Planowana podwyżka w żłobkach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
dp
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 04-01-2011, 10:09

Planowana podwyżka w ż³obkach

Post autor: dp »

Wczoraj odbierając pociechę ze żłobka na tablicy ogłoszeniowej pojawiła się informacja o planowanej podwyżce od września 2012r opłaty stałej za żłobek o 20zł. Czyli z jednej strony nagłośnione w mediach uchwalenie przez radnych zgodę na Kartę Rodziny a z drugiej podwyżka żłobka.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6883
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Wielkie halo, chciałem przypomnieć, że za żłobek płaci się <200 zł, od września mój maluch idzie do przedszkola, gdzie opłata jest zdecydowanie wyższa, przejmuj się raczej opłatami jak ze żłobka wyjdzie :P


Autor tematu
dp
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 04-01-2011, 10:09

Post autor: dp »

Nie wiem gdzie TY posyłasz dziecko do przedszkola ale ja za żłobek i przedszkole płacę zbliżoną kwotę.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6883
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Do Mościc.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Lord: to napisz jeszcze jakie zajęcia dodatkowe masz poopłacane :)
Mówimy o podstawowej opłacie - ona jest w miarę znośna choć wyższa niż przed tymi rewolucjami jakie wprowadzili.
Jednak po dodaniu zajęć typu: rytmika, itd już nie jest ciekawie.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6883
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

imlazy, ja mówię już w sumie :P


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Lord: No też tak pomyślałem, ale później przyszło mi do głowy, że żlobek jest tani bo i dzieciaczki nie mają wtedy tych wszystkich: języków, nauki tańca i innych cudów :) A to generuje koszty.

W skrócie: im starsze tym droższe ;)
Im Lazy and I like it


Cubaza
Rhetor
Posty: 3805
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja w przedszkolu płacę <200zł :P Owszem jedyną rzeczą na jaką chodzi mój chrześniak to rytmika, ale od przyszłego roku będzie jeszcze angielski ;) A to dalej będzie mniej niż 200zł :P Chyba, że liczycie wszystkie wycieczki, wyjścia, rady rodziców, zbieranie na mikołaja itp. to owszem będzie to więcej niż 200zł, ale to nie są opłaty co miesiąc :P


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

No mnie ostatnio ten cały angielski zaczął denerwować. Bo mam nieodparte wrażenie, że więcej nasz maluch angielskiego wynosi z domu niż z przedszkola ( a w domu go nie uczymy, bardziej dzięki własnym pytaniom o jakieś słowa się ich uczy ).

Nas wychodzi średnio w okolicach 180 - 190 zł miesięcznie z tymi dodatkami ( raz na jakiś czas jakiś teatrzyk, do tego angielski i rytmika ).
Tyle, że syn jest w przedszkolu od 8 do 15. A po ostatnich zmianach koszty zależą od ilości godzin, stąd takie rozbieżności. Mamy znajomych których dzieci są w przedszkolu od 7.30 do 16.30 ( lub 17.00 ) i wtedy sumy są większe.
Im Lazy and I like it


farciarzgilmore
Archont
Posty: 747
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Mój synek siedzi w przedszkolu od 6:45 - 15:30 i wychodzi mnie to ok 230 zł ale w tym jest angielski i rytmika. Z angielskiego jestem bardzo zadowolony bo po każdej lekcji chwali się nowymi słówkami i widać, że pani do tego podchodzi sumiennie. Jakieś atutki dostają za naukę :P


lysolek
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 09-04-2010, 23:05

Post autor: lysolek »

Też się mieszcze w 2 stówkach i jescze jedzenie przynosimy do domu :P
Kwoty (nie zarabiam kokosów ) bardzo rozsądne dla mnie .
lysolek

ODPOWIEDZ