mieszkania Rydza-Śmigłego

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Post autor: sigielki »

dzieki Baxon

czemu mieszjkańcy nie chca biedronki?;)

mnie sie podoba jak do tej pory...

........udanego dnia


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Czy poza firmą Lago w Tarnowie można znaleźć ofertę mieszkań z rynku pierwotnego ?


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Dodger na ul.Rady Europy buduje male bloczki

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Dodger (Rady Europy)
Lago (Westerplatte),
Eltar (Lwowska - Dom pod Jesionem),
Nad Stawkiem (Wieniawskiego)


subleo
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 06-10-2013, 11:15

Post autor: subleo »

Baxon pisze:Nad Stawkiem (Wieniawskiego)
A nie jest w likwidacji ? Tak podaje KRS: http://www.krs-online.com.pl/spoldzieln ... 68113.html


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Dziękuje za informację. Miał / ma ktoś doświadczenie z którąś z tych firm i może podzielić się opinią, spostrzeżeniami, uwagami ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

PorucznikBorewicz, ja miałem z tą ostatnią (oni się chyba likwidują po każdym wybudowanym bloku i od nowa powstają - sami się domyślcie jaki w tym może być cel), ale wolę nie ryzykować, więc się nie wypowiem ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:PorucznikBorewicz, ja miałem z tą ostatnią (oni się chyba likwidują po każdym wybudowanym bloku i od nowa powstają - sami się domyślcie jaki w tym może być cel), ale wolę nie ryzykować, więc się nie wypowiem ;)
Gościnny - wypowiadasz się, coś sugerujesz, coś negatywnego, a informacji nie sprawdzisz. Likwiduje się spółdzielnia, bo powstawali kiedyś jako spółdzielnia. Inne czasy, inne prawo - łatwiej było chyba wtedy małym spółdzielniom. Prawo się zmieniło więc doszli do wniosku zapewne, że taka forma organizacyjna nie przystaje do rozwoju firmy. Obecnie od jakiegoś czasu powstała normalna spółka deweloperska, która zajmuje się budową mieszkań - tylko na innych zasadach. I wcale się nie likwidują po każdym wybudowanym bloku, bo oddali ostatnio dwa i nadal istnieją ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


subleo
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 06-10-2013, 11:15

Post autor: subleo »

Jakub Kwaśny pisze:Gościnny - wypowiadasz się, coś sugerujesz, coś negatywnego, a informacji nie sprawdzisz. Likwiduje się spółdzielnia, bo powstawali kiedyś jako spółdzielnia. Inne czasy, inne prawo - łatwiej było chyba wtedy małym spółdzielniom. Prawo się zmieniło więc doszli do wniosku zapewne, że taka forma organizacyjna nie przystaje do rozwoju firmy. Obecnie od jakiegoś czasu powstała normalna spółka deweloperska, która zajmuje się budową mieszkań - tylko na innych zasadach. I wcale się nie likwidują po każdym wybudowanym bloku, bo oddali ostatnio dwa i nadal istnieją ;-)
Tyle, że standardową drogą dla uczciwego i rzetelnego podmiotu jest przekształcenie określonej formy działalności w inną. W przypadku w/w spółdzielni likwidacja odbyła się nie bez przyczyny, skoro w całej sprawie uczestniczył komornik. Resztę sobie każdy może sprawdzić.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ja mogę napisać coś o blokach na Marynarki Wojennej bo tam mieszkam, resztę znam jedynie z powodów zawodowych ;)
Na MW ogólnie mieszka się przyzwoicie, ale jest bardzo wiele tych "ale":
- niebywała ilość fuszerek (spadające płytki z gzymsów balkonów, niesprawna wentylacja grawitacyjna w większości mieszkań, chyba nadmierne osiadanie bloków - pęknięcia ścian, zagrzybione mieszkania na poddaszach, mało wydajna kanalizacja burzowa - zalewane piwnice i garaże, koszmarna akustyka - słychać co sąsiad mówi, z roku na rok parkingi są coraz mniej równe, itp
- spychologia w sprawach reklamacyjnych
- narzucanie własnych zarządców, którzy (co smutne) trzymają stronę dewelopera, a zmienić nie ma też za bardzo jak bo potrzeba zebrać podpisy większości mieszkańców

To tak po krótce ;)


fistal
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 30-12-2010, 12:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fistal »

Jednym z głównych "grzechów" nad stawkiem również jest narzucenie swojego (osoba powiązana ze spółką nad stawkiem) zarządcy, a że większość mieszkańców nie zdaje sobie sprawy (najzwyczajniej w świecie mają to w gdzieś) z czym to się wiąże to później dzieją się cuda...

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 845
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Nad stawkiem ogłasza kolejną inwestycję. Ostrzegam przed reklamą tego biura ewentualnych chętnych. Wszystkie ustalania róbcie na piśmie. Nie zgadzajcie się na notariusza przez nich proponowanego. Kontrolujcie inwestycje na każdym etapie budowy. Warto zapłacić firmie aby dokonała przeglądu mieszkania. Na zebranie założycielskie idźcie z własnymi ofertami zarządców.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

^^ to co napisałeś dotyczy każdego dewelopera. Tylko każdy z nas przy zawieraniu umowy jest tą słabszą stroną bo mieszkać gdzieś trzeba, a zanim się zapoznasz z sąsiadami i tym samym jesteś w stanie cokolwiek konkurencyjnego przepchnąć już jest "po ptokach".
A różne kwiatki wychodzą dopiero po latach. U nas na przykład do zarządu każdej nowej wspólnoty Lago wprowadza swojego człowieka (nie podam nazwiska bo od sąsiadów się dowiedziałem, że mnie do sądu poda ;) ). Tenże człowiek rzekomo na podstawie jakiegoś konkursu ofert wykonywał u nas odpłatnie wiele czynności (koszenie trawników, prace ziemne, odśnieżanie itp). Gdy ich docisnęliśmy do muru odnośnie tego "konkursu ofert", to się okazało, że co prawda papierów na to nie mają, ale powinniśmy uwierzyć w zapewnienia, że konkurs przeprowadzony został telefonicznie, a wspólny znajomy dewelopera i firmy zarządzającej był najtańszy...

Może tutaj też powiecie coś na temat firm zarządzających nieruchomościami. Będzie to przydatna wiedza dla wszystkich wspólnot mieszkaniowych bo w zasadzie nie ma możliwości rzeczowego porównania ich usług i działań. W zeszłym roku trochę przypadkowo w jednej z firm zarządzających dowiedziałem się, że te większe mają swoje rewiry w Tarnowie i ciche porozumienie żeby sobie wzajemnie nie wchodzić w drogę. Ot wolny rynek leśnych dziadków.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Baxon, jak do zarządu Wspólnoty developer może wprowadzić kogoś swojego? Przecież możecie na zebraniu Wspólnoty go spokojnie usunąć - chyba, że Lago ma większość mieszkań jeszcze jako właściciel, ale nie sądzę.
Co do wypowiedzi miraka - dołożę swoja sugestię - po 'odbiorze' oficjalnym, potem jako wspólnota zapłacić firmie zewnętrznej (najlepiej spoza Tarnowa), żeby zrobiła realny przegląd budynku - od piwnicy po dach (polecam sprawdzenie izolacji pod poziomem gruntu). Inaczej czekają was długoletnie batalie.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Goscinny, W mojej wspólnocie usunęliśmy typa, oczywiście na pomoc zarządcy nie mogliśmy liczyć. Zabrałem się za to osobiście, bo jak wszędzie wielu jest narzekających, ale nie ma nikogo, kto by się wziął za to.
Przy okazji zebrałem wystarczającą ilość głosów do odwołania zarządcy, niestety mój towarzysz w zbieraniu podpisów (mieszkaniec wspólnoty) zalał pałę i zgubił załącznik do uchwały w postaci listy podpisów - miał tego dnia podejść po ostatni autograf jego najbliższego sąsiada...
Jak widzicie nie ma lekko bo wywrotowcy są nawet we własnych szeregach ;)

Odnośnie Lago, to teraz podobno w nowych inwestycjach tej firmy zarząd jest ustanawiany notarialnie i w związku z tym dużo trudniej jest kogokolwiek usunąć. Takie zachowanie pojawiło się zaraz po tym jak my usunęliśmy swojego "zawalidrogę". W nowych blokach jest już nieusuwalny.

ODPOWIEDZ