Zakaz głośnych imprez na Rynku w piątek?

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Tym radnym to się chyba nudzi, przecież to jest takie eee ciężko to określić. Faktycznie jest post niby w piątek ale, żeby zakazywać imprez i takie tam, nie to jest trochę przesada. Jak ktoś nie chce imprezować w piątki to niech nie imprezuje, a nie żeby zakazywać wszystkim.
To by np nie było bluesowych piątków już.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ciekawe czy ja moge zglosic iz nie zycze sobie w niedziele aby po miescie leciały msze z glosnikow ustawionych na zewnatrz kosciola ?


JakubSłodki
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 02-12-2009, 11:39

Post autor: JakubSłodki »

I zamiast imprez, czy wydarzeń kulturalnych, zróbmy cotygodniową drogę krzyżową wokół starówki. Oczywiście transmitowaną na żywo w TV TRWAM. Póżniej nieszpory i wieczorna msza na płycie rynku, tym razem transmitowana w RADIO MARYJA. A co!! Oczywiście obecność obowiązkowa dla szkół i zakładów pracy. cały rynek otoczymy kordonem i nie będziemy wpuszczać TVNu ani Wyborczej !!! Wszystkie kluby, kafejki i restauracje zamienimy na kapliczki !!!! A do ratusza przeniesiemy kurię. I za wszystko niech zapłaci miasto!!

Radny Antoni, my, większość mieszkańców Tarnowa trzymamy kciuki. A jak już to zrealizujemy, to prosimy Cię, drogi radny Antoni, złóż wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa dla Ojca Tadeusza... W naszym imieniu, w imieniu większości tarnowian.

Ciebie Prosimy...


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

To kiedy rynek ma tętnić życiem, w poniedziałek przed południem? Kila lat temu jakiś oszołom lub grupa oszołomów (nie pamiętam dokładnie) chciała likwidacji ogródków piwnych na rynku, że niby za blisko katedry. Teraz następny fanatyk się wynurzył z genialnym pomysłem.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Cubaza pisze:Ale z drugiej strony ja byłbym za zakazem darcia się po 22:00 włączania na cały regulator muzyki w lokalu i wychodzeniu na pole żeby śpiewać itp. Niektórzy idioci nie rozumieją, że w centrum też mieszkają ludzie, którzy pracują i którzy chcą się wyspać bo na następny dzień muszą iść do pracy. Jeszcze tą muzykę mógłbym zrozumieć i jestem wyrozumiały. Ale denerwuje mnie to, że nieraz jest tak, że 2-3 w nocy drze się jeden z drugim bo przecież oni z imprezy wracają :/ :/ :/ :/ :/
Ok ale z drugiej strony ja np. nie mam ochoty by w dzień pielgrzymki pieszej na jasną górę były blokowane ulice, ja chce jeździć normalnie i nie interesują mnie pielgrzymki i zycie kościelne.

Nie popadajmy w skrajności. Przecież przypadki, ze ktoś sobie coś krzyknie nie spowodują, że sie ktoś obudzi, bez przesady. A jeżeli macie tak słaby sezon to jakies środki na sen proponuje. Owszem, gdyby takie darcie miało miejsce codziennie po kilkadziesiąt minut to zrozumiem. Ale nie raz na jakiś czas... Wy nigdy nie byliście młodzi ?

Mnie też denerwuje wiele rzeczy. Rzeczy, które sam nawet robiłęm będąc nastolatkiem. Jednak z czasem z pewnych rzeczy się wyrasta. Dlatego mimo wszystko więęcej tolerancji życze.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Tylko ciekawi mnie, czy robi to z prywatnych pobudek, objawienia czy może testuje prezydenta. Bo teraz wystarczy, że prezydent - zgodnie z wolą większości - zleje ten pomysł i argument radnemu sam do ręki wchodzi: Ścigała to bezbożnik i szarlatan! A takie oskarżenia w diecezji o najwyższej chadzalności do kościoła, tuż przed wyborami... Interesujące. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie popadajmy w skrajności. Przecież przypadki, ze ktoś sobie coś krzyknie nie spowodują, że sie ktoś obudzi, bez przesady. A jeżeli macie tak słaby sezon to jakies środki na sen proponuje. Owszem, gdyby takie darcie miało miejsce codziennie po kilkadziesiąt minut to zrozumiem. Ale nie raz na jakiś czas... Wy nigdy nie byliście młodzi ?
Wierz mi, nie popadam w skrajność.... Mieszkam w ścisłym centrum i wiem co to znaczy wydzieranie się po nocach tylko po to żeby się drzeć.
Ty chyba nie mieszkasz w ścisłym centrum więc nie wiesz jak to jest. Więc moim zdaniem nie możesz mówić jak tutaj jest.
Ja nie mówię tutaj o krzyknięciu:"Ejjjj chodź tutaj" i koniec. Ja mówię o śpiewach przed lokalem bo jestem na tyle pijany, że przecież mogę sobie pośpiewać a inni niech się walą, ja nie śpię więc niech inni też nie śpią.

A sen mam dość mocny, nie narzekam, ale jakby ktoś Ci się darł pod oknem to też byś się obudził, nie wierzę, że nie.
Mnie też denerwuje wiele rzeczy. Rzeczy, które sam nawet robiłęm będąc nastolatkiem. Jednak z czasem z pewnych rzeczy się wyrasta. Dlatego mimo wszystko więęcej tolerancji życze.
Jak jest okres letni to takie darcie mam co wieczór. Na ogródkach piwnych itp. ludzie się wydzierają i dobrze im z tym. I tak na marginesie, skoro oni nie są tolerancyjni dla mnie to dlaczego ja mam być dla nich? Bo są młodsi ode mnie?

Ale ostatnimi czasy to nie tyczy się tylko młodych ludzi. Kiedyś podjechał idiota na motorze pod lokal. Godzina 24:00 a ten sobie w swoim GOLD-Wingu włączył radio na FULL :/ No to podchodzę do okna i mówię mu, żeby to wyłączył bo ludzie chcą spać a on do mnie z tekstem:"Ojej zacięło się". Jak mu powiedziałem, że skoro mu się radio zacina to po co je tak późno włącza, a ten z kolejnym tekstem do mnie:" Bo chciałem spróbować".

Moim zdaniem ja wciąż jestem młody, chyba, że 24 lata to już starczy wiek. Jednak ja byłem inaczej wychowany. Nie darłem się komuś pod oknem, nie krzyczałem żeby tylko krzyczeć.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Cubaza pisze: Wierz mi, nie popadam w skrajność.... Mieszkam w ścisłym centrum i wiem co to znaczy wydzieranie się po nocach tylko po to żeby się drzeć.
Ty chyba nie mieszkasz w ścisłym centrum więc nie wiesz jak to jest. Więc moim zdaniem nie możesz mówić jak tutaj jest.
Ja Ciebie rozumiem, ale widzisz, ludzie dlatego sie wyprowadzaja z miasta na wieś żeby mieć ciszę i spokój. Ja mieszkam na osiedlu, gdzie też "drą mordę" często i w nocy. Jednak wtedy zamykam okno (jeżeli ejst lato i mi to przeszkadza) albo nie zwracam na to uwagi.
Młodość ma swoje prawa i żadne zakazy czy nakazy tego nie zmienią.

Sam dostałem kiedyś mandat z rok temu za darcie się na płycie rynku ;) No i ? Tez mi się zdarzyło, więc i rozumiem innych :) Jeżeli Ci to przeszkadza, chcesz mieć cisze i spokój, zamiast krzyków wolisz słuchać szumu drzew - wyprowadź się na wieś. :P

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Zapewne na sesjach padają różne dziwne propozycje i równie niedorzeczne wnioski, jednakże żeby wzbudzić antypatię do określonej partii powołuje się te, które bardziej komuś "leżą" ;P Wiadome, że większość osób będzie przeciwna


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jeżeli Ci to przeszkadza, chcesz mieć cisze i spokój, zamiast krzyków wolisz słuchać szumu drzew - wyprowadź się na wieś. :P
Coś w tym jest;P Na wsi jest dla mnie za cicho ;P Ja bym chciał tak pośrodku ;P Nie za głośno nie za cicho ;) Albo najlepszy byłby pilot ;P nie przeszkadza mi to mogą się drzeć ;P Chcę się wyspać to ich wszystkich wyłączam ;P


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dziwi mnie ten najazd na PiS; ciekawe bo jak taki sam najazd jest na SLD to tłumaczeń..................... że to nie tak że historia że uczciwi ludzie też sa itp.

Do tych co tak psioczą na "wybitny" pomysł p radnego: został on wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach :D . Aha no fakt, zapomniałem nikt zapewne z forum na tego pana nie głosował.

Co do zaścianka to nie wiem czy z naszego miasta większy zascianek zrobi ten wybitny pomysł czy to że wszedzie dookoła budują rozwijają, a u nas jest jak jest.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Cubaza pisze: Coś w tym jest;P Na wsi jest dla mnie za cicho ;P Ja bym chciał tak pośrodku ;P Nie za głośno nie za cicho ;) Albo najlepszy byłby pilot ;P nie przeszkadza mi to mogą się drzeć ;P Chcę się wyspać to ich wszystkich wyłączam ;P
Był taki film "Click" z Adamem Sandlerem. Za pomocą pilota można było też sterować głośnością;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Louve właśnie myślałem o tym filmie pisząc tego posta ;) Przydałby mi się taki pilot ;) Mi by wystarczyło tylko przyciszanie i zwiększanie głośności ;P


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Goscinny pisze:gushman, w piątki jest post "tradycyjny" nie wynikający z żadnych wewnętrznych przepisów kościelnych.
.
Oj nie do końca, zniesiono ale obowiązkowy okres pokuty w adwencie natomiast piątki nadal obok Wielkiego Postu należą to tzw. "Czasów zakazanych" o których mowa w Przykazaniach Kościelnych

[ Dodano: 15-01-2010, 00:42 ]
Boruta pisze:To kiedy rynek ma tętnić życiem, w poniedziałek przed południem? Kila lat temu jakiś oszołom lub grupa oszołomów (nie pamiętam dokładnie) chciała likwidacji ogródków piwnych na rynku, że niby za blisko katedry. Teraz następny fanatyk się wynurzył z genialnym pomysłem.
Może w sobotę.... w niedzielę....

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

trix pisze:Do tych co tak psioczą na "wybitny" pomysł p radnego: został on wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach
Bądź pewien, że zacytuję Ci te słowa przy każdym Twoim wpisie narzekającym na jakiegokolwiek wybieralnego polityka. :)

ODPOWIEDZ