Przejęcie Azotów Tarnów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

tak czy siak, skończy się kasa na żużel i inne sprawy ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

TomekMKM pisze:tak czy siak, skończy się kasa na żużel i inne sprawy ;)
A dlaczego ?

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ricardo pisze:Już widzę te tabuny ekonomistów i innych specjalistów branżowych pracujących w RMF'ie...
O RMFie nic nie mogę powiedzieć bo najzwyczajniej w świecie tego nie słucham. Za to w Trójce czy Jedynce każda ważna kwestia jest analizowana przez ludzi z branży, a dziennikarz ogranicza się do roli spikera lub moderatora w przypadku rozmów. Bardzo fajnie się tego słucha, a wnioski można samemu wyciągnąć.
Dziennikarz tylko przytacza argumenty fachowców z danej branży, i podobnie jest w Radiu Maryja gdzie ojcowie prowadzący przytaczają argumentację specjalistów o poglądach prawicowych
Czyli argumenty jednej strony, a gdzie druga strona? Taki system przedstawiania informacji jeszcze niektórzy pamiętają sprzed 1990 roku...

Nie zmienia to faktu, że ojce robią siarę Azotom i ciekaw jestem co by mówili gdyby za ich przyczyną do fuzji nie doszło, a przy okazji spełniłby się najczarniejszy scenariusz związany z przejęciem przez Acron.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Cubaza pisze:
TomekMKM pisze:tak czy siak, skończy się kasa na żużel i inne sprawy ;)
A dlaczego ?
No nie wiem. Nie znam się na tym, ale wnioskuję, że może się zmienić struktura akcjonariuszy ...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Wot ciekawostka - czy to kolejny zwrot akcji czy po prostu urzędasy zakończyły dużo wcześniej rozpoczętą procedurę, której finał w praktyce nic nie wniesie do sprawy: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/ac ... ow,1856956
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

maup pisze:Wot ciekawostka - czy to kolejny zwrot akcji czy po prostu urzędasy zakończyły dużo wcześniej rozpoczętą procedurę, której finał w praktyce nic nie wniesie do sprawy: http://biznes.interia.pl/gieldy/news/ac ... ow,1856956
Raczej to drugie. Postępowanie UOKiK wystartowało z automatu bo musiało wystartować przy zapowiedzi tak dużej transakcji. Teraz po prostu wydali decyzje, która nic nie zmienia. Po konsolidacji z Puławami skarb państwa znowu będzie miał pakiet większościowy i ruskim nic się nie uda wykupić

BTW. Podoba mi się jęczenie w komentarzach pod artykułem na tarnow.net.pl :D


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Tarnów zniknie z nazwy Azotów.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

a potem Azoty znikną z Tarnowa...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

sajdak pisze:a potem Azoty znikną z Tarnowa...
Niby jak? Wywiozą zakład do Puław ??


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Polecam przeglądnąć ostatnie posty:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 729&page=4


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Widzę, że humor JE prezydentowi RŚ dopisuje. Przecież zawsze chodziło o to, że mamy "prestiż" "prestiż" itd. To nagle się mu odwidziało i mówi, że to Tarnowowi nie zaszkodzi.

Zaszkodzi, tak jak napisali na Dolnym Śląsku, na raty...

Zaraz się okaże, że w ramach restrukturyzacji Grupy PGNiG zniknie z Tarnowa KSG, bo już taką plotę słyszałem (na szczęście jak dotąd bez żadnego potwierdzenia), że spółki dystrybucyjne mogą zostać scentralizowane...

Panie Prezydencie jak Panu "prestiż" ucieknie to zostanie tylko... miasto przełomów... tych drogowych.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

hurricane pisze:Widzę, że humor JE prezydentowi RŚ dopisuje.
"W Tarnowie spekuluje się jedynie na temat możliwości przeniesienia zarządu Grupy Azoty do Warszawy. - Gdyby taki scenariusz doczekał się realizacji, Tarnowowi z tego powodu nie grozi utrata wpływów podatkowych - uspokaja Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa."

za http://m.polskatimes.pl/p1ugt/artykul.html?synd=690917


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

"W Tarnowie spekuluje się jedynie na temat możliwości przeniesienia zarządu Grupy Azoty do Warszawy. - Gdyby taki scenariusz doczekał się realizacji, Tarnowowi z tego powodu nie grozi utrata wpływów podatkowych - uspokaja Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa."
Ten facet wypisuje bzdury. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w sławetnym ZRUGu. Połączono kilka firm, ustanowiono władze w warszawce, gdzie nie ma siedziby żadna z łączonych firm. Wydano nakaz zwolnień w oddziałach, a do centrum w warszawce zaczęto przyjmować ludzi, zapewne znajomych królika, bo kogóż innego. W oczywisty sposób zwiększy to koszty działania firmy ( ok 100 osób w warszawce z pensjami, i to nie na poziomie 2000 zł brutto) i przeniesie wypracowany zysk na tych, którzy w żadnym wypadku go nie generują.
Czy miasto na tym straci, czy nie, jest chyba oczywiste.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Pisałem już jakiś czas temu, że taka ewentualność jest możliwa i brana pod uwagę. Niestety zgadzam się tutaj z hurricane, że Tarnowowi to zaszkodzi. Po pierwsze będzie to już tylko "Grupa Azoty" a nie "Tarnów".

Warto prześledzić media - ile razy "Tarnów" pojawiał się w mediach przy okazji zamieszania z Akronem. Takiej reklamy miasto nie miało od wielu, wielu lat. Nawet koncert Scorpionsów nie dał miastu takiego "rozgłosu".

Jak zarząd przeniesie się do Warszawy, a z nazwy zniknie już nazwa miasta - podejrzewam, że i ów prestiż gdzieś się ulotni. A szkoda, bo trzeba przyznać, że poza kolesiostwem, partyjniactwem w spółkach skarbu państwa - ta konsolidacja w branży chemicznej to jeden z niewielu, lecz większy plus byłego i obecnego Ministra Skarbu.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:
Warto prześledzić media - ile razy "Tarnów" pojawiał się w mediach przy okazji zamieszania z Akronem. Takiej reklamy miasto nie miało od wielu, wielu lat. Nawet koncert Scorpionsów nie dał miastu takiego "rozgłosu".

Co prawda lepszy rydz niż nic ale tego typu reklama która nie jest skierowana do określonej grupy i nastawiona na konkretny cel - np turystykę niewiele daje. Ja przykładowo wiem, że w Lęborku jest fabryka frytek. Czy lęborczanom przez to, ze ja to wiem żyje się choć odrobinę lepiej a miasto rozwija się choć odrobinę szybciej ;)

Jeżeli chodzi o przeniesienie zarządu Azotów z Tarnowa to oczywiście wolałbym aby do tego nie doszło. Jednak jeżeli to ma być cena za zablokowanie możliwości przejęcia ZA przez Rosjan to sądzę, że warto ją zapłacić. Pamiętajcie, że w tej konsolidacji tarnowskie Azoty są tylko jedną ze stron i Puławy też mają własny punkt widzenia. Jakieś kompromisy mogą okazać się niezbędne.

ODPOWIEDZ