Prezydent Tarnowa 2010-2014

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny w tym momencie toczy sie postepowanie wznowienione w UMT. Został złozony wniosek o wznowienie postepowania z uwagi na pozbawienie moznosci obrony swoich praw, ktory spowodował wznowienie postepowania. W moim przekonaniu zawezono krag osob posiadajacych interes prawny, co spowodowało brak respektowania ich uprawnien. Niemniej jednak nie ludze sie, ze organ I instancji zmieni swoje nastawienie, zapewne beda musialy zostac wdrozone dalsze procedury odwolawcze.

Co wiecej wyslane zostaly rowniez wyslane pisma m.in. do Generalnego Dyrektora Ochrony Srodowiska celem weryfikacji sprawy.
Do tego dodam interpelacje podczas sesji Rady Miejskiej z zapytaniami dotyczącymi kwestii właścicielskich działek w tym terenie.

Dodam również, że na etapie kompletowania dokumentów uwzględniono Spółdzielnie Jaskółka i blok numer 65 - umieszczono wypis z rejestru gruntów (zazwyczaj robi się to względem stron postępowania) jednak Spóldzielnia ani mieszkańcy stroną nie zostali... dlaczego?! Proste - wtedy inwestycja mogłaby się opóźnić, albo zostać zablokowana całkowicie.

I tu się zgodzę... z Weredykiem Gościnny. Idąc tym tokiem rozumowania można byłoby na Rynku stacje umiejscowić też by się utrzymała! Uważam, że w Tarnowie jest sporo innych miejsc daleko od blokowisk, gdzie stacje spokojnie by mogły powstać!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26-09-2010, 15:34 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Weredyk pisze:Goscinny w tym momencie toczy sie postepowanie wznowienione w UMT. Został złozony wniosek o wznowienie postepowania z uwagi na pozbawienie moznosci obrony swoich praw, ktory spowodował wznowienie postepowania. W moim przekonaniu zawezono krag osob posiadajacych interes prawny, co spowodowało brak respektowania ich uprawnien. Niemniej jednak nie ludze sie, ze organ I instancji zmieni swoje nastawienie, zapewne beda musialy zostac wdrozone dalsze procedury odwolawcze.

Co wiecej wyslane zostaly rowniez wyslane pisma m.in. do Generalnego Dyrektora Ochrony Srodowiska celem weryfikacji sprawy.
Jakub podziekował Ci za to? Wg mnie powinien. 8)

http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samor ... adach.html Lepiej nie piszcie o Ryśku zlych rzeczy, bo was pozwie do sądu. Ja zaczynam pisac dobrze w takim razie,bo wiadomo że wszystkie Ryśki to dobre chłopaki ;) :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Mr Greenback dzialamy z Jakubem na rzecz mieszkancow, a nie dla podziekowan.

Prosze niech mnie pozywa:) Darmowa reklama, zreszta zagadnienia dotyczace ochrony dóbr osobistych, jak rowniez odpowiedzialnosci za tzw. pomowienia w Kodeksie karnym leza w obszarze moich zainteresowan. Mam na tyle wiedzy, zeby nie przesadzic i powiedziec czegos co nie miescilo by sie w kanonach dozwolonej krytytki.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

O ile pamiętam, to o takich inwestycjach powiadamiani są własciciele sasiadujących działek, a z mapek geodezyjnych które sobie przejrzałem wynika, że działka na której stoi blok Lwowska 65 nie przylega do działki ze stacją benzynową.
Jeśli mają wszystkie papiery ok, włącznie z decyzją środowiskową (w przypadku stacji chyba taka jest wymagana) to ciężko będzie zablokowac inwestycję. A nawet jak się uda, to inwestor sobie odbije na odszkodowaniu od Miasta - czyli zapłacimy za to wszyscy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

O ile pamiętam, to o takich inwestycjach powiadamiani są własciciele sasiadujących działek, a z mapek geodezyjnych które sobie przejrzałem wynika, że działka na której stoi blok Lwowska 65 nie przylega do działki ze stacją benzynową.
jest jeszcze coś takiego jak obszar oddziaływania ;-)
Goscinny pisze:Jeśli mają wszystkie papiery ok, włącznie z decyzją środowiskową (w przypadku stacji chyba taka jest wymagana) to ciężko będzie zablokowac inwestycję. A nawet jak się uda, to inwestor sobie odbije na odszkodowaniu od Miasta - czyli zapłacimy za to wszyscy.
Ta została podjęta na podstawie raportu oddziaływania na środowisko sporządzonego zdaje się przez inwestora (na jego zlecenie). Jeżeli będzie zawierał błędy, a po to było pismo którym mówi Weredyk do GIOŚ, wtedy jest podstawa by nie wypłacić odszkodowania.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jedyną szansą na "uwalenie" inwestycji są błędy formalne inwestora. Jeśli błąd popełnił UM, to tak jak pisałem, na odszkodowanie złożymy się wszyscy plus na kosty doprowadzenia tego terenu do stanu pprzedniego, czyli zapuszczonego, obesranego kawałka placu pomiędzy blokami a garażami.

ODPOWIEDZ