[ tarnow] Tabuny myśliwych nad Dunajcem strzelających - prob

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

[ tarnow] Tabuny myśliwych nad Dunajcem strzelających - prob

Post autor: vitara »

Witam

Nie jestem przeciwnikiem myśliwych , robią wiele dla zwierzyny podobno,
Nie obchodzi mnie to . Do szewskiej pasji doprowadza mnie gdy w niedzielne ładnie południe
idę na spacer nad Dunajcem a to z jednej i z drugiej strony tabuny myśliwych, hamskie odzywki przekleństwa, krzyki. Do tego strzały. Czy to norma? Jak z tym walczyć ?
Gdzie dzwonić ? Umieszczać zdjecia i filmy w internecie? PRzecież na to nie można sobie pozwolić.

Policji to nie obchodzi.

Musi się coś stać i musi to być nagłośnione na cały kraj , by ktoś stracił stanowisko i się obudził w tej sprawie ?

Czy teren łowiecki nie powinien być oznaczony, celem eliminacji z tego terenu przypadkowych ludzi których na rzeką także w takim okresie nie brakuje.

Problem nie dotyczy lasu , choć wiem że tam jest to samo tylko łąk nadrzecznych gdzie lasu nie ma tylko krzaki.

Co w tej sprawie można zrobić ?

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 751
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Tu masz podane obwody łowieckie -> http://www.bazant-tarnow.eu/index.php/s ... wyswietl/5
A tu do panów namiary: http://www.bazant-tarnow.eu/index.php/s ... yswietl/14

Zastanawiam się czy Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa coś mógłby zadziałać.


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

Dziękuję
Wydział w Urzędzie miasta?
Czy jako obywatel mam granicę tych obwodów znać ?
co z zakazem strzelania w pobliżu domów mieszkalnych ?

Dlaczego jeśli są tak uczęszczane miejsca w pobliżu mostów i plaż wypełnionych latem , na których także zimą ludzie spacerują nie patroluje policja , szczególnie w weekendy?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6876
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

vitara pisze:co z zakazem strzelania w pobliżu domów mieszkalnych ?
A jest taki? Z tego co wiem, nie można przekraczać norm hałasu, a pojedyncze strzały z odległości > 150 m takich nie przekraczają.


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

http://www.youtube.com/watch?v=-ofOHI9CuFs

może czas zacząć robić taki kręcić takie filmy i umieszczać na youtubie Panom myśliwym to się ktoś zainteresuje, chyba sami je umieszczają niestety


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

LordRuthwen pisze:
vitara pisze:co z zakazem strzelania w pobliżu domów mieszkalnych ?
A jest taki? Z tego co wiem, nie można przekraczać norm hałasu, a pojedyncze strzały z odległości > 150 m takich nie przekraczają.
400 metrów nie obowiązuje ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6876
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A jakiś przepis?
Bo szukałem i nie mogę coś znaleźć.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Czy teren łowiecki nie powinien być oznaczony, celem eliminacji z tego terenu przypadkowych ludzi których na rzeką także w takim okresie nie brakuje.
Nie, nie musi.
Do tego strzały.
Są myśliwi są i strzały.
hamskie odzywki przekleństwa, krzyki.
To już tylko świadczy o kulturze tych osobników. Jednak podobnie zachowania można zaobserwować praktycznie wszędzie, czy to na stadionie , czy to pod barem czy u kierowców.

z drugiej strony tabuny myśliwych
A gdyby to szła piesze pielgrzymka i śpiewała pieśni też zakłócałaby Ci spokój ?


Z całym szacunkiem ale szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. Myśliwi nie chodzą w każdą niedzielę na polowania. Zresztą chodzić im wolno, teren nie jest prywatny więc zakazu nie ma. Jedni chcą spędzić czas w spokoju, inni aktywnie spędzając czas. Dunaje jest na tyle długi, że miejsca dla każdego się znajdzie. Zawsze można iść w drugą stronę a nie policją straszyć od razu.

PS. Nie jestem myśliwym.


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

Bzdury waść piszesz jak stąd do San Francisko

1. Nie chodzi o zakłócanie spokoju, bo mi strzały nie prszeszkadzają, tylko o bezpieczeństwo.
2. Tereny są prywatne bo to prywatne pola, nawet po tych polach jeżdżą i nikt nic nie mówi.
3. Nikt nikogo niczym nie straszy.

Chodzi o to że oni chcą
- ludzi legitymować bo im psy przeszkadzają
- straszą zastrzeleniem psa
- "strzelają nad głowami"

Osobiście nic nie mam do myśliwych bo to w większości porządni ludzie , chodzi o to by jak z każdego środowiska starać się eliminować "baranów"


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

Broń podobnie jak i wódka jest dla mądrych ludzi, a "reszta" strzela w gacie jak pojedzą grochówki choć by "mysliwskiej"

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6876
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

vitara pisze:ludzi legitymować bo im psy przeszkadzają
Mogą sobie chcieć.
vitara pisze:straszą zastrzeleniem psa
vitara, masz komórkę? Nagraj dyktafonem groźbę zastrzelenia psa, zrób gościowi zdjęcie i zadzwoń na policję.
To już jest groźba karalna.
vitara pisze:"strzelają nad głowami"
Załatw sobie świadka i dzwoń na policję, jeśli tak faktycznie jest.


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

Tak właśnie miałem zrobić ale wiecie jak to jest człowiek boi się człowieka z nabitą ostrą bronią szczególnie że nie wiadmo czy trzeźwy czy nie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6876
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak masz podejrzenie, że nietrzeźwy to też dzwoń. Taki osobnik sprawia zagrożenie samym swoim stanem i faktem trzymania w ręku nabitej broni.
Policja takiego zgłoszenia nie może zignorować.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

u mnie też łażą. ale jakoś problemu z nimi nie ma... ambony mają.. a ze instynkt każe zabijąc dla przyjemności.... ludzi nie zmienisz :roll: lepiej niech utłuką zająca niż mieli tłuc po dyskotekach bogu ducha winnych (chociza w sumie zając też człowiek ;) )


Autor tematu
vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

to nie w tym rzecz niech chodzą tłuką strzelają ja im nie wróg.

Ja tylko zamierzam zrobić coś z tą patologią bo to jest patologia mysliwska,

Ale pewnie zrobić nie można nic tylko kamera nagrać i wtedy wysłać wszędzie , policja, telewizja, youtube, gdzie się tylko da, jedyne sensowne rozwiązanie.

Podobnie jak zrobiono z kamerami w lasach.

ODPOWIEDZ