Przejęcie Azotów Tarnów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

defekator pisze:Czy lęborczanom przez to, ze ja to wiem żyje się choć odrobinę lepiej a miasto rozwija się choć odrobinę szybciej
Miasto nic z tego oczywiście nie ma, poza znajomymi włodarzy zatrudnionych w instytucji marki miasta.
Jeżeli chodzi o przeniesienie zarządu Azotów z Tarnowa to oczywiście wolałbym aby do tego nie doszło. Jednak jeżeli to ma być cena za zablokowanie możliwości przejęcia ZA przez Rosjan to sądzę, że warto ją zapłacić. Pamiętajcie, że w tej konsolidacji tarnowskie Azoty są tylko jedną ze stron i Puławy też mają własny punkt widzenia. Jakieś kompromisy mogą okazać się niezbędne.
Troszeczkę teorii spiskowych. Kreowanie zagrożenia przejęcia przez "ruskich" powoduje utworzenie centrali w warszawce. Centrala będzie rządzić czymś odległym o 300 km. Nie jest to zdrowe ekonomicznie, ani technologicznie. Po pewnym czasie ZA mocno podupadają, co jest pretekstem do sprzedarzy za czapkę gruszek, jak zostanie sprzedamy ZRUG również za czapkę gruszek.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Centrala będzie rządzić czymś odległym o 300 km. Nie jest to zdrowe ekonomicznie, ani technologicznie.
A zarządzanie czymś odległym o 800 km jest zdrowsze? Grupa Azoty to nie tylko Tarnów i Puławy. Są jeszcze Police i Kędzierzyn-Koźle.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Podałem przykład. Do KKożla czy Puław, jest przecież bliżej :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

A zarządzanie czymś odległym o 800 km jest zdrowsze? Grupa Azoty to nie tylko Tarnów i Puławy. Są jeszcze Police i Kędzierzyn-Koźle.
I Guben w Niemczech :)
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Podałem przykład. Do KKożla czy Puław, jest przecież bliżej :P.
Do Puław bliżej? Z Tarnowa?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Z warszawki oczywiście.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dzisiaj zdejmowali "neony" z budynku Dyrekcji.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

TomekMKM pisze:Dzisiaj zdejmowali "neony" z budynku Dyrekcji.
4 grudnia bodajże zmienia się nazwa na inną więc to akurat normalne.
Wtedy też wcielają w Azoty kilka spółek córek stworzonych jakiś czas temu.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

... a potem okaże się że nowy twór przynosi straty, więc trzeba go szybko sprzedać :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

trix to bardzo ciekawe co piszesz...

Zarządzanie z odległości 300 km, jest niedobre technologicznie i ekonomicznie ? Proponuję doczytać sobie jak funkcjonują wielkie międzynarodowe koncerny na świecie.

Azoty to nie jest jarzyniak z kalafiorem, który stoi w Puławach, a Pani Krysia - właścicielka, zarządza nim zdalnie z Tarnowa.


Pozdrawiam


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Pozycje wielkich narodowych (??) koncernów jest sztucznie utrzymywana przez państwa (nie wszystkich, ale większości).
Po drugie, nie wiem co Ty sądzisz na ten temat, ale wydaje mi się że im łańcuch decyzyjny jest krótszy, tym lepiej dla firmy, pracowników, jakości usług, i konsumentów którzy za to zapłacą. W obecnej sytuacji zanosi się na to, że zostaną dołożone ogniwa w łańcuchu, które za friko nie "pracują".
Jeszcze jedno, proponuje pośledzić dzieje ZRUG-u, bo to będzie to samo co z Azotami, a przynajmniej wszystko na to wskazuje.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11670
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

trix pisze: Jeszcze jedno, proponuje pośledzić dzieje ZRUG-u, bo to będzie to samo co z Azotami, a przynajmniej wszystko na to wskazuje.
Co na to wskazuje ?

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Po prostu nigdy nie widziałem tezy, że długość łańcucha decyzyjnego jest proporcjonalna do odległości między zależnymi podmiotami :)


Pozdrawiam


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Po prostu nigdy nie widziałem tezy, że długość łańcucha decyzyjnego jest proporcjonalna do odległości między zależnymi podmiotami
Tylko że obecne "usprawnienie" właśnie to spowoduje :).
defekator pisze:Co na to wskazuje ?
Szybka centralizacja mająca "nieść pomoc".
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Cubaza pisze:
TomekMKM pisze:Dzisiaj zdejmowali "neony" z budynku Dyrekcji.
4 grudnia bodajże zmienia się nazwa na inną więc to akurat normalne.
Wtedy też wcielają w Azoty kilka spółek córek stworzonych jakiś czas temu.
Nie 4 a 5 grudnia jest oficjalny rebranding Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Bedzie o tym w mediach nie tylko lokalnych.
A TU link do strony i nowej wizualizacji Azotów.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

ODPOWIEDZ