Zakaz głośnych imprez na Rynku w piątek?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Zakaz g³ośnych imprez na Rynku w piątek?

Post autor: Jakub Kwaśny »

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej tj. 14.01.2010 radny Prawa i Sprawiedliwości Antoni Zięba zgłosił apel/wniosek o szacunek dla dnia piątku - który jest dniem pamięci o męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Wobec tego radny zaapelował do Prezydenta aby ten wpłynął na tarnowskie instytucje kultury by te nie organizowały w piątek głośnych imprez w Tarnowie, ze szczególnym uwzględnieniem tarnowskiego Rynku.

Prośbę tą motywował przede wszystkim tym, że tarnowskich Rynek w piątki tętni życiem, a winno się uszanować przekonania większości tarnowian.


Mój Komentarz:
Jestem przeciwny! Koniec komentarza.
Ostatnio zmieniony 14-01-2010, 15:12 przez Jakub Kwaśny, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Także jestem przeciwny. I to mocno. Wiara wiarą, ale nie róbmy z Tarnowa całkowitego zaścianka.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ja pierdziele.... Głupota... Głupota... Głupota...
nawet nie będę na razie więcej pisał bo na razie mam szok.
W niedziele tez zakazmy, w Czwartek tez bo to dzien przed piatkiem.

Akurat niektórzy z Pis to dla mnie ludzie którzy chca nawrócic wszystkich nawet arabów chyba.
Sprawdzili by sie w sredniowieczu na krucjatach.
Ostatnio zmieniony 14-01-2010, 15:12 przez Beaver, łącznie zmieniany 2 razy.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zakaz g³ośnych imprez na Rynku w piątek?

Post autor: Deto »

Jakub Kwaśny pisze:Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej tj. 14.01.2010 radny Prawa i Sprawiedliwości Antoni Zięba zgłosił apel/wniosek o szacunek dla dnia piątego - który jest dniem pamięci o męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Wobec tego radny zaapelował do Prezydenta aby ten wpłynął na tarnowskie instytucje kultury by te nie organizowały w piątek głośnych imprez w Tarnowie, ze szczególnym uwzględnieniem tarnowskiego Rynku.

Prośbę tą motywował przede wszystkim tym, że tarnowskich Rynek w piątki tętni życiem, a winno się uszanować przekonania większości tarnowian.


Mój Komentarz:
Jestem przeciwny! Koniec komentarza.
Jaja sobie chyba robia. Codziennie męczeńską śmiercia umierają tysiące osób. Przestańmy narzucać sprawy wiary i czczenia jej innym - wszystkim !

Kto ma ochote ten niech sobie święci takie czy inne dni, a kto nie ma ochoty niech sie bawi.

Jak pan Zieba ma ochote przesiedzieć cąły dzień w kościele niech siedzi ! Może tam nawet zostać do końca świata i o jeden dzień dłużej.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

no właśnie nie robią sobie jaj. radny Zięba przedstawiał swój wniosek z całą powagą.... niestety.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jak można ich (pisiorów) szanować? Głupota, głupota i jeszcze raz ciemnota.
Kto takich ludzi wybiera... szok, że można z czymś takim wyskoczyć!
Tacy ludkowie tworzą opinie o tym mieście... smutne to.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

No bo niestety Polska robi się państwem wyznaniowym.....

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Podejrzewam, że gdyby u niektórych radnych PISu test na poglądy katolickie zdawał papież nie miał by on zbyt dużych szans na zdanie ;).
Na rynku i tak często nic ciekawego się nie dzieje a dodatkowy zakaz organizacji imprez w piątki tylko pogorszy sytuację.
Z resztą nie rozumiem jego argumentacji:
w piątki tętni życiem, a winno się uszanować przekonania większości tarnowian
Albo tętni życiem albo nie. Skoro tętni to całkiem spora grupa tarnowian chce aby tętnił i powinno się to uszanować.
Radnym PISu proponuję wzięcie się za jakąś pożyteczną pracę, odśnieżanie ulic powiedzmy a nie kombinowanie jak zbić wątpliwy kapitał polityczny na kolejnych ograniczeniach i zakazach (przy okazji pogrążając Tarnów całkowicie)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Że też musiał podeprzeć się takim argumentem... Gdyby propozycja wynikała z jakiejś szczególnej uciążliwości dla mieszkańców lub jakichkolwiek innych praktycznych powodów - pewnie można by się zastanowić. I sprawdzić jaki odsetek imprez w ostatnich latach organizowany był właśnie w piątek i czy to aż taki problem. Czy ew. można rozparcelować je na inne dni. :)

Poza tym, czy przypadkiem Kościół sam nie poluzował "przepisów" odnośnie dochowywania postu w piątki?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Tak, zaraz po tym jak skończyło się średniowiecze.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gushman, w piątki jest post "tradycyjny" nie wynikający z żadnych wewnętrznych przepisów kościelnych.
Niby człowiek powinien się przyzwyczaić do tego, że działacze pisowscy potrafią generować takie kretyństwa, ale mimo wszystko czasami potrafią zaskoczyć.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Strasznie denerwuje mnie narzucanie komuś co ma robić i w jaki sposób przeżywać swięta.

Podobnie jak kolejny mądry Kropiwnicki i jego wole w trzech króli. Tyle, że przyjmując takie rozwiązanie ludzie będą stratni ileś tam dni w przeciagu najbliższych kilku lat.

Kiedy w końcu kościół straci na wartości w tym kraju i przestanie sie liczyć w walce politycznej. Najgorsze jest jednak to, że w ten spsób traci sam kościół. Ludzie sie od niego odwracają. Choc akurat mi tam smutno z tego powodu nie jest.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Na początku szok :/ Jak można być takim idiotą, żeby zakazać imprez z powodu tego, że to jest dzień męczeńskiej śmierci Pana Jezusa. Już nie róbmy z Tarnowa takiego zaścianku, jak to napisał hurricane.

Ale z drugiej strony ja byłbym za zakazem darcia się po 22:00 włączania na cały regulator muzyki w lokalu i wychodzeniu na pole żeby śpiewać itp. Niektórzy idioci nie rozumieją, że w centrum też mieszkają ludzie, którzy pracują i którzy chcą się wyspać bo na następny dzień muszą iść do pracy. Jeszcze tą muzykę mógłbym zrozumieć i jestem wyrozumiały. Ale denerwuje mnie to, że nieraz jest tak, że 2-3 w nocy drze się jeden z drugim bo przecież oni z imprezy wracają :/ :/ :/ :/ :/

Ale nie o tym tutaj mowa. Odnośnie wniosku to dla mnie kompletny debilizm.......


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Popieram Cubaza odnośnie krzyczących dupków natomiast co do apelu/wniosku Pana "bezradnego" cóż mogę napisać, ktoś próbuje być bardziej papieski niż sam papież i pisze to jako praktykujący katolik
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Cubaza pisze: Ale z drugiej strony ja byłbym za zakazem darcia się po 22:00 włączania na cały regulator muzyki w lokalu i wychodzeniu na pole żeby śpiewać itp. Niektórzy idioci nie rozumieją, że w centrum też mieszkają ludzie, którzy pracują i którzy chcą się wyspać bo na następny dzień muszą iść do pracy. Jeszcze tą muzykę mógłbym zrozumieć i jestem wyrozumiały. Ale denerwuje mnie to, że nieraz jest tak, że 2-3 w nocy drze się jeden z drugim bo przecież oni z imprezy wracają :/ :/ :/ :/ :/
To samo jest na osiedlach, nie raz zdarza sie ze kolo 1-2 w nocy wraca do domu wesoły Fan np. Krzysztofa Krawczyka.

Co do samego wniosku, ciekawe czym on chce sie podeprzeć wiedzac jakie sa przekonania wiekszosci Tarnowian.
Widac nawet po tym wątku jak jest.

ODPOWIEDZ