Gdzie nad wodę w okolicach Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Chyba dwa lata temu w Radłowie. Znajomi tam pojechali. Nawet się nie kąpali. Przechodząc brzegiem pod jednym z nich obsunęła się ziemia. Skoczyło kilku za nim ale nie znaleźli go... Więc Keleos nie pisz, że o tragedię trudno.


kato Narożniki odbudowali po powodzi kilka lat temu ?


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

halford pisze: kato Narożniki odbudowali po powodzi kilka lat temu ?
Tego nie wiem. Widziałem ładnie urządzone miejsce, z toaletami, barami, polem namiotowym.
Byłem o siódmej rano, wiec ruchu nie było.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Tak się kończą kąpiele dzieci w rzekach: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /120709566

Nie trzeba daleko szukać, taki obrazek z soboty z Gosławic. Dziecko po pas w wodzie, mądra inaczej mamusia na brzegu. Debilizm ma się dobrze, ludziom się wydaje, że Dunajec to spokojny brodzik?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wg mnie warto od czasu do czasu zaglądnąć do Chotowej. Po wjechaniu do Pilzna skręca się w lewo za strzałką i dojeżdża po kilku kilometrach do ośrodka. Nie byłem tam od lat a trochę się tam w tym czasie pozmieniało. Ten byle jaki budynek z pokojami do noclegów zamienił się w 3-gwiazdkowych hotel Grand. Ponadto pojawił się cokolwiek sensowny plac zabaw dla dzieci. Jest też boisko wielofunkcyjne, ale wybetonowane, więc niektórzy tarnowianie, przyzwyczajeni do trawy na boisku do kosza mogą czuć się zagubieni. :)

Jest jedzenie w 2-3 punktach gastronomicznych, spory kawałek piasku i bajorko. Te nic się nie zmieniły - piasek byle jaki, taki szary. Dla dzieci, wbrew oczekiwaniom, nie stanowi specjalnej atrakcji. W sumie się nie dziwię, przy wodzie sporo w nim kamieni i ciężko się kopie. :) Woda nadal tak brązowa, że dłoni zanurzonej na 20 cm nie widać. Ale to chyba taka specyfika tej kałuży, wynika to moim zdaniem z rodzaju piasku i być może jakiejś roślinności.

Żelazne, skrzypiące rowery wodne wymienione na plastikowe, też skrzypiące. :) Ale 10 zł za pół godziny i chyba 15 za godzinę kręcenia się po niewielkim oczku wodnym to chyba niewygórowana cena. Właśnie, nie wspomniałem, że osoby powyżej 5 roku życia płacą też 10 zł za wstęp na teren ośrodku. Pożyczyć można też kajaki.

Teren wydzielony do pływania pilnowany jest przez ratowników.

Dużą zaletą tego miejsca jest możliwość wstąpienia przed i po na pyszne lody do Pilzna. :) To chyba największa zaleta Chotowej. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

oj te pyszne lody w Pilźnie odeszły już w zapomnienie - głównie to zamrożona woda i coś do smaku- przynajmniej tak było w czerwcu

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie wiem co masz na myśli, ale ja wczoraj byłem znowu zachwycony. 2 razy. :) A lody malinowe i orzechowe miały cząstki odpowiednio: malin i orzechów, więc o fuszerce nie mogło być mowy. Nie wiem co Ciebie tam spotkało, ale mi jak zwykle bardzo smakowały. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja tam jadłem ostatnio chyba w tamtym roku i było smakowe.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

jeśli mówicie o tych lodach po schodkach do takiej drewnianej kajuty z ladą i otworami w niej (od Tarnowa w rynku w prawo i po lewej ) to tam jadłem ohydne lody całkiem niedawno temu - mam tam rodzinę i bywam tam od kilkunastu lat - wcześniej to była poezja teraz to syf (zresztą sami mieszkańcy to mówią)


Aszka
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 20-10-2011, 21:54
Lokalizacja: Tarnow - tuż przed Krzyżem :)

Post autor: Aszka »

Lody, o których piszecie, to tak zwane "U Smoły". W czasach mojego dzieciństwa jedyne lody w Pilźnie, do których - zwłaszcza w niedzielę -ustawiały się niewiarygodne kolejki. Jeżdżąc tamtędy co tydzień do babci w okolicach Pilzna, zawsze zabieraliśmy termos i kupowaliśmy owe lody na wynos :). Smak to rzeczywiście byłą poezja. A później czasy się zmieniły. Powstało mnóstwo punktów z lodami a w nich mnóstwo nowych smaków, w tym wynalazki typu: lody o smaku gumy do żucia czy żelków. Lody w Pilźnie " U Smoły" są cały czas takie same jak 25 lat temu. Tylko w dzisiejszych czasach, gdzie mamy wybór, możemy je realnie ocenić i wychodzi na to, że wcale takie cudowne nie są... :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

sajdak, ja bym jednak trochę powściągliwszy w opiniach był i wyraźnie zaznaczył, że "syf" w Twojej opinii. Mnie również smakują tak samo jak dawno temu Aszka. :)

Poza tym znam jeszcze drugie miejsce z tak pysznymi lodami, które kiedyś też brało się w dużych ilościach do termosu: w Żabnie, przy rynku. :)

Jakby ktoś miał namiar na tak samo dobre w innym miejscu, to proszę się podzielić info, żeby przy kolejnym, wypadzie nad wodę o to miejsce zahaczyć. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

syfem określiłem to co dostałem kawałki lodu - ale w połowie bez smaku - czyli woda zamrożona nawet bez cukru - moja opinia - tak je nazwałem

offtop sie zrobił więc napiszę że wolę baseny, tylko że tam jeszcze większy ścisk niż w "kąpieliskach" ;)


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

gushman pisze:Wg mnie warto od czasu do czasu zaglądnąć do Chotowej. Po wjechaniu do Pilzna skręca się w lewo za strzałką i dojeżdża po kilku kilometrach do ośrodka.
Drogą to żadna frajda. Najlepiej rowerem przez las na Wałkach, tuż przed Czarną przeskoczyć asfalt i przez Żyrakowski Las dojechać na kąpielisko. Kiedyś można było furtką od strony lasu i przez tamę, ale teraz, niestety, trzeba dojechać kawałek do drogi Pilzno-Czarna.

:mrgreen:
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Fajne miejsce, Janowice, na głównym nurcie rzeki. Ilość ludu odpoczywającego zależna od pory dnia itp, ale generalnie w normie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

maup pisze:Boję się (ale już bez żadnego respektu) bezmózgich kozaków przekonanych o własnej nietykalności i na dodatek najczęściej pozbawionych zupełnie wyobraźni.
"Brak wyobraźni to kalectwo." Uwielbiam to hasło.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

"Żeby kózka nie skakała,
Toby nóżki nie złamała".
Prawda!

Ale gdyby nie skakała,
Toby smutne życie miała.
Prawda?

Bo figlować - bardzo miło,
A bez tego - toby było
Nudno...

Chociaż teraz musi płakać,
Potem będzie znowu skakać!
Trudno!

Więc gdy cię dorośli straszą,
Że tak będzie, jak z tą naszą
Kozą,
Najpierw grzecznie ich wysłuchaj,
Potem powiedz im do ucha
Prozą:

"A ja znam może dwadzieścia innych kózek, co od rana do wieczora skakały i zdrowe są, i wesołe, i nic im się nie stało, i dalej skaczą! Grunt, żeby się nie bać! Tak skakać, żeby się nic nie stało! Bo inaczej, co by za życie było? Prawda?" I skacz, ile ci się podoba. Niech dorośli zobaczą, jak się to robi!

...
a co do Dunajca to całe dzieciństwo moczyłem sie w tej rzece i jakoś żyję... :roll:
CZĘSTO O ZGROZO SAM, Z KOLEGAMI LUB BRAĆMI.
Wszystko jest dla ludzi. Byle z głową.
Woda nie zabija.
Tak jak nie zabija latanie a jedynie - lądowanie :roll:
Ostatnio zmieniony 09-07-2012, 22:06 przez tarnowiack, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ