Karta Mieszkańca - ankieta.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy będziesz korzystała, korzystał z Karty Mieszkańca?

tak
18
32%
nie
39
68%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: Goscinny »

"Zakup infokiosków właśnie dla placówek edukacyjnych był jednym z warunków otrzymania dofinansowania."
I takie coś mnie dobija i wkurza - wydamy kupę kasy niepotrzebnie, tylko dlatego, że jest dofinansowanie.
Widziałem kilka takich infokiosków (oczywiście zawsze (!) wyłączonych) w przedszkolach. Do przedszkola sobie ot, tak nie wejdziesz - to po pierwsze. Po drugie - nikt pewnie nie wie, że tam takie kioski stoją. Po trzecie - skoro są wyłączone, to oznacza, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Po czwarte - w obecnych czasach takie infokioski to przeżytek, bo dla kogo one mają być? Tego chyba sam pomysłodawca nie wie.

Awatar użytkownika

recedent
Obywatel
Posty: 86
Rejestracja: 19-12-2014, 01:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: recedent »

Goscinny pisze:Widziałem kilka takich infokiosków (oczywiście zawsze (!) wyłączonych) w przedszkolach. Do przedszkola sobie ot, tak nie wejdziesz - to po pierwsze. Po drugie - nikt pewnie nie wie, że tam takie kioski stoją. Po trzecie - skoro są wyłączone, to oznacza, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Po czwarte - w obecnych czasach takie infokioski to przeżytek, bo dla kogo one mają być? Tego chyba sam pomysłodawca nie wie.
Ja w przedszkolu widziałem włączony, w szkole przeważnie wyłączony. Z ciekawostek - wśród odblokowanych stron internetowych jest również agora.
Inna rzecz, że jedyne czego nie ma (o wiele bardziej dostępny dla mieszkańca) smartfon w kieszeni, a ma taki infokiosk to czytnik kart tzw. "smart". Nawet z zaciekawieniem zaaplikowałem kioskowi swoją kartę premium prosto w slot, ale nic się nie stało, więc zabrałem ją sobie z powrotem.


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: Ricardo »

Wogóle cały system TKM pachnie podobnymi kuriozami, jak to że po doładowaniu TKM przez internet muszę przenieść kwotę na kartę i tak w BOK lub kasowniku gdy technicznie nie jest problemem żeby kwota od razu lądowała na karcie, jak kiedyś jeździłem LuxExpressem to kupując bilet przez internet automatycznie od razu był on przypisywany do mojej karty PINS (karta kilenta LuxExpress) bez jakichkolwiek aktywacji i innych manewrów.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: irekjj »

Ricardo pisze:Wogóle cały system TKM pachnie podobnymi kuriozami, jak to że po doładowaniu TKM przez internet muszę przenieść kwotę na kartę i tak w BOK lub kasowniku gdy technicznie nie jest problemem żeby kwota od razu lądowała na karcie.
Ja ostatnio jak swoją kartę wymieniałem, to kasę z karty mi mogli oddać "do ręki" albo doładować od razu na kartę, natomiast kilka złotych miałem w tym systemie kasownikowym i tutaj UM nic nie może zrobić. Kazali mi iść bodajże do MPK i tam załatwiać sprawę oddania tych środków.... Było kilka złotych więc machnąłem na to ręką.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: faleQ »

Ciekawe co mi powiedzą. Mojej karty obecnie nie potrafi odczytać żaden parkomat . W autobusie nie mam kiedy sprawdzić.

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: figa »

faleQ pisze:Ciekawe co mi powiedzą. Mojej karty obecnie nie potrafi odczytać żaden parkomat Obrazek. W autobusie nie mam kiedy sprawdzić.
A myślałam, że tylko mnie to spotkało.
Ricardo pisze:Wogóle cały system TKM pachnie podobnymi kuriozami, jak to że po doładowaniu TKM przez internet muszę przenieść kwotę na kartę i tak w BOK lub kasowniku gdy technicznie nie jest problemem żeby kwota od razu lądowała na karcie, jak kiedyś jeździłem LuxExpressem to kupując bilet przez internet automatycznie od razu był on przypisywany do mojej karty PINS (karta kilenta LuxExpress) bez jakichkolwiek aktywacji i innych manewrów.
Błagam...jak za pierwszym razem przyszło mi doładować kartę przez Internet, to myślałam, że zwariuję. Jakieś przenosimy z /do e-portmonetki, potem do czegoś jeszcze...bardziej debilnego procesu nie można było wymyślić.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: Bastekxyz »

Ja również chciałem sobie przenieść kasę w kasowniku i się nie dało - nie pamiętam jedynie czy czytnik nie chciał odczytać karty, czy też wskazywał brak środków (pomimo tego że je mam na karcie). Kartę w zasadzie traktuję jako awaryjny gadżet bo autobusami nie jeżdżę, więc nie drążyłem dalej tego tematu.

Druga sprawa - lata temu wystartował jakiś system e-usług (http://euslugi.umt.tarnow.pl/services/home" onclick="window.open(this.href);return false;). Oczywiście zarejestrować w serwisie się nie da do dziś.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: faleQ »

Żeby przenieść musisz najpierw wybrać opcję przeniesienia, potem wsadzić kartę i mieć przynajmniej 5 zł wolne aby się dało przenieść.

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Karta Mieszkańca - ankieta.

Post autor: ad2222 »

Ja tam sobie KM chwalę, basen zamiast 12,- - tylko 8,-. czyli zniżka dość spora.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ