Fabryka Maszyn Tarnów - kolejna pod nóż

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2703
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

WSK pisze:Przypomnijcie sobie jak po wojnie nas potraktowali.
Myślisz, że dla Polaków powinni byli rozpętać kolejną światową wojnę??

Wracając do kryzysu.
Chodzą słuchy, że będzie podwyżka podatków, bo bida. Czy ktoś (najlepiej psychiatra) może mi wytłumaczyć jakim cudem ludzie, którzy będą mieli mniej kasy, więcej jej wydadzą w sklepach?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

kato pisze:
Wracając do kryzysu.
Chodzą słuchy, że będzie podwyżka podatków, bo bida. Czy ktoś (najlepiej psychiatra) może mi wytłumaczyć jakim cudem ludzie, którzy będą mieli mniej kasy, więcej jej wydadzą w sklepach?
Zagranica :D
Polak Szkot dwa bratanki*


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

kato pisze:
WSK pisze:Przypomnijcie sobie jak po wojnie nas potraktowali.
Myślisz, że dla Polaków powinni byli rozpętać kolejną światową wojnę??
Nie napisałem tego, ale mówienie żołnierzom co robicie w jeszcze w Anglii, czemu nie jedziecie do swojej Polski, tutaj nie ma pracy, to trochę chamskie bacząc na to, że trochę anglosaskich tyłków im uratowaliśmy. A wracając do dalszej części, słyszałem o tym, że prąd ma iść w górę.


RedNacz
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 16-03-2011, 11:34
Kontakt:

Post autor: RedNacz »

Dziś, zgodnie z obietnicami angielskiego właściciela, Fabryka Maszyn "Tarnów" miała zostać otwarta dla pracowników. O godzinie 7 rano pod bramą firmy pojawił się jej dyrektor Mariusz Kozioł. Poinformował, że bramy zakładu nie zostaną otwarte.

:arrow: http://www.tarnowianin.com/4720_obietni ... rzona.html

Właściwie tego należało się spodziewać. Teraz pytanie brzmi, czy opowieści o rozmowach z inwestorem to tylko mamienie ludzi, czy faktycznie jest jeszcze jakaś szansa na "ucieczkę spod noża"...?
www.Tarnowianin.com - serwis informacyjny


kato
Rhetor
Posty: 2703
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Nie napisałem tego, ale mówienie żołnierzom co robicie w jeszcze w Anglii, czemu nie jedziecie do swojej Polski, tutaj nie ma pracy, to trochę chamskie bacząc na to, że trochę anglosaskich tyłków im uratowaliśmy.
"Idziesz do dżungli weź Polaka. Polak jest wierny i cię nie opuści". To angielskie powiedzenie. Doskonale nas znają.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

RADIO KRAKÓW pisze:W Zakładzie pozostawili swoje prywatne rzeczy i od piątku nie mogą po nie wejść - w wielu przypadkach są to pieniądze.
Współczuje, ale co to skrytka bankowa, bankomat w tym FMT.


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

RedNacz pisze:Dziś, zgodnie z obietnicami angielskiego właściciela, Fabryka Maszyn "Tarnów" miała zostać otwarta dla pracowników. O godzinie 7 rano pod bramą firmy pojawił się jej dyrektor Mariusz Kozioł. Poinformował, że bramy zakładu nie zostaną otwarte.

Właściwie tego należało się spodziewać. Teraz pytanie brzmi, czy opowieści o rozmowach z inwestorem to tylko mamienie ludzi, czy faktycznie jest jeszcze jakaś szansa na "ucieczkę spod noża"...?
Nowy inwestor to mały konkret, raz tak jak piszesz trzeba się zastanowić, czy to prawda, czy tylko ktoś chciał się zapytać o kupno, a na razie się rozgląda. A dwa to jakie ma plany nowy inwestor. Czy utrzyma załogę, czy chodzi mu u miejsce pod inwestycje i część pracowników. Nie chce być czarnowidzem ale GDW
http://www.gdweiler.com/about-gedee-weiler.php

To nie zbyt wielka firma, strona nie skończona, błędy w tłumaczeniu z niemieckiego na angielski. Jak by to była prawda to lepsze coś niż nic, ale nie ma gwarancji, że utrzymają całą załogę. To co teraz się dzieje, to próba ugaszenia ognia, uspokojenia załogi, i mamienie ludzi.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Czy pan Kozioł nie był przypadkiem dyrektorem FSE Tamel ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Orajt pisze:Nie zostaly dotrzymane OBIETNICE GROUP 600 a nie politykow jak kto tam tlumaczyl wpisami na tarnow.netitd.
Dyrektor z PACANOWA wraz ze swoja swita okradli ta firme na grube pieniadze i poniosa za to konsekwencje.

fakty:

1.Typ wiedzial od roku ze firma brnie w dlugi ( produkcja spadla z braku materialow, zatrzymane zamowienia od firm z ktorymi mielismy wspolpcare itd itd )
2. ZUS nieplacony od lutego br roku.
3. Anglicy Oklamali naszego biednego dyerktora tyle razy ze GLUPI czlowiek by sie zorientowal ze cos jest nie tak ale przeciez pan dyrektor po swoich wysmienitych studiach jako operator snopowiazalki nie wyczuwal niczego :).
4. W CZERWCU br roku zlozyl WYPOWIEDZENIE bo jak to okreslil "NIE MOGL SIE DLUZEJ UPOMINAC O DOBRO TEJ FABRYKI".
5. Dzien przed zamknieciem, Pani Haj, Gonet , pan Ozga i wielu jego wspolpracownikow pracowalo do godziny 23:00 a przed sama 23:00 pan kierownik montazu przywiozl TAJEMNICZA KOPERTE nie wiedzac co w niej jest. ( pracuja normalnie do 15 :))

Tak wiec. DZIEKUJEMY OJCZE DYREKTORZE GENERALNY. Podobno smiga pan na slask wiec DO WSZYSTKICH SLAZAKOW: JAK sie dowiecie ze waszym dyrektorem generalnym jest pan z pacanowa to polecam zamknac fabryke juz, po co czekac 2 lata.

M.k aka Likwidator!

edit : tak byl juz jest to jego 2 firma ktora zniszczyl.
Tzn. że wiedzieli o wszystkim. Ja bym się już nie łudził z nowymi inwestorami itp. Jak dla mnie to pachnie ściemą i mydleniem oczu. Liczą chyba na to, że z czasem emocje opadną.


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Może kogoś zainteresują te informacje:


Po pierwsze zapoznajemy się z profilem Pana Mariusza Kozioła na portalu Goldenline:

http://www.goldenline.pl/mariusz-koziol2

Tutaj zwracamy uwagę na firmę "Dynamic Business Solutions Int", której Pan Mariusz Kozioł był właścicielem w okresie od 2007-11 do 2011-03.


Teraz wpisujemy sobie ową firmę w wyszukiwarce i otrzymujemy takie informacje:

http://www.krs-online.com.pl/dynamic-bu ... 78293.html

Tutaj zwracamy uwagę na:

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:

Ryczek Mariusz Wiceprezes Zarządu
Ryczek Tomasz Prezes Zarządu

Data aktualizacji: 2012-04-27


Teraz przechodzimy do informacji archiwalnych z 2011-01-09 i znowu zwracamy uwagę na:

Członkowie reprezentacji:
Imię i nazwisko: Funkcja lub stanowisko:

Connor Michael John Prezes
Kozioł Mariusz Wojciech Wiceprezes


Teraz wchodzimy na stronę Kancelarii Prawa Gospodarczego i podstronę "Klienci":

http://www.kancelariapg.pl/!klienci.html

Wśród wymienionych firm znajdujemy: "FABRYKA MASZYN "TARNÓW" SP. Z O.O."


Teraz wchodzimy na podstronę "Skład kancelarii":

Tym razem uwagę zwracamy na drugą osobę od góry: "Mariusz Ryczek - wspólnik"




Wnioski z powyższego we własnym zakresie. Ciekawe czy wspomniana kancelaria będzie brała udział w postępowaniu upadłościowym FMT.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

To załoga widziała "derektora" ostatni raz.

Sprawozdania finansowe: Dynamic Business Solutions Int tak jak i FMT brak.

Ciekawe co na to Orajt? i pracownicy.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Prezydent Tarnowa poinformował dzisiaj, że zwrócił się do 59 tarnowskich firm z prośbą o rozważenie ewentualnego zatrudnienia zwalnianych z fabryki pracowników.
Pewnie na prośbę odpowiedział: Dynamic Business Solutions INT SP Z O. O. i KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO RADCA PRAWNY A. NIEPSUJ i S-KA - SP.K. :-/


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

szkoda że Pan Prezydent nie zwracał się z prośbą o zatrudnienie jak ja i moi znajomi szukaliśmy pracy .
żenada.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

A jak to z tym strajkiem było na parę dni przed zamknięciem FMT?


RedNacz
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 16-03-2011, 11:34
Kontakt:

Post autor: RedNacz »

W Sali Lustrzanej odbyło się spotkanie wierzycieli Fabryki Maszyn Tarnów (FMT) z prezesem niemieckiej firmy GDW Hermannem Weilerem. Jest on bowiem zainteresowany odkupieniem firmy i przywróceniem produkcji w fabryce.

:arrow: http://www.tarnowianin.com/4761_szansa_ ... nowie.html

Jeszcze tutaj:
:arrow: http://www.tarnowianin.com/4762_sprawa_ ... atury.html
www.Tarnowianin.com - serwis informacyjny

ODPOWIEDZ