Jaka służba zdrowia w Tarnowie?

Wiadomości "z miasta".

Wyborca
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 26-10-2010, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Wyborca »

ad2222 pisze:Chyba trzeba by rozważyć kontraktowanie świadczeń szpitalnych w 'pakietach' - jeżeli nie weźmiesz ortopedii, to na zaćmy nie masz co liczyć...
...powiedział niepoprawny optymista, wyznawca niewidzialnej reki wolnego rynku...
NFZ udaje, że płaci, a ad2222 nie rozumie o co chodzi w tym prywatyzowaniu opieki zdrowotnej. Zrozumie trochę później, jak już nie będzie konkurencji.
Wyborca

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wyborca, no to żeś walnął bez pojęcia kim jest ad2222 i co on wie o komercjalizacji świadczeń. Trzeba było najpierw poczytać trochę forum.
"Nie będzie konkurencji" - a skąd to wytrzasnąłeś?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Wyborca pisze: Zrozumie trochę później, jak już nie będzie konkurencji.
A to teraz jest jakaś konkurencja w tej dziedzinie ?
Zresztą prawdziwym problemem nie jest to czy szpital jest miejski czy skomercjalizowany tylko to, że zarówno jeden jak i drugi jest finansowany przez NFZ.

Wracając do tych oddziałów niedochodowych to jest też inne rozwiązanie. One mogą być niedochodowe bo np w mniejszych miastach nie ma wystarczająco wielu chorych aby opłacało utrzymywać się oddział. Osobiście stawiając się w sytuacji takiego chorego zamiast kiepsko wyposażonych 10 oddziałów w szpitalach w okolicy wolałbym jeden powiedzmy w województwie ale za to świetnie wyposażony i dobrze działający.
Natomiast w pozostałych przypadkach problemem nie jest komercjalizacja sama w sobie tylko znowu ten nieszczęsny NFZ który za leczenie płaci zbyt mało. Dotyczy to w takim samym stopniu szpitali nieskomercjalizowanych. Wymieniona tam była pulmonologia - z tego co się orientuje to z Tarnowa obecnie osoby z poważniejszymi chorobami płuc odsyła się do Zakopanego. Też przez komercjalizację ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

defekator, no popatrz. A są tacy, co mówią, że po komercjalizacji/prywatyzacji chorzy beda na schodach umierać, a tutaj taka niespodzianka - leczą ich.


majchers
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 05-09-2012, 22:15

Post autor: majchers »

Słuchając dziś w necie tarnowskie radio RDN, zdębiałem. Jakaż tam, w tym Tarnowie, wspaniała demokracja, Pan Prezydent R. Ścigała wycofał punkt w obradach Rady Miasta dotyczący komercjalizacji Publicznych Zakładów Ochrony Zdrowia. Wycofał??? Pomimo wcześniej zatwierdzonego programu obrad Rady? Cóż to za zwyczaje? Przewodniczący Rady poddał to pod głosowanie, a Radni to łyknęli. Przecież w normalnych demokracjach przegłosowany program obrad jest święty! Punkt ten powinien być głosowany i powinien nie uzyskać aprobaty z powodów uchybień proceduralnych w konsultowaniu ze związkami zawodowymi.

Inną rzeczą jest, moja wielka obawa o tą komercjalizację. Jeżeli zespół Prezydenta, czyli Pani Osiak, Pani Skrzyniarz i Pani Baran, dały taką plamę i zapomniały sobie o obowiązku konsultacji, to jak wspaniale mogą przygotować sam proces przekształceń? Pytanie do Pana Ryśka- te panie tam jeszcze pracują?
Pełna amatorszczyzna, niekompetencja a przecież pomagała im wyłoniona w pośpiesznym przetargu, firma konsultingowa!
Zadam jeszcze pytanie do związkowców z prywatyzowanych zakładów- czy czujecie już na plecach oddech Panów - Jagiełły, Olszówki, Krajewskiego, Jurczaka i innych, ze znanego nam kręgu towarzyskiego?


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Oddział Chirurgii Dziecięcej w Tarnowie został zredukowany do 16-tu łóżek. Dodatkowo zredukowano personel, żeby tłoku przy pacjentach nie było.
Na oddziale leży ponad dwadzieścioro dzieci w tym jedno na korytarzu (stan na wczoraj).
Centrum Zdrowia Dziecka wprowadziło plan oddłużenia szpitala. Z JEDNEJ tubki maści robią kilka opatrunków, czyli olali ISO, które nakazuje RAZ otwartą maść (przykładowo) wyrzucić. I nie ma znaczenia, że tej maści jest na dziesięć opatrunków.
Kto teraz będzie się leczył w Centrum skoro lekceważą ISO??
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

kato pisze:Kto teraz będzie się leczył w Centrum skoro lekceważą ISO??
ja chętnie, tylko mnie nie wezmą bo jestem zbyt posunięty w leciech.
Zdumiewa mnie zawsze wiara w zbawczą moc ISO, które jakoby ma być gwarancją jakości produktu.
Tak naprawdę to ISO zapewnia (w papierach) powtarzalność procedur i zatrudnienie dodatkowych osób produkujących makulaturę związaną z obsługą systemu. No i ładnie prezentujący się znaczek.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


majchers
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 05-09-2012, 22:15

Post autor: majchers »

Już wiemy! Po rozmowach z opozycją w tarnowskiej Radzie, wiemy już kto sprzedał do prywatyzacji Przychodnie Publiczne Tarnowa. Sprzedającym okazał się Jaś Niedojadło. Przewodniczący Rady Osiedla największego blokowiska tarnowskiego i jednocześnie Radny Rady Miasta Tarnowa. Nie wiemy czym przekupił Go Prezydent Ścigała, ale się dowiemy. Dotychczas Radny Niedojadło był podczas obrad Komisji Zdrowia przeciwny prywatyzacji, pomagał Sekcji Zdrowia ZZ Solidarność rozdawać ulotki anty- prywatyzacyjne i kontaktował się w tej sprawie ze związkami, słowem był aktywnym. Co się więc stało?
Myślę, że mieszkańcy z jego okręgu wyborczego i osiedla fakt ten dobrze sobie zapamiętają. Jeszcze tylko dwa lata do nowych wyborów.
O konsekwencjach, np. o dziejącej się już niektórych miastach zmowach cenowych właścicieli prywatnych ZOZ-ów lub nie kontraktowaniem w NFZ procedur medycznych, nieopłacalnych, zrzuceniem z barków Samorządu odpowiedzialności za zbiorowe zdrowie, Jaś Niedojadło przekona się już wkrótce. Jest przecież w odpowiednim wieku. Z nim, efekty beznadziejnych działań prywatyzacyjnych Pani Osiek i Pani Wiceprezydent oraz ślepego uporu Prezydenta Ścigały, odczują Mieszkańcy całego Tarnowa.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

stać go na prywatną opiekę i ma resztę głęboko w... (o ile to prawda co pisze majchers)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

majchers, ale piszesz o POZ, specjalistyce czy szpitalu? Bo z tego co wiem, to nieopłacalne procedury lecznicze są tylko w szpitalu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


majchers
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 05-09-2012, 22:15

Post autor: majchers »

@as2222 - Zawsze dziwiło mnie to, że na forum piszą ludzie którzy pojęcia nie mają o sednie sprawy, tak tylko aby coś namieszać. Ja podaję fakty i znam zarządzanie przedsiębiorstwami opieki zdrowotnej. Miałem nie odpowiadać, ale co tam. A więc:
W prywatnym POZ tak zarządza się czasem pracy, skierowaniami, badaniami analitycznymi, RTG i innym sprzętem, aby było jak najtaniej.
W specjalistyce- nie aplikuje się o takie procedury które są nieopłacalne, ogranicza się do minimum nadwykonania, nie przestrzega się wymaganego planu przyjęć.
W szpitalach, to już całkiem inna bajka. Zysk ponad wszystko. Strategiczne zarządzanie opieką zdrowotną mieszkańców, w przypadku całkowitej prywatyzacji jest niezmiernie groźne.
Zapoznajcie się dokładnie z realiami, proszę w imieniu pacjentów.
Ostatnio zmieniony 13-11-2012, 21:45 przez majchers, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

majchers pisze:Miałem nie odpowiadać, ale co tam
Dziękuję.
majchers pisze:W prywatnym POZ tak zarządza się czasem pracy, skierowaniami, badaniami analitycznymi, RTG i innym sprzętem, aby było jak najtaniej.
Nie bardzo - publiczne placówki też tak mają. To się nazywa sprawne zarządzanie, i nie ma nic wspólnego z organem założycielskim.
majchers pisze:W specjalistyce- nie aplikuje się o takie procedury które są nieopłacalne, ogranicza się do minimum nadwykonania, nie przestrzega się wymaganego planu przyjęć.
To też nie jest domeną prywatnej służby zdrowia. Szczególnie jeśli chodzi o nadwykonania, bo ten temat też dotyczy mnie osobiście :) - odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie - jeżeli wiesz, że nikt za wykonana pracę Ci nie zapłaci - pracujesz czy robisz sobie wolne?
majchers pisze:W szpitalach, to już całkiem inna bajka
Tutaj mógłbyś wstawić tamten cytat o nieaplikowaniu o nieopłacalne procedury - to fakt, ale szpitale publiczne też mogą tak zrobić. Ale nie robią, bo wydaje im się, że 'jakośtobędzie'. A 'jakośtobedzie' to wyjątkowo mało precyzyjny plan.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... przychodni

Radni miejscy zgodzili się na przekształcenie w spółki handlowe dwóch miejskich przychodni. Zespół Przychodni Specjalistycznych na Skłodowskiej - Curie i Mościckie Centrum Medyczne od stycznia będą już komercyjne.

Ma ktoś możliwość pokazania jak głosowali poszczególni radni?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dopisuje się do pytania III.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Wyborca
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 26-10-2010, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Wyborca »

Wyborca

ODPOWIEDZ