[EURO 2012] Strefa kibica w Tarnowie?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

[EURO 2012] Strefa kibica w Tarnowie?

Post autor: Jakub Kwaśny »

Czy miasto powinno zorganizować w mieście "strefę kibica"? Myślę tu o zorganizowaniu w przestrzeni publicznej miejsca z możliwością bezpłatnego oglądania Mistrzostw Europy?

Koszt takiej przyjemności (dla przedsięwzięcia niekomercyjnego) to ok. 80 - 100 tys zł za całość. Miejsce: np. Kryte lodowisko TOSiR przy ul. Wojska Polskiego.

Co o tym sądzicie, nie wiele czasu zostało by Miasto mogło zwrócić się o bezpłatną licencję.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Lodowisko? A ile tam ludzi wejdzie? Ktoś tu pisał o dawnej Kapłanówce... tam chyba większy teren jest?


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Póki co nie mówmy/myślmy gdzie, ale czy w ogóle...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, jak rozumiem "kasa z budżetu" czy zmusi się firmy miejskie do sponsorowania? Vide - kuriozalny list z UM do spółek miejskich o którym już pisałem.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Jakub Kwaśny, jak rozumiem "kasa z budżetu" czy zmusi się firmy miejskie do sponsorowania? Vide - kuriozalny list z UM do spółek miejskich o którym już pisałem.
niekomercyjny charakter wyklucza sponsorów. Kasa miejska!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czyli skok na kasę - igrzyska muszą być. Mam nadzieję, że to tylko Twój pomysł i ktoś rozsądny powie, że skoro mamy taką dziurę w budżecie, to nie ma na to szans.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Czyli skok na kasę - igrzyska muszą być. Mam nadzieję, że to tylko Twój pomysł i ktoś rozsądny powie, że skoro mamy taką dziurę w budżecie, to nie ma na to szans.
Gościnny wykaż się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Gdyby to był mój pomysł zapewne bym go przedstawił w innej formie. Poza tym w swoich komentarzach i osądach wypadałoby abyś był nieco bardziej zachowawczy, albo przynajmniej pisał w swoim imieniu. Bo co dla Ciebie jest skokiem na kasę dla innych może być czymś koniecznym. Co dla Ciebie jest rozsądne, dla innych może być po prostu głupie.

Otóż nie był to mój pomysł, choć gdzieś wcześniej na forum czytałem, że ktoś narzekał, że w tym mieście pewnie żadnej strefy kibica nie będzie. Postanowiłem się wobec tego dowiedzieć do wiadomości forum, czy coś było robione w temacie EURO 2012. Zatem informuję, że Urząd robił rozeznanie w tej sprawie - decyzje mają zapaść w najbliższym czasie.

Wywnioskowałem także, że decyzja będzie raczej negatywna.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A co stoi na przeszkodzie, żeby ta transmisję sponsorowała jakaś firma, czy firmy? To musi być miasto?
No to piszę w swoim imieniu - jest to zły pomysł.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny, dla mnie to skok na kasę - ja wiem, 80-100 kpln w kasie miasta to 'drobiazg' - ale z kilku drobiazgów się uzbiera banieczka... a z kilkunastu dwie...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Póki co swojego stanowiska jeszcze nie wyrazilem. Trwają konsultacje ;) jeżeli chcemy strefy kibica komercyjnej - prawa do transmisji kosztują coś koło 70-100 tys. Zł jeżeli bez udziałów sponsorów to prawa są udostępniane bezpłatnie.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, zaraz, zaraz:
"jeżeli chcemy strefy kibica komercyjnej - prawa do transmisji kosztują coś koło 70-100 tys"
"Koszt takiej przyjemności (dla przedsięwzięcia niekomercyjnego) to ok. 80 - 100 tys zł za całość."

To jak to w końcu jest? IMHO lepiej poszukać sponsorów i nie wyciskać kasy miasta.


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Dajcie spokój, każdy będzie sobie mógł mecze oglądać w domu, a jeśli ktoś będzie chciał oglądać z innymi to po prostu wybierze się w odpowiednie miejsce, niekoniecznie zorganizowane przez miasto z pieniędzy podatników. A jeśli już to oczywiście wydarzenie komercyjne, ale nie sądzę by takie coś było warte dla firm wyłożenia 200 000 - ale to tylko takie moje przeczucie.

Swoją drogą, jeśli byłby rzeczywiście popyt na takie coś to na pewno ktoś wpadłby na podobny pomysł i zrealizował go skuteczniej niż miasto, aczkolwiek biurokracja w tym przypadku załatwia pewnie jakiekolwiek chęci ;D

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Sądzę to samo co flyfly. Nie widzę powodu aby miasto miało wykładać na to niemałą kasę i dodatkowo pozbawiać zarobku właścicieli knajp w Tarnowie. Strata kasy. Jeżeli to będzie przedsięwzięcie komercyjne to wówczas nic mi do niego. Jak ktoś chce wyłożyć kasę i sądzi, że mu się to opłaci - proszę bardzo.
Chociaż pewnie faktycznie znajdzie się masa niezadowolonych z tego, że miasto nie zrobiło strefy kibica. Co oczywiście nie przeszkodzi im jednocześnie narzekać na zamykane przedszkola ;)
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Jakub Kwaśny, zaraz, zaraz:
"jeżeli chcemy strefy kibica komercyjnej - prawa do transmisji kosztują coś koło 70-100 tys"
"Koszt takiej przyjemności (dla przedsięwzięcia niekomercyjnego) to ok. 80 - 100 tys zł za całość."

To jak to w końcu jest? IMHO lepiej poszukać sponsorów i nie wyciskać kasy miasta.
Gościnny, nie jest to chyba aż tak duża filozofia. Jeżeli całość przedsięwzięcia niekomercyjnego to koszt w granicach 100 tys. zł - a prawa do transmisji dla przedsięwzięcia komercyjnego to koszt dajmy na to ok. 100 tys. zł

To przedsięwzięcie komercyjne łącznie (prawa do transmisji + sprzęt + organizacja) to prosta matematyka 100 tys. zł + 100 tys. zł = 200 tys. zł
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Prawo do transmisji wszystkich meczów kosztuje dokładnie 15 tys. Kuba. Pytałem, pisały o tym media.

Jeżeli ma za to zapłacić miasto, to mieszkańcy z pewnością wykażą się większą odpowiedzialnością i solidarnie powiedzą: nie, dziękujemy. Skoro jest dziura, to zaciskamy pasa wszyscy. Poza tym dacie ludziom za darmo, to zmaleją przychody knajp a co za tym idzie wpływy do miejskiego budżetu. Kolejny argument przeciwko.

Dajmy z tym spokój.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ