Fabryka Maszyn Tarnów - kolejna pod nóż

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

defekator pisze:A u nas Rostowski dokręca śrubę i wyciąga z ludzi i przedsiębiorstw ostatnie grosze - i to ma być recepta na kryzys. Echh... szlag to wszystko jak tak dalej pójdzie trafi.
To jest recepta na wykończenie małych firm :
''Kryzys jak walec przejechał się po przedsiębiorstwach. W ciągu roku liczba firm i instytucji zmniejszyła się o prawie 256 tysięcy''.
http://biznes.onet.pl/praca/cwierc-mili ... news-detal
Oby tak dalej a na koniec roku deficyt sięgnie kolejne 24 mld i wyjdą ''eksperci'' i zdziwieni będą dlaczego tak się dzieje.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Wpisz sobie prawda o rostowskim w google

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Sytuacja jest bardzo trudna i niezrozumiała. Właściciel stosuje zasadę, że ci ludzie są nadal jego pracownikami. W tym przypadku nie możemy podjąć żadnych działań - tłumaczy Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tar-nowie. - Mało tego, ponieważ z nikim nie rozwiązano umowy, to zobowiązania kumulują się. Ludzie nie otrzymali świadectw pracy, więc nikt nie przyjmie ich do nowej.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9 ... ,id,t.html

Pan Dydusiak niech poczyta prawo pracy. Dopiero ogłoszenie upadłości jest okolicznością ze względu na która można wymówić umowy o pracę. A takowej nie ogłoszono. Ludzie są pracownikami FMt, mają prawo do świadczeń i wynagrodzenia. Oczywiście na 99% będą mieć roszczenia do wybranego przez sąd upadłościowy syndyka-będzie nim syndyk obecnie kończący likwidację w Poldimie(najprawdopodobniej).
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień jest kolejna firma zainteresowana przejęciem zakładu.


Przypomnijmy, w ubiegłym roku przed likwidacją Fabrykę uchronił niemiecki inwestor, który jednak nie poradził sobie z jej długami i kilkanaście dni temu złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości firmy.
Jest szansa, że po jej ogłoszeniu zakład przejmie nowy właściciel przyznaje Henryk Łabędź.

Na decyzje dotyczące przyszłości zakładu czekać trzeba jednak do 30 sierpnia - sąd na ten dzień wyznaczył posiedzenie w sprawie wniosku o upadłość.
http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9AUCLY

Niech się ktoś z załogi wypowie.


Tomasz
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 02-08-2011, 10:10

Post autor: Tomasz »

Witam państwa tz pytam sie gdzie to państwo jest,gdzie jest prezydent,niech da pracownikom FMT na czynsz na podstawowe wydatki niech w końcu samorządowcy zaczną cos robic bo do ogłoszenia updłosci tz 15 pazdziernika jest jeszcze dużo czasu a za co mamy zyc,bez bezrobocia,bez zatrudnienia bo żaden pracodawca nas nie przyjmie bez swiadectw pracy,niech nam w końcu ktos powie co my mamy robic.Tak sie zastanawim może ,,KRASC'',założyc jakąs bande i napadac na terenie miasta a zaczac trzeba od urzedników.Oj na wybory już nigy nie pujde bardzo sie zawiodłem na politykach.Dziekuje pisał pracownik FMT.
alibaba


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Tomasz pisze:bardzo sie zawiodłem na politykach
Możesz iść do ''prawnika za darmo'' pewien lanserski poseł który lubi się fotografować z pewnością ci pomoże.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''



imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Tomasz pisze:Witam państwa tz pytam sie gdzie to państwo jest,gdzie jest prezydent,niech da pracownikom FMT na czynsz na podstawowe wydatki niech w końcu samorządowcy zaczną cos robic bo do ogłoszenia updłosci tz 15 pazdziernika jest jeszcze dużo czasu a za co mamy zyc,bez bezrobocia,bez zatrudnienia bo żaden pracodawca nas nie przyjmie bez swiadectw pracy,niech nam w końcu ktos powie co my mamy robic.Tak sie zastanawim może ,,KRASC'',założyc jakąs bande i napadac na terenie miasta a zaczac trzeba od urzedników.Oj na wybory już nigy nie pujde bardzo sie zawiodłem na politykach.Dziekuje pisał pracownik FMT.
Że co ? Bez świadectwa pracy nikt Was nie przyjmie ??? Pierwsze słyszę.
Rozumiem, że Wasza ( Twoja ) sytuacja nie jest cudowna ale nie pisz takich głupot.

Wszelkie swoje roszczenia możecie kierować do pracodawcy a nie do Państwa.

Drugie: "niech nam w końcu ktos powie co my mamy robic."
Ogarnąć się i szukać rozwiązania sytuacji. Skoro widzisz, że fabryka zdycha to już teraz zabrałbym się za szukanie nowej posady w nowej firmie.

Sam mam wiele do zarzucenia rządowi i naszym lokalnym władzom i urzędasom. Ale daleki jestem od wysuwania jakichkolwiek roszczeń na zasadzie: 'co robić i niech mi dadzą'. Jedyne czego życzę sobie i innym to to aby rząd już nic nam nie chciał dać ale żeby w końcu przestał zabierać i wtryniać się wszędzie gdzie się tylko da.

Tak więc więcej inwencji z własnej strony. Tylko i aż tyle potrzeba aby stanąć jako-tako na nogi.
Im Lazy and I like it


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

imlazy pisze:Drugie: "niech nam w końcu ktos powie co my mamy robic."
Ogarnąć się i szukać rozwiązania sytuacji. Skoro widzisz, że fabryka zdycha to już teraz zabrałbym się za szukanie nowej posady w nowej firmie.
Ogłoszenie z Tarnowiaka :
''Poszukujemy operatorów frezarki CNC Heidenhain. Praca na prawach angielskich. Mieszkanie zapewnia pracodawca. Stawka: 12.50 funtów/godz. na początek''

Jeśli się znasz na robocie to 100 funtów masz na dniówkę miesięcznie 2000 bez Sobót i Niedziel :D

Takich ogłoszeń jest więcej z doświadczenia wiem że w takich zakładach pracując Polacy tak że jeśli masz problemy językowe na początku się dogadasz zresztą jak znasz rysunek techniczny to tam wszystko jest :D

W Polsce szukanie obecnie ''pracy'' mija się z celem bo robienie na rachunki i chleb z masłem jest bez sensu .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Podaję nieoficjalną informację dla zainteresowanych: FMT nawet nie ma majątku żeby zaspokoić koszty prowadzenia postępowania upadłościowego. To oznacza, że żadnego syndyka nie będzie, bo wniosek o upadłość zostanie oddalony. Likwidacja FMT stanie się za niecałe dwa tygodnie faktem.
:-|
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Tomasz
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 02-08-2011, 10:10

Post autor: Tomasz »

OK jeżeli tak sie stanie to co z pracownikami?
alibaba

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Greenback Ty to umiesz pocieszyć... :(

Pracownicy mogą i nawet powinni się postarać o tytuły wykonawcze dotyczące zaległych wynagrodzeń, ale jak majątku nie wystarczy nawet na syndyka (a pewnie jeszcze należności wyższej kategorii też czekają na zaspokojenie) to niestety takim tytułem można będzie udekorować ścianę :(
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Tomasz
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 02-08-2011, 10:10

Post autor: Tomasz »

No na prawde piszecie to co ja doskonale wiem co jest w tej firmie że nie ma majątku bo wszystko jest ZMT,wiec szukam porady bo mnie nie stac na prawnika,ja bym chciał otrzymac swiadectwo pracy i zarejestrowac sie na bezrobocie i tyle,o tym własnie marze hehehehehe.
alibaba

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Jak ci nie płacą Tomasz to rozwiąż umowe z winy pracodawcy z powodu nie wypłacania wynagrodzenia. Będą zobowiazani do niezwłocznego wydania świadectwa pracy.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Tomasz
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 02-08-2011, 10:10

Post autor: Tomasz »

Też o tym myslałem tylko że w biurach nie ma nikogo nawet prąd odcieli własciciele ZMT tz pan Jagiełło.Własciela nie ma tutaj jest w Niemczech,są tylko jego prawnicy kturzy urzedują w Krakowie.
alibaba

ODPOWIEDZ