Dlaczego miasto Tarnów sponsoruje klub z Niecieczy ?

Wiadomości "z miasta".

Czy wolisz, by miasto Tarnów korzystało z usług firmy, która w zamian za korzystanie z jej usług, będzie pomagała tarnowskim klubom sportowym?

TAK
11
55%
NIE
9
45%
 
Liczba głosów: 20


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dlaczego miasto Tarnów sponsoruje klub z Niecieczy ?

Post autor: Deto »

Postanowiłem załozyć nowy temat, ponieważ chcę wiedzieć jak to się dzieje, że nasze miasto sponsoruje klub z Niecieczy.

Wiadomo, że nie sponsoruje tego klubu wprost, jednak poprzez olbrzymie zakupy materiałów w firmie Bruk-Bet Nieciecza, tak własnie jest.
Gdzie tu jest logika ?
Przecież Bruk Bet spokojnie mógłby w ramach współpracy przeznaczyć pewne środki na żużel czy piłkę nożną.

Teraz mamy sytuację, że z miasta wypływa masa kasy na kostki i inne materiały budowlane, a klub z Niecieczy, naszym kosztem, inwestuje w sport.

Czy aby czasem miasto nie powinno poszukać innych dostawców, którzy w zamian za umowy dotyczące sprzedaży kostki, inwestowali by w tarnowski sport.

Firm produkujących kostkę w Polsce jest wiele, jest w czym wybierać.

Kubo 22 stycznia (o ile dobrze pamiętam) będzie sesja rady Miejskiej. Może mógłbys zadać takie pytanie prezydentowi ?

Miasto i Pan Ścigała powtarzają ciągle, że nie ma kasy, że miasto daje ile może, itd.
Tylko czy aby napewno ?

Rozumiem takie rozwiązanie, gdy nie ma konkurencji, gdy jest tylko jedna firma na rynku i nie ma innego wyjścia. Jednak w tym przypadku rozwiązań jest co najmniej kilka i dlaczego na tym nie mają korzystać nasze tarnowskie kluby, tylko prywatny właściciel i wieś 15 km od naszego miasta.
Ostatnio zmieniony 07-01-2010, 15:14 przez Deto, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A czy do zakupu kostki jest jakis przetarg ? czy miasto po prostu sobie kupuje ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Czy aby czasem miasto nie powinno poszukać innych dostawców, którzy w zamian za umowy dotyczące sprzedaży kostki, inwestowali by w tarnowski sport
i odezwą się głosy: dlaczego jakaś firma np. ze Śląska sponsoruje (inwestuje w) tarnowski klub, a nie śląski..


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dorota1975 pisze: i odezwą się głosy: dlaczego jakaś firma np. ze Śląska sponsoruje (inwestuje w) tarnowski klub, a nie śląski..
Złe porównanie. Takich przypadków raczej w Tarnowie nie ma.
A jeżeli nawet jest jakiś taki przypadek, to pewnie jest to związane z promocją czy pozyskiwaniem nowego rynku zbytu.

I tutaj kolejne pytanie.

Jakie korzyści ma miasto Tarnów, poza kostką czy innymi elementami budowlanymi, ze współpracy z Bruk Betem Nieciecza.

Acha, jeżeli już ktoś głosuje na NIE - chciałbym poznać uzasadnienie takiej decyzji.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Robienie z igły widły.
Przecież miasto nie kupuje kostki i cieszy się, że ma
Miasto zleca wykonanie jakiś prac np remont chodnika firmie podwykonawczej.
Firma podwykonawcza sama kupuje kostkę tak samo jak cement, piasek itp.
Zamawiającym jest TZDM na podstawie przetargów są wyłaniani podwykonawcy.
Wydaje mi się też, że owszem TZDM sam wykonuje jakieś mniejsze pilne remonty i być może faktycznie kupują w Bruk-Bet. Ale gdyby brali w Libet zarzut mógłby być podobny.


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

mefisto101 pisze:Robienie z igły widły.
Przecież miasto nie kupuje kostki i cieszy się, że ma
Miasto zleca wykonanie jakiś prac np remont chodnika firmie podwykonawczej.
Firma podwykonawcza sama kupuje kostkę tak samo jak cement, piasek itp.
Zamawiającym jest TZDM na podstawie przetargów są wyłaniani podwykonawcy.
Wydaje mi się też, że owszem TZDM sam wykonuje jakieś mniejsze pilne remonty i być może faktycznie kupują w Bruk-Bet. Ale gdyby brali w Libet zarzut mógłby być podobny.
Przeglądałem ostatnio firmy produkujące kostkę. Sądziłem, że w Poslce jest ich może 2-3 a Bruk Bet to monopolista. Nic bardziej mylnego. Więc jeżeli można cos "ugrać" dla miasta czy sportu, to dlaczego nie ?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Nowy Sponsor KS Iskra Tarnów - 07/1/2010
MPK sponsorem
Nowym Sponsorem KS Iskra Tarnów została firma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie Sp. z o.o. ”Serdeczne podziękowania składamy na ręce Prezesa MPK w Tarnowie Sp. z o.o. Pana Jerzego Wiatra. (...) Warto zaznaczyć, iż w rozmowach dużą rolę odegrała postać Pana Jana Radonia, przewodniczącego Rady Osiedlowej nr 11 w Tarnowie-Krzyżu.” - czytamy w nadesłanym komunikacie.
Reklama

Firma zamierza promować się m.in. poprzez eksponowanie logo MPK w Tarnowie Sp. z o.o. na koszulkach piłkarzy w kolorach klubowych, które przeznaczone będą dla seniorów i juniorów starszych. Na stadionie obecne będą również bannery stacji benzynowej Mpetrol, nad którą pieczę sprawuje właśnie MPK w Tarnowie Sp. z o.o.
”Z powyższego faktu, wyrażamy ogromną radość za obdarzenie naszego klubu zaufaniem. Cieszy fakt, iż powiększa się grono sponsorów KS Iskra, a nawiązanie współpracy z MPK w Tarnowie Sp. z o.o. pomoże w uzyskaniu popularności klubu szerokiemu gronu. Wspólnie liczymy na udaną współpracę, przynoszącą korzyści obu stronom! Dziękujemy!” - pisze Zarząd krzyskiego klubu.

Za INTARNET

Jeszcze troche i bedzie np. Podgórze MPEC MPK TZDM Pleśna :roll:

Naprawde zdumiewajaca sytuacja. Miasto dotuje spolke rokrocznie niedochodowa spolke a ta znajduje srodki na sponsoring. To naprawde rzadka sytuacja, zeby spolka zajmujaca sie komunikacja miejska sponsorowała prywatna inicjatywe, chociazby klub sportowy.

Jakubie uzyskasz informacje jakie srodki zostały udzielone klubowi?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ale tu faktycznie jakaś gotówka wchodzi w grę czy poprzestaną na wymianie nośników reklamowych?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jeżeli mowa o sponsoringu; dlaczego miasto nie da pieniędzy na klub i na kostkę (osobno)??
Jak chesz żeby miasto WPŁYWAŁO na prywatna firme co ma robić ze swoimi pieniędzmi, przecież to jest ekh......, no chyba ze czegoś tu nei zrozumiałem.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Można na to spojrzeć tak jak Ty trixie a można inaczej. Nikt nie zagląda Bruk Betowi do sejfu i nie decyduje na co ma wydawać kasę. Ale można uczynić taki niepisany warunek zamówienia - będzie zamówienie pod warunkiem, że będzie kasa na Unię.

Tak samo jak Bruk Bet nie musi dawać kasy na Unię, tak samo Tarnów nie musi zamawiać u nich kostki.

Taka "biała" korupcja jest stosowana z powodzeniem w innych miastach. W Gorzowie Caelum Development sponsoruje żużel, bo miasto sprzyja (nie utrudnia) inwestycjom tej firmy. Ba, nawet u nas było coś podobnego: BOMI dostało od miasta pozwolenie na budowanie centrum handlowego za Nowym Szpitalem a z "wdzięczności" miało wyłożyć trochę kasy na żużel. Inna sprawa, że ani z kasy dla klubu ani z centrum handlowego nic nie wyszło.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Deto i inni ... miasto nie kupuje kostki brukowej bezpośrednio z Bruk-Betu! Już to zostało tutaj napisane. Jeżeli jest jakaś inwestycja drogowa, to wykonawca tej inwestycji sam wybiera dostawców surowca wykorzystanego w danej inwestycji. Jeden dostawca dostanie mniejszą cenę z Libetu inny dostanie z Bruk-Betu. Więc nie ma tutaj mowy o bezpośrednim wspieraniu jakiejkolwiek firmy produkującej kostkę brukową. Można ewentualnie zapytać jaki udział mają poszczególne firmy w dostawie kostki w realizacjach wykonywanych przez TZDM.

Inną sprawą jest, że ja osobiście, jako mieszkaniec i jako Radny, mam dość już tej sztampowej zwykłej, BRZYDKIEJ, kostki brukowej. Marzą mi się chodniki z lepszego, choć droższego, materiału.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A nie przyszło Wam do głowy że taka kostka produkowana na miejscu jest zwyczajnie tańsza (koszty transportu, spróbujcie podnieść 100-200 kostek...) niż taka kupowana gdzieś w Polsce??? Pomijam fakt o którym Kuba wspomniał powyżej już po raz drugi - to nie Bruk-Bet wygrywa przetargi, tylko firmy budowlane, i to one kupują kostkę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

gushman pisze:BOMI dostało od miasta pozwolenie na budowanie centrum handlowego za Nowym Szpitalem a z "wdzięczności" miało wyłożyć trochę kasy na żużel. Inna sprawa, że ani z kasy dla klubu ani z centrum handlowego nic nie wyszło.
Ależ to są zupełnie inne sprawy: tu miasto daje papierek, a tam musi dać pieniądze żeby tamta firma musiała dac znowu pieniądze na klub. Dlaczego nie dać od razu na klub z miasta. Szybciej bez pośredników zbędnych umów i komplikacji, no chyba że do tego procederu potrzebny jest jakiś nowo zatrudniony urzędnik ........................................ .
Jakub Kwaśny pisze:Inną sprawą jest, że ja osobiście, jako mieszkaniec i jako Radny, mam dość już tej sztampowej zwykłej, BRZYDKIEJ, kostki brukowej. Marzą mi się chodniki z lepszego, choć droższego, materiału.
To może rozpisujcie uczciwe przetargi co.......... .

Co do kostki to wklejałem linka do stronki z której wyraźnie wynika że asfalt jest tańszy niż kostka na ścieżkach; pomimo tego z oślim wręcz uporem dalej klepie sie kostke.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dźwięk deskorolkowców tuczących się po kostkach - bezcenny...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:To może rozpisujcie uczciwe przetargi co.......... .


Trix, miałeś kiedyś w ręku przetarg?
Spotkałeś się z jakimś nieuczciwym przetargiem?
Jeśli tak to zgłoś to do prokuratury...

I przestań wyrażać się per Wy. Bo ja jeszcze w życiu żadnego przetargu nie organizowałem. Choć widziałem i wiem jak to wygląda.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ