Gdzie nad wodę w okolicach Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
BULI
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 22-02-2010, 18:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Gdzie nad wodę w okolicach Tarnowa

Post autor: BULI »

Witam i jak w temacie, gdzie można się udać z rodziną nad wodę w okolicach Tarnowa. Doszły mnie słuchy, że na Radłowie mandaty dają za wejście do wody.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Buli żadnych mandatów nie dają, bzdura :) Plusy Radłowa to przede wszystkim czysta woda i w miarę ciepła, jak dla mnie idealna do pływania. Natomiast ma jedną poważną wadę. W weekendy jak jest ładna pogoda jest dramat z ilością ludzi. W ostatnią niedzielę to był chyba rekord wszech czasów :) W tygodniu natomiast dużo luźniej. Dzisiaj będę to napiszę później co i jak.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

na terenie radłowskich żwirowni wg informacji z tarnowskiej Eski w planach jest wykonanie odgrodzonego terenu z ratownikiem. Nie pamiętam tylko czy to plany na ten sezon czy kolejny.
W dalszej przyszłości mają zamiar połączyć tamtejsze stawy oraz wybudować jakieś zjeżdżalnie dla dzieci.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

BULI zalew Podlesie Dębowe pod Żabnem, podobno inwestor przed sezonem wydał 600 tys zł na inwestycję nad tym zalewem, co to Radłowa to mandaty dają tylko za to jak się wjeżdża za darmo obok fioletowego domku gdzie jest znak "zakaz ruchu, nie dotyczy mieszkańców".

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Jurków Chorwacja, duży zalew w tygodniu mało ludzi i ceny przystępne, Cały dzień 5zł osoba dorosła i 3 zł dzieci od lat 3. Ratownicy, łódki, kajaki, i rowerki wodne.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Nie ma to jak stare czasy Niwki i Dwudniaków no i oczywiście Dunajec w Zbylitowskiej Górze. To było coś.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

wejss pisze:Nie ma to jak stare czasy Niwki i Dwudniaków no i oczywiście Dunajec w Zbylitowskiej Górze. To było coś.
Na Niwce za wjazd płaci się 20 zł jeśli się nie ma się odpowiednich zezwoleń (licencji opłaconej w PZW). Kąpiel jest zabroniona, nawet nie trzeba specjalnie wzywać Policji, latem przyjeżdżają dość często.
Zresztą życzę powodzenia z takimi kąpieliskami, przez lata jeżdżenia na ryby napatrzyłem się akcje ratunkowe i topielców na Dunajcu i wyrobiskach typu Radłów, Niwka. W ten weekend w Małopolsce utopiły się trzy lub cztery osoby, nie dosłyszałem dokładnie. Żal tylko dzieci, które toną co roku prowadzone do wody przez starych baranów.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

No i w dodatku trzeba użerać się czasami z nawalonymi jegomościami.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Aszka
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 20-10-2011, 21:54
Lokalizacja: Tarnow - tuż przed Krzyżem :)

Post autor: Aszka »

Zależy, czego szukasz. Ostatnio miałam okazję być w Chotowej; co prawda zalew nie jest wielki i nie wiem, jak na co dzień wygląda tam kwestia ilości ludzi, zwłaszcza w przeliczeniu na metry wody :) ale jeżeli ktoś szuka tak zwanej "wody wraz z infrastrukturą" wydaje mi się, że można spróbować. Jest plaża, mała gastronomia i to w dwóch punktach,plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, korty i obok tego hotel z restauracją i spa. Pewnie są jeszcze jakieś inne atrakcje, ale byłam tam służbowo w restauracji, więc okolice zalewu tylko pobieżnie "przespacerowałam". Na pewno można wypożyczyć rowerki wodne. Ale od razu zaznaczę: nie jest to miejsce dla kogoś szukającego spokoju i kameralności, choć przypuszczam, że w tygodniu strasznego obłożenia nie ma.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

A dzisiaj Radłów pochłonął kolejną ofiarę :( Masa ludzi się tam kąpie i zdaje się, że zazwyczaj ma więcej szczęścia, niż rozumu, a o tragedię nie trudno :/

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Z relacji brata, wiem że chłopak koło 25 lat sobie razem z ekipą ostro popił browarów, miał materac i nurkował ale później wypłyneła tylko maska


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

a o której to było ? bo właśnie byłem tam ok godziny 13 14 ale był taki natłok ludzi że stwierdziliśmy że jedziemy do Żabna i po drodze słyszałem jak wyły syreny OSP ale w woli Radłowskiej mijała nas karetka z kierunku Żabna i tak właśnie sb pomyślałem że pewnie znów coś na Radłowie ehhh ...

Co do kilku postów wyżej to zmieniam zdanie co do kakałka, owszem dno tam gdzie jest część kąpieliskowa jest ładnie wyczyszczone za bojami gdzie woda nie jest głęboka już muł już jest i nie widać żeby właściciel zainwestował tam jakieś wielkie pieniądze, jedynie co to pojawiła się budka firmy al capone w której można kupić piwo lano oraz kilka innych butelkowych i jakieś zimne napoje

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Tak, 13- 14.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Takie coś znalazłem w necie: http://piekielni.pl/35230


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Byłem wczoraj nad zalewem Radgoszcz-Narożniki. Miejsce ładnie przygotowane, tylko trudno o cień i wodę.
Drabinki z pomostów jakieś pół metra nad lustrem wody wystawały.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ