Gdzie nad wodę w okolicach Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kimlorek pisze:Ja wybieram się pod namiot pojutrze do Jurkowa, kąpielisko "Chorwacja".
Podziel się koniecznie opinią po powrocie. Na zdjęciach wygląda dość zachęcająco.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Jurków jest bardzo fajnym kąpieliskiem i polecam wszystkim. Jedno z niewielu miejsc w okolicy gdzie można coś zjeść, wypożyczyć sprzęt, a załatwiać nie trzeba się w krzakach. Ceny jak ceny - zawsze będą za wysokie ;) Jednak ja wolę zapłacić trochę więcej i odpoczywać komfortowo.


kato
Rhetor
Posty: 2696
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Z ubiegłego roku pamiętam, że nie było tam cienia. To chyba wada wszystkich kąpielisk pożwirowych.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

wg moich znajomych bardzo dobrze wygląda teraz kąpielisko - Narożniki - trochę dalej od Tarnowa - ale ponoć gmina straszną kasę w to wkłada - oprócz prywatnych inwestorów - więc chyba pora się przekonać jak tam jest
...

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

kato pisze:Z ubiegłego roku pamiętam, że nie było tam cienia. To chyba wada wszystkich kąpielisk pożwirowych.
Dokładnie to jak na patelni no alr przecieź jedziemy się opalać a cień zawsze jest w lesie. Ja z tamtego roku pamiętam zdechłe ryby unoszące się na wodzie między pływającymi, sajgon na parkingu i Marcina Rempałe zawalonego w trzy dupy. Ale ogólnie fajnie jak na podróbke z nazwy Chorwacja


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

A w Gródku nad Dunajcem ktoś był? Można tam w ogóle pływać?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

pływać można - kajakiem, łódką, na piechotę też ale już na własną odpowiedzialność. z tego co widziałem ani Czchów ani Rożnów w tym roku nie mają dopuszczenia
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Byłem nad Rożnowem w sobotę zrobić rekonesans. Po drodze Czchów - jezioro tak zamulone, że kaczki mają wody po kostki :). Nad rożnowskim - byłem na patelni - od prawej strony cypla na prywatnych działkach woda przy pomostach na ryby jak najbardziej. Do pływania to jak wyżej napisano na własną odpowiedzialność. Byłem też od strony byłego ośrodka Chemobudowy - teraz to się nazywa "Nad zatoką". Stan wody był niski i nie wyglądało to fajnie - odkryty muł i trochę piany i śmieci. Z tego co się dowiedzieliśmy, to Wiśniowski zalewał fundamenty budowanego hotelu i obniżyli poziom wody w jeziorze. Ogólnie parę lat temu bywałem w tych okolicach dość często. W sierpniu jadę na ryby :) ale z kąpielą tam to się mocno zastanowię.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Jak ktoś chce foty jak to wygląda obecnie, jakieś bardziej szczegółowe z Jurkowa to chętnie podeślę :D


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

winter wrzuć tutaj :) chętnie zobaczę czy coś się zmieniło od mojej ostatniej wizyty :), jak dla mnie miejsce super minusem jest to że kamieniste dno i bardzo duży spad do wody tam przy tym "molo" jest i ciężko się z wody wychodzi :), ale generalnie miejsce super :)

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

http://abload.de/image.php?img=dscf08404oscd.jpg

Przy plaży tam gdzie jest koparka jest "jęzor" o szerokości 5-7m i długości około 15m, gdzie wody dla mnie (160cm) mam po kolano. Z podestów rzeczywiście jest głęboko, całe wyrobisko ma głębokość od 3,5 do 4m.

http://www.youtube.com/watch?v=Bz4pFUDqBF4


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

petr pisze:Z tego co się dowiedzieliśmy, to Wiśniowski zalewał fundamenty budowanego hotelu i obniżyli poziom wody w jeziorze.
A gdzie niby ten hotel jest budowany?
Moze jak juz, robil cos kolo swojego domu w Grodku, ktory swoimi rozmiarami przypomina kilka hoteli razem wzietych. A do domu podlatuje helikopterem, niejednokrotnie widzialem.

A tutaj pare fotek:

http://www.sacz.in/galeria/wydarzenia;z ... o,343.html

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

A ja dziś wróciłem z dwudniowego wypadu nad Rożnowskie, siedziałem w wodzie pół dnia. Moje dzieciaki siedzą w niej od półtora tygodnia. Żadnej wysypki, biegunki, nic. Jak się miało paręnaście lat to w każde bajoro się wchodziło. Teraz się szuka sanepidu. Jak chcecie chlorowaną to na basen.

Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Jeśli chodzi o Chorwację to dziś było bardzo ale to bardzo ciężko się dostać. Pierwsza przeszkoda to Policjanci stojący przy drodze zaraz koło ronda i nie wpuszczali dalej ale jakoś się udało. Następnie tłumy ludzi w kolejce a później znalezienie miejsca :D Ludzi koło 5k ale opłacało się ciepła woda dorobili brodzik i jeden duży pomost.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Angelo a jaki stan wody w Rożnowie (nie w sensie czystości tylko ilości)?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ