Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Wiadomości "z miasta".

Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Cubaza »

Tak? Najlepsze spalanie jest przy 90km/h ? dla każdego samochodu? Pokaż mi wyniki badań dla każdego samochodu i każdego silnika.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Beaver »

Powinni jeszcze zgodnie z tradycją postawić na obwodnicy próg zwalniający jak tam tak niebezpiecznie.. paranoja. Swego czasu jezdzilem prawie codziennie cała obwodnicą, przez 4 lata nie widziałęm tam nawet stłuczki. Debilizm goni debilizm.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: hurricane »

Beaver, jak to w Polsce. Obwodnica jest prawdopodobnie najbardziej bezpieczną drogą w całym powiecie tarnowskim. Ale tu łatwo złapać kogoś, kto sobie przyciśnie do 120 km/h - oczywiście na pieniążki. Zmarnowane pieniądze podatników, jeśli chodzi o efekt bezpieczeństwa.

Cubaza, u mnie najbardziej oszczędnie jest przy 75 km/h na piątym biegu w trasie.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Cubaza »

hurricane, czyli jednak nie 90km/h. Ja dalej czekam na badania w których ktoś napisał, że przy 90km/h jest najmniejsze spalanie. Tak jak to Leon ochoczo napisał wcześniej.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: ad2222 »

@Cubaza - zauważyłem, że od pewnego czasu czepiasz się każdego słowa, ba, każdej litery. Wyluzuj trochę, proszę. Spalanie jest najniższe przy ekonomicznej jeździe, zależy oczywiście od mocy silnika, momentu obrotowego, prędkości, czasu i liczby oktanów paliwa. I tez od numeru buta kierowcy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Cubaza »

@ad2222, czepiam się bezsensownych postów. Ale wyluzuję. Nie ma sprawy. Tylko niech to nie tyczy się tylko mnie, ale też innych, którzy coraz częściej piszą bez ładu i składu tylko po to żeby pisać. Wtedy nie będę miał powodów do czepiania się bezsensownych postów.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Leon »

Może faktycznie 90 było w starszych autach. Teraz są nowsze silniki i może to inaczej wygląda, ale głównie chodzi o ekonomiczną jazdę.
Co do pomiaru prędkości to należy zapytać co to ma dać. Czy obwodnica ma służyć łatwemu przemieszczaniu się czy nabijanie kasy. Może na autostradach by ustawili takie odcinki pomiarowe bo tam niektórzy naprawdę pędzą na złamanie karku a natężenie ruchu i zagrożenie jest kilkukrotnie większe niż na tarnowskiej obwodnicy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: faleQ »

Jan Kowalski pisze:
suraiw pisze:kierowcy rozwijają duże prędkości, co może być przyczyną groźnych wypadków drogowych.
Często jeżdżę obwodnicą. Pomiar prędkości spotkałem jeden raz. Wypadku, czy kolizji nie tylko nie spotkałem, ale i nie słyszałem o takim.

Te wypowiedzi policjanta są zwykłą próba przykrycia faktycznego celu postawienia tam odcinkówki.
Co znaczy,że "może być przyczyną wypadków"? Przecież obwodnica jest nie od wczoraj i tam JEST BEZPIECZNIE.
Jedyne czego się można przyczepić to niedoszacowanie ograniczenia prędkości.
Yanosik informuje o testowym odcinkowym pomiarze prędkości między węzłami Tuchowska i Ładna. Co do wypadków, też o żadnym nie słyszałem, ale ostatnio zauważyłem, że liny bezpieczeństwa po zewnętrznej stronie obu pasów ruchu, w okolicach wiaduktu w Skrzyszowie, są "otaśmowane". Jakby ktoś się na nich "położył"


Mocca
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 23-11-2015, 09:38

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Mocca »

faleQ pisze: Yanosik informuje o testowym odcinkowym pomiarze prędkości między węzłami Tuchowska i Ładna.
No właśnie. Z konieczności zawodowej jeżdżę i jeszcze długo będę jeździła tą trasą. Okazuje się ze taki pomiar jest chyba nielegalny. Polecam ciekawy wpis na FB > https://www.facebook.com/tomasz.parol.7 ... 7645832742" onclick="window.open(this.href);return false;


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: toomas »

Mocca pisze:
faleQ pisze: Yanosik informuje o testowym odcinkowym pomiarze prędkości między węzłami Tuchowska i Ładna.
No właśnie. Z konieczności zawodowej jeżdżę i jeszcze długo będę jeździła tą trasą. Okazuje się ze taki pomiar jest chyba nielegalny. Polecam ciekawy wpis na FB > https://www.facebook.com/tomasz.parol.7 ... 7645832742" onclick="window.open(this.href);return false;
Ludzie u nas to ciągle problemy wyszukują.
Nie było by tego gdyby ludzie trzymali się przepisów. Łamanie ograniczeń prędkości też jest nielegalne ale jakoś nikt w tym problemu nie widzi. Dopiero jak sposób kontroli jest wątpliwy to już wszyscy mają coś do powiedzenia.
Jeździjmy spokojniej a wszystkim będzie żyło się lepiej :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Jan Kowalski »

toomas pisze:
Jeździjmy spokojniej a wszystkim będzie żyło się lepiej :)
Sam to wymyśliłeś?

A słyszałeś o czymś takim jak marnowanie publicznych pieniędzy?
A słyszałeś o czymś takim jak profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

Chciałeś napisać coś innego niż wszyscy, to Ci nie wyszło.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: R p T »

Mocca pisze: Z konieczności zawodowej jeżdżę i jeszcze długo będę jeździła tą trasą. Okazuje się ze taki pomiar jest chyba nielegalny. Polecam ciekawy wpis na FB
Po pierwsze to jeszcze chwilę potrwa zanim u nas uruchomią taki pomiar (do tej pory w Polsce uruchomiono 3 odcinki).
Po drugie polecam nie przekraczać dozwolonej prędkości a jest ona w zupełności zadowalająca.
Po trzecie i czwarte polecam :arrow: http://sjp.pwn.pl/slowniki/chyba.html" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: https://www.google.pl/search?q=%22chyba+to+si%C4%99%22" onclick="window.open(this.href);return false;
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: R p T »

Jan Kowalski pisze:
toomas pisze:
Jeździjmy spokojniej a wszystkim będzie żyło się lepiej :)
Sam to wymyśliłeś?

A słyszałeś o czymś takim jak marnowanie publicznych pieniędzy?
A słyszałeś o czymś takim jak profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

Chciałeś napisać coś innego niż wszyscy, to Ci nie wyszło.
A słyszałeś o tym ile publicznych pieniędzy idzie na leczenie i renty ofiar wypadków drogowych?
A słyszałeś o tym, że profilaktyka w postaci kampanii (i pieniądze na nie wydawane) promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie dociera do pewnego odsetka kierujących i jest traktowana jako reklamy przeszkadzające w oglądaniu czegoś tam?
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: toomas »

Jan Kowalski pisze:
toomas pisze:
Jeździjmy spokojniej a wszystkim będzie żyło się lepiej :)
Sam to wymyśliłeś?
Nie na onecie wyczytałem. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kamery do wystawiania mandatu ,czerwone światło

Post autor: Jan Kowalski »

R p T pisze:
A słyszałeś o tym ile publicznych pieniędzy idzie na leczenie i renty ofiar wypadków drogowych?
Ile poszło na leczenie ofiar wypadków na obwodnicy?

Marnowanie pieniędzy przeznaczonych na bezpieczeństwo to umieszczanie OPP na bezpiecznym odcinku. Mamy w regionie dużo odcinków gdzie jest to uzasadnione.
W tym wypadku nie chodzi o bezpieczeństwo jazdy i nikt mnie do tego nie przekona.
toomas pisze:
Nie na onecie wyczytałem.
Tak właśnie myślałem. Mądrości rodem z Onetu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ