Miejski portal

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, "kopiowanie" tutaj znaczyło ręczne przerzucanie całej treści do nowego silnika, a to trochę trwało.
Wierz mi, poprzedni silnik znałem od podszewki :) Łącznie z błędami ;) Stamtąd nie dało się w prosty sposób przerzucić danych do innej bazy. Pisanie konwertera mijało się z celem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Czy ja wiem? Większość cmsów ma przecież ładne edytory, jak na przykład znany z joomli TinyMCE, które pozwalają formatować dowolnie tekst, więc przenoszenie nie stanowi aż tak wielkiego problemu, fakt, że trzeba cenić swój czas i pobierać za niego stosowną opłatę, ale mogli by to zrobić z przetargiem.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Lordzie - o ile mnie pamięć nie myli, ta kwota nie wymagała przetargu. Pewnie gdyby zrobili przetarg być może zrobili by drożej, być może taniej ... bo np. jakaś firma stwierdziłaby, że dla prestiżu zrobi za symboliczną złotówkę. Faktem jest abstrahując już od tego jak ta strona wygląda - jak dla mnie jest ładna - to jednak mogli to zrobić w trybie publicznym. Niemniej jednak kwota nie jest wygórowana. Zatem nie ma też wielkiej tragedii. Choć jak mówią lepsze jest wrogiem dobrego! Stąd konkurs/przetarg mógłby być właściwą formą w tym wypadku, ale jak zaznaczyłem ta kwota nie zobowiązuje Prezydenta do rozpisywania przetargu.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jakub Kwaśny pisze:o ile mnie pamięć nie myli, ta kwota nie wymagała przetargu
No to chyba że tak - o tym nie wiedziałem.
Jakub Kwaśny pisze:jak dla mnie jest ładna
Z gustem jak z d..ą - każdy ma swój ;P

A co do samej strony - jak dla mnie jest zdecydowanie nieergonomiczna i ciężko jest na niej znaleźć to czego się szuka - sam tego doświadczyłem - znalazłem raz pewnego newsa i potem zmarnowałem około 20 minut na znalezienie go po raz drugi w domu.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Oj LordRuthwen, jakby Ci przyszło przenosić kilka czy kilkanaście tyś artukułów za pośrednictwem edytora wbudowanego na stronie, to życzę powodzenia, nie tędy droga. Takie "zabiegi" mają sens przy małej ilosci danych, a i też nie do końca

Nowy wygląd nie jest zły, kwestia przyzwyczajenia. Warto jeszcze zwrócić uwagę na adres, ponieważ na stronę można się dostać jedynie przez "www.tarnow.pl", natomiast już bez suddomeny "www" samo "tarnow.pl" nie działa. Wspomnę, że to tylko kwestia odpowiedniego wpisu w dns u operatora serwera na którym strona jest utrzymywana.
Ostatnio zmieniony 29-12-2009, 16:25 przez huziu, łącznie zmieniany 1 raz.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jakub Kwaśny pisze:abstrahując już od tego jak ta strona wygląda - jak dla mnie jest ładna
Kuba, Twoje poczucie estetyki i gust mnie zaskakują! Pobuszuj trochę po sieci, zobacz jak wyglądają i jak bardzo są funkcjonalne!!! portale innych miast...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

huziu, oj no może, ja bazuję raczej na silnikach które posiadają pomiędzy sobą pomosty i konwertery więc przenoszenie mi nie straszne :P

U mnie działa wejście na adres tarnow.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Zadając to pytanie nie miałem na myśli ile kosztowało wdrożenie szablonu do cmsa
ale czy nie jest sprawą dziwną że gość robi stronę miejską z pospolitego szablonu
kupionego na jakiejś stronie, problem w tym że każdy może teraz mieć taką stronę.
Za 4 tysiaki miasto powinno mieć coś niepowtarzalnego i swojego, a nie szablon za 60$...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:
Jakub Kwaśny pisze:abstrahując już od tego jak ta strona wygląda - jak dla mnie jest ładna
Kuba, Twoje poczucie estetyki i gust mnie zaskakują! Pobuszuj trochę po sieci, zobacz jak wyglądają i jak bardzo są funkcjonalne!!! portale innych miast...
Dorota słowo "ładna" nie jest przecież szczytem w stopniowaniu tegoż przymiotnika ;-) no przecież brzydka nie jest.

Ale skłaniam się do tego co napisał rzuf, że poszli na łatwiznę z szablonem za 60$. Ot jak na miasto Tarnów powinni mieć coś niepowtarzalnego...

www.krakow.pl
www.tarnow.pl
www.rzeszow.pl
www.nowysacz.pl
www.kielce.pl

Która najlepsza?

Podobnież wnioskowałem o podjęcie działań promocyjnych w takich serwisach jak: YouTube, Facebook, Nasza-Klasa, Twitter, Blip, itp...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

To nie wiem czemu u mnie nie działa, muszę się temu bliżej przyjrzeć. Przy większych bazach konwertery czasem zawodzą i trzeba przenosić tabęlę po tabeli, albo jeszcze bardziej rozłożyć na czynniki pierwsze.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jakub Kwaśny pisze:Dorota słowo "ładna" nie jest przecież szczytem w stopniowaniu tegoż przymiotnika ;-) no przecież brzydka nie jest.
oki, 'ładna' to pojęcie względne. Ale strona jest brzydka ;) a przede wszystkim mało funkcjonalna.... przykłady stron o czytelnym układzie treści itd.:

www.wroclaw.pl

www.poznan.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dorota1975 pisze: oki, 'ładna' to pojęcie względne. Ale strona jest brzydka ;) a przede wszystkim mało funkcjonalna.... przykłady stron o czytelnym układzie treści itd.:

www.wroclaw.pl

www.poznan.pl
To sa niby czytelne i ładne strony? to juz musze stanąć w obronie naszej tarnowskiej strony bo jest bardzo czytelna, podzielona na główne kategorie, rowniez kolorystycznie fajnie wygląda. Jest estetyczna i przejrzysta, natomiast razi mnie to że to pospolity szablon.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

rzuf pisze:
Dorota1975 pisze: oki, 'ładna' to pojęcie względne. Ale strona jest brzydka ;) a przede wszystkim mało funkcjonalna.... przykłady stron o czytelnym układzie treści itd.:

www.wroclaw.pl

www.poznan.pl
To sa niby czytelne i ładne strony? to juz musze stanąć w obronie naszej tarnowskiej strony bo jest bardzo czytelna, podzielona na główne kategorie, rowniez kolorystycznie fajnie wygląda. Jest estetyczna i przejrzysta, natomiast razi mnie to że to pospolity szablon.

dla mnie te strony są o wiele bardziej czytelne niż tarnowska.
Czyli wszystko rzecz gustu..., oczekiwań... i pewnie czegoś jeszcze... :mrgreen:


Krzysztof Gzyl
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 29-12-2009, 19:39

Post autor: Krzysztof Gzyl »

Witam szanowną społeczność forum agora.tarnow.pl,
jako autor projektu graficznego i wdrożenia nowego portalu miasta Tarnowa pytam osobę występującą pod nick'iem "rzuf" na jakiej podstawie twierdzi, iż podpisałem się pod cudzą pracą? Nie interesują mnie jego bezpodstawne domysły, ale tylko fakty. Jednocześnie mam nadzieję, że wie co kryje się pod pojęciem naruszenia dóbr osobistych.

Projekt graficzny rzeczonego portalu został wykonany zgodnie z wymogami zleceniobiorcy czyli UMT. Layout miał być spójny z wydanym wcześniej kalendarzem UMT "Tarnów młodych '2009", którego także jestem autorem (projekt, któremu poświęciłem swój prywatny czas, nie otrzymując zań żadnej gratyfikacji). Mimo braku wymogu postępowania przetargowego moja oferta nie była jedyną. Wyboru dokonano na podstawie analizy (także zewnętrznej) wielu czynników.
Osoby wypowiadające się na tym forum, porównujące CMS eZ Publish z systemami klasy Joomla odsyłam do zapoznania się z literaturą fachową.


Strona www.ladnestrony.net jest moim porfolio osobistym, dlatego też znajdują się tam również realizacje wykonane w ramach pracy w TCI.


A teraz propozycja dla wszystkich chcących w 5 minut zarobić 4000 brutto.
Zlecę wykonanie projektu graficznego serwisu www dla CMS klasy enterprise łącznie z wdrożeniem tegoż systemu wg wytycznych. W przypadku dobrego projektu mogę wziąć na siebie nawet wszelkie nieprzyjemności związane z typową polską zawiścią.


W nadchodzącym roku życzę wszystkim anonimom lubującym się w insynuacjach większej odwagi w podpisywaniu własnych słów.

Konkurencji życzę rozwoju i wielu sukcesów, a tarnowskiemu forum poziomu dyskusji wznoszącego się ponad ogólnopolskie standardy.




--
Krzysztof Gzyl
www.ladnestrony.net

Wyróżnienie na Festiwalu Promocji Miast i Regionów za stronę www.it.tarnow.pl


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Panie Krzysztofie, cieszę się, że się Pan pojawił na forum. Będzie okazja wyjaśnić większość wątpliwości u źródła. Bowiem tak chyba jest najlepiej. Może akurat ta sytuacja spowoduje, że jednak zechce Pan pozostać tu na dłużej, dyskutując także w innych tematach.

Forum to jest bowiem kontynuacją Oficjalnego Forum Miasta Tarnowa, w którym za kadencji Prezydenta Mieczysława Bienia bardzo aktywnym uczestnikiem był Rzecznik Pana Prezydenta Marcin Golec. Wtedy niejako wszystkie wątpliwości były wyjaśniane "prawie" u źródła.

Wobec zmiany polityki władz miasta, Forum pozostaje płaszczyzną wymiany wolnych myśli bez oficjalnego przedstawiciela władz miasta, owszem winny one być w ramach panującego porządku prawnego. Niemniej jednak osoby tu piszące w dużej części dla nas nie są anonimowe i mimo posiadanych "nicków" jak to na forach bywa, tarnowskie forum spotyka się regularnie, znając się osobiście. Stąd np. personalia kolegi "rzufa" są nam znane i nie do końca jest on tu anonimowy.

Mam nadzieję, że Pana obecność przyczyni się do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Z korzyścią dla nas Wszystkich, wszak chodzi nam o jedno: dobro naszego miasta. A słowa krytyki, czy pochwały w tego typu przypadkach są normalne. Jednym się dana rzecz ( w tym wypadku strona ) podoba innym nie. I nie ma się o co zżymać.

Zapraszam do dyskusji!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ