez ciekawostek, ale...
Konferencja odbędzie się w WSD. Samo w sobie nie jest jakoś dla mnie specjalnie dziwne - najprawdopodobniej WSD ma najlepsze sale konferencyjne w mieście (co powinno być powodem wstydu dla miasta). I gdyby tylko na tym się skończyło, byłoby fajnie.
Czytam zatem dalej i widzę, że jedną z osób w Radzie Programowej (cokolwiek to by mało oznaczać :) jest ks. Józef Kloch. Ani to gospodarka, ani nauka, ani samorząd.

W "kluczowych zagadnieniach" (przypominam o tytule konferencji!) widzę temat:
Jak przebiega dialog nauki i wiary? i to pomiędzy tematami o inteligentnych sieciach energetycznych, czy Parkach Przemysłowych.
I na koniec, jak dla mnie hit - w czasie konferencji o tytule jak na początku będzie rozstrzygnięcie konkursu.... na najlepszą parafię "Cyfrowego Kontynentu"
Samorząd, nauka czy gospodarka?
Ja rozumiem, że konferencja odbywa się w WSD, ale czy nie za dużo w niej elementów związanych z religią i wiarą?
ps: udział kosztuje 999 zł netto.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

KK to przykład tego jak zrobić duże pieniądze i jeszcze być kochanym przez miliony. Podchodzi pod gospodarkę ; )

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Zatkao kakao :lol:


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

jeśli ta fundacja to Opoka, to akurat obecność księdza Klocha jest jak najbardziej na miejscu i w dziale 'nauka'; to on uruchamiał stronę internetową diecezji tarnowskiej; generalnie Internet to jego pasja.
Tydzień wcześniej, bodajże 13 lutego, ogłoszone zostaną wyniki innego konkursu, o charakterze lokalnym (diecezja) - na najlepszą stronę internetową.

http://konferencje.computerworld.pl/kon ... ienia.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975, ja wiem, że ks. Kloch to pasjonat technologii, ale dlaczego zasiada w Radzie Programowej (brzmi jak Najwyższe Kierownictwo :)) konferencji, która nie ma z nim i Opoką nic wspólnego. Zapewne to jest gest organizatorów.
A niestety "nauka" i "wiara" to są wykluczające się pojęcia. Choć Kościół ochoczo korzysta z dobrodziejstw nauki.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

'Opoka' współorganizuje konkurs, a ks. Kloch - jak wynika z załączonej listy - jest jednym z prelegentów tej konferencji.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tylko co ma to wspólnego z tematem konferencji? Za głupi jestem żeby to ogarnąć.
Niedługo podczas konferencji np. "Nowoczesne systemy dociepleń w budownictwie" będzie konkurs na najładniejszą elewację zachrystii i wykład "sposoby święcenia dużych obiektów sportowych - teoria i praktyka". Czy naprawdę trzeba do wszystkiego wrzucać wątki religijne?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Tylko co ma to wspólnego z tematem konferencji? Za głupi jestem żeby to ogarnąć.
Niedługo podczas konferencji np. "Nowoczesne systemy dociepleń w budownictwie" będzie konkurs na najładniejszą elewację zachrystii i wykład "sposoby święcenia dużych obiektów sportowych - teoria i praktyka". Czy naprawdę trzeba do wszystkiego wrzucać wątki religijne?
Na przekór Konstytucji żyjemy w państwie klerykalnym ot co.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

chłopie, nie chodzisz do kościoła, nie dajesz na tacę, księdza nie przyjmujesz, obrażasz wiarę, instytucję kościoła na każdym kroku (bezkarnie), czytasz pewnie szmatławca Urbana czy fakty i mity... o jakim klerykaliźmie ty mówisz? Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że żyjemy w państwie antyklerykalnym, gdyż każdy chłystek bezkarnie może sobie gębę wycierać kościołem katolickim i wiarą w Boga. Wiem wiem, wiara jest aktualnie nie trendy, czasy spokoju i dobrobytu nastały, więc i ludzie się odsunęli. Kościół jest potrzebny tylko w ciężkich czasach, bo jak laboga to do Boga. Jest papu, jest piciu, jest "róbta co chceta"... do czasu. Pamiętajcie, że nie znacie dnia ani godziny, a potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów! Amen!

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Proboszczu takie kazanie to może by przeszło z dwa wieki temu, teraz mało kto już wierzy w te groźby... ;)


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

i dobrze. Będzie więcej miejsca w niebie dla mnie. Pomacham wam tam z góry, gdy będziecie mieli przerwę regeneracyjną pomiędzy gotowaniem w smole a wydziobywaniem wątroby.
Takie właśnie nastały czasy, że ludzie bardziej wierzą w koniec świata w 2012 roku, niż w Boga. Wstyd, ruja i srom najwyższego kalibru!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

W to, w co ludzie wierzą to ich prywatna sprawa, zeszliście z tematu dyskusji, wróćcie na nią, proszę.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Proboszcz pisze:chłopie, nie chodzisz do kościoła, nie dajesz na tacę, księdza nie przyjmujesz, obrażasz wiarę, instytucję kościoła na każdym kroku (bezkarnie), czytasz pewnie szmatławca Urbana czy fakty i mity... o jakim klerykaliźmie ty mówisz? Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że żyjemy w państwie antyklerykalnym, gdyż każdy chłystek bezkarnie może sobie gębę wycierać kościołem katolickim i wiarą w Boga. Wiem wiem, wiara jest aktualnie nie trendy, czasy spokoju i dobrobytu nastały, więc i ludzie się odsunęli. Kościół jest potrzebny tylko w ciężkich czasach, bo jak laboga to do Boga. Jest papu, jest piciu, jest "róbta co chceta"... do czasu. Pamiętajcie, że nie znacie dnia ani godziny, a potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów! Amen!
1. Skąd wiesz, że nie chodzę?
2. Skąd wiesz, że nie daję na tacę?
itp.?

Zejdz na ziemie ;) bo wniebowzięty szybko nie będziesz!

Ps. Czy zauważanie błędów księży ich obraża? Wręcz przeciwnie! Działa ozdrowieńczo, pod warunkiem, że ktoś z błędów wyciąga wnioski :)

Ale lepiej jest mieć klapy na oczach i bezmyślnie klepać różaniec.

Widzisz tym się różnimy, bo ja jako nadal członek Wspólnoty, mam wątpliwości i mam prawo je mieć, bo nie jestem bezkrytyczny. I wyznaję zasadę, że jeśli Bóg istnieje ( a załóżmy, że tak ) to czy weżmie do nieba tych co się modlą na pokaz, i głośno byle by sąsiad widział, czy tych którzy są całe życie przyzwoitymi ludźmi?!

Polecam są odpowiednie fragmenty w Ewangelii, które o tym mówią ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Proboszczu nie mieszaj religii i Boga do dyskusji na temat kościoła bo to dwie różne rzeczy...

Twierdzisz że Bóg nas pokara piekłem ;) Skąd możesz wiedzieć co zrobi Bóg? Czyzbyś uważał się za Boga?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

na onecie napisali...

ODPOWIEDZ