Tarnowskie MPK - "tykające"bomby?

Wiadomości "z miasta".

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

faleQ pisze:W tym wszystkim z tego co się orientuję chodzi o stołki. Jednego związkowca zwolniono (nie wiem czy słusznie czy nie), i ten zaczął kombinować jak by tu starej firmie dopiec. Ot polska małostkowość. A komentarze są pisane przez byłych i obecnych pracowników MPK (prawdopodobnie). Jedne sensowne inne nie.
Heh, jedni się oskarżają o Volva, drudzy o Jelcze gazowe. Aż szkoda tracić czas na czytanie tamtych komentarzy.
a ja mimo, że lewicowiec jestem za uwolnieniem rynku usług komunikacji zbiorowej w Tarnowie! I może czas się zastanowić nad prywatyzacją MPK? ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Jakub Kwaśny pisze:a ja mimo, że lewicowiec jestem za uwolnieniem rynku usług komunikacji zbiorowej w Tarnowie! I może czas się zastanowić nad prywatyzacją MPK?
Może to wyjść na gorsze, a może i nie ;) Swego czasu była jedna wielka firma zainteresowana tarnowskim PKSem. Niestety nic z tego nie wyszło i widać co mamy. Może ta firma by się skusiła na MPK. Standard pojazdów by się mógł podnieść.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Teoretycznie wolny rynek w komunikacji miejskiej to już w Tarnowie jest, tylko ustanawiany przez ZKM tzw. duży przetarg na krótki okres roku lub dwóch lat praktycznie eliminuje potencjalnych dużych konkurentów z branży, bo żadnemu przewoźnikowi nie zwróci się w takim czasie zakup kilkudziesięciu nowych i nowoczesnych autobusów oraz ewentualnie organizacja zajezdni itp... Tu nasze MPK jest chronione. Co do prywatyzacji MPK, sądzę, że zrobiłoby to dobrze tej firmie pod warunkiem przeprowadzenia tego procesu z głową...

Jeżeli chcemy mówić o poprawie komunikacji w Tarnowie w aspekcie jej jakości, to Kuba namów prezydenta, żeby np. zwiększył w 2011 roku dotację na zbiorowy transport publiczny, to pozwoliłoby przyspieszyć wymianę taboru w MPK oraz utrzymać ilość kursów na obecnym poziomie lub nawet ją zwiększyć...

ODPOWIEDZ